Kreativita

10 aktivít, ktoré motivujú dieťa k tvorivosti

Každé dieťa má schopnosť byť tvorivé, ak má možnosť cvičiť a zlepšovať sa v tejto schopnosti. Miestom na rozvoj tvorivosti nemusí byť len škola. Aj rodina sa za určitých podmienok môže stať obrovským priestorom na rozvoj tvorivosti dieťaťa. Pozrime sa na niekoľko aktivít, ktoré v domácom prostredí rozvíjajú tvorivosť detí.

Ako podporiť u detí kreativitu a aktívny postoj k životu?

Ako vychovať z dieťaťa spokojnú ľudskú bytosť a vytvoriť v ňom aktívny postoj k životu? Možno vám v tom pomôžu nasledujúce rady.

Tieto kresby kriedou rozžiaria všetky detské oči a budú pre vás krásnou pamiatkou

Ak vám v lete doma chýbajú kreatívne aktivity, môžete vytiahnuť kriedy a nechať sa inšpirovať našim článkom. Namaľujte si s deťmi krásne kresby na chodník pred domom a urobte z nich nezabudnuteľné umelecké diela.

Podľa vedcov NASA sa rodíme ako géniovia, ale vzdelávací systém ničí našu kreativitu

Vedci tvrdia, že naša kreativita vekom prudko klesá. Za jej úpadkom vidia viacerí experti vzdelávanie v školách.

Vo vajnorskej Galérii Typo & Ars sa možno naučiť výtvarné techniky

Získať základy rôznych výtvarných techník ponúka počas začínajúcich prázdnin Združenie deti a umenie v Galérii Typo & Ars v bratislavských Vajnoroch.

Zásady, vďaka ktorým vychováte sebavedomé a kreatívne deti

Pri výchove nestačí opakovať iba určité slová, ale je nutné dodržiavať aj zásady, ktoré dieťa posúvajú vpred. Ktoré to sú?

Kreativita sa vo svete cení stále viac. Ako v nej podporiť naše deti?

Kreativita sa väčšine ľudí často mylne spája iba s umeleckým prostredím. Je však súčasťou nášho každodenného života. Je to neuveriteľne cenná ľudská vlastnosť, ktorá sa najprv odráža v detstve v našej hre a neskôr v dospelosti v našej práci. V obchode, umení i vede je hnacím motorom vývoja a vo firmách si ju dnes u ľudí cenia stále viac.

Deti by sa mali vedieť aj nudiť

"Mamííí, ja sa nudím!" Ak aj vy občas započujete túto detskú sťažnosť, vedzte, že všetko je tak, ako má byť a nuda môže by pre vaše dieťa podľa odborníkov aj prospešná.