Spánok detí

Tínedžeri potrebujú veľa spánku, aby boli zdraví, hoci ho mnohí ignorujú

Súčasné výskumy sa zamerali aj na skúmanie spánku tínedžerov a dospeli k zaujímavým zisteniam. Prečo je pre tínedžerov spánok tak dôležitý?

Pravidelný spánkový režim je vhodné nastaviť pred začiatkom školského roku

Pravidelný spánkový režim je vhodné nastavovať už pred začiatkom školského roku, aby si naň dieťa zvyklo a stihlo si ho osvojiť.

Kvalitný spánok u dieťaťa v puberte

Nielen dospelí, ale aj deti môžu mať problémy so spánkom. Keď sa už v puberte naučia používať stratégie samoregulácie, môže im to pomôcť vyriešiť problémy so spánkom.

Ako pripraviť dieťa na prvú noc ďaleko od domova?

Blížia sa prázdniny a vaše dieťa možno pôjde do tábora alebo na návštevu, kde bude musieť v noci prespať. Ako ho na túto udalosť pripraviť?

Ako odnaučiť spať dieťa vo vašej posteli?

Mnohé deti spia v spálni s rodičmi, aj keď sú už dostatočne zrelé byť vo svojej vlastnej izbe a posteli. Pre každé dieťa je pohodlné a príjemné neopustiť rodičovskú posteľ. Preto by mali impulzy prichádzať v správny čas aj zo strany rodičov.

Prečo niektoré deti neprimerane priberajú? Môže za to aj nedostatok spánku

V súvislosti s nedostatočným spánkom sa čoraz častejšie hovorí o zvýšenom výskyte nárastu hmotnosti. Môže naozaj nedostatok spánku za našu nadváhu či obezitu?

Dôsledky nedostatku spánku u detí

Nevyspaté deti nie sú len podráždené a nervózne. Nedostatok spánku má na zdravie detí množstvo negatívnych dopadov. Prečo dbať na detský spánok a nedávať deti do postele až vtedy, keď sú unavené?

Kedy majú chodiť deti spať a koľko spánku potrebujú? (TABUĽKA)

Patríte k rodičom, ktorí neustále hľadajú správny čas, kedy svoje dieťa poslať do postele, aby malo v noci kvalitný spánok a načerpalo dostatok energie? Môžete sa inšpirovať aj nasledujúcimi odporúčaniami.