Spánok detí

Kvalitný spánok u dieťaťa v puberte

Nielen dospelí, ale aj deti môžu mať problémy so spánkom. Keď sa už v puberte naučia používať stratégie samoregulácie, môže im to pomôcť vyriešiť problémy so spánkom.

Ako pripraviť dieťa na prvú noc ďaleko od domova?

Blížia sa prázdniny a vaše dieťa možno pôjde do tábora alebo na návštevu, kde bude musieť v noci prespať. Ako ho na túto udalosť pripraviť?

Spoločné spanie s dieťaťom má svoje výhody aj úskalia

Zvažujete spoločné spanie s dieťaťom? Máte obavy, aby ste niečo nepokazili? Prečítajte si, čo o spoločnom spánku hovoria najnovšie poznatky vedy.

FOMO ovplyvňuje aj detský spánok

Syndróm Fear Of Missing Out je úzkosť, ktorá niektorým deťom bráni uvoľniť sa a zaspať. Obávajú sa zaspať, aby o niečo zaujímavé neprišli.

Ako vplýva vynechanie spánku počas dňa na dieťa

Z času na čas každé dieťa odmietne zaspať poobede, bez ohľadu na vek, či dĺžku nočného spánku. Aký ma vplyv vynechanie spánku na emocionálny stav dieťaťa, a čo robiť v prípade, že dieťa jednoducho nezaspí?

S bábätkom do mrazivého počasia? Severania nechávajú spať deti vonku aj v mínusových teplotách

Škandinávci hovorievajú, že neexistuje nič také ako zlé počasie, iba zlé oblečenie. Ich deti trávia mnoho času vonku, či sú ešte bábätká alebo školáci. Veria, že je to pre nich zdravé nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. A od útleho veku sa nevyhýbajú ani mrazom.

Prvá detská izba – kedy ju pripraviť pre dieťa?

Mnoho rodičov trápi otázka, kedy je ten správny čas premiestniť dieťa do vlastnej izby.  

Ako odnaučiť spať dieťa vo vašej posteli?

Mnohé deti spia v spálni s rodičmi, aj keď sú už dostatočne zrelé byť vo svojej vlastnej izbe a posteli. Pre každé dieťa je pohodlné a príjemné neopustiť rodičovskú posteľ. Preto by mali impulzy prichádzať v správny čas aj zo strany rodičov.