Cestovanie s deťmi

Zámok Schloss Hof má počas slovenských štátnych sviatkov špeciálny program pre návštevníkov

Letné mesiace prinášajú so sebou aj vytúžené dni voľna a príjemným bonusom je aj niekoľko štátnych sviatkov, počas ktorých sa núka skvelá možnosť podniknúť výlet na zámok Schloss Hof a vychutnať si barokovú nádheru najväčšieho vidieckeho sídla Rakúska.

Najkrajšie ZOO na Slovensku i v jeho blízkom okolí

Spoznajte pravé africké safari, nakŕmte divoké šelmy alebo sa vydajte po lianovom moste do dažďového pralesa. Inšpirujte sa našimi tipmi na tie najkrajšie zoo, ktoré máme na dosah.

Tipy na hrady a zámky v Česku, ktoré sú len kúsok od hraníc

České hrady a zámky poznáme dôverne z rozprávok. Prinášame vám niekoľko tipov na tie, ktoré sa nachádzajú blízko hraníc.

Tip na výlet v Poľsku: Slowinský národný park ukrýva jazerá, nížinu aj piesočné duny pripomínajúce horúcu Saharu

Vedeli ste že aj Poľsko má svoju Saharu? Slowinský národný park na severe Poľska v sebe skrýva mnoho krás, predovšetkým zaujímavé pieskové duny. Prinášame vám tip na výlet, ktorý môžete v letných mesiacoch spojiť s kúpaním v Baltskom mori.

Poľské mestá, ktoré sa oplatí navštíviť – 1. časť

Poľsko je krajina, ktorá ponúka mnoho krás, ktoré možno objavovať aj počas leta - nádherné mestá, národné parky, prímorské mestečká, prístavy, púšť a mnoho ďalšieho. Ak nemáte Poľsko preskúmané, my sme tu strávili dva týždne a pripravili sme pre vás zoznam miest, ktoré sa oplatí navštíviť.

Reportáž: Ferrata HZS na Martinských holiach

Prinášame vám reportáž z ferraty na Martinských holiach, ktorú sme pre vás vyskúšali. V článku sa dozviete koľko nám trval celkový výstup, náročnosť ferraty i čo sa nám na nej najviac páčilo.

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Východné Slovensko

Cyklotrasy na Východnom Slovensku, vďaka ktorým lepšie spoznáte Vysoké Tatry, Pieninský národný park či okolie vodnej nádrže Palcmanská Maša.

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Stredné Slovensko

Stredné Slovensko má bohaté hory a doliny, ktoré sa dajú brázdiť na bicykloch. Prinášame vám tipy na cyklotrasy po Strednom Slovensku