Úzkosť

Ako pomôcť dieťaťu prekonať stres zo školy?

Veľa detí v predchádzajúcom období absolvovalo dištančné vzdelávanie a zvykli si na online vyučovanie, ktoré prebiehalo niekoľko mesiacov. V týchto dňoch sa po dlhšej dobe vrátili do školy. Nie každé dieťa si na školu hneď zvykne a môže trpieť stresom. Ako mu pomôcť?

10 príčin, prečo sú deti čoraz viac vystresované a trpia úzkosťou

Čoraz viac detí trpí úzkosťami, a to často aj tie, ktoré vyrastajú v úplnej a v šťastnej rodine. V čom je vlastne problém a prečo sa to deje?

Aj úzkostlivé dieťa dokáže zvládať školu vďaka vašej pomoci

Úzkosť zo školy je pre dieťa desivou skúsenosťou, ktorá sa netýka len jeho samého. Ovplyvňuje aj rodičov, súrodencov, učiteľov. Najhoršie na nej je, že sa objavuje bez pozvania, neočakávane a bezdôvodne.

Úzkosť detí z testov oslabuje ich výkony. Ako im pomôcť?

Keď dieťa pocíti úzkosť pri teste alebo inej skúške, zvyčajne to ovplyvní celý jeho výkon, aj keď sa doma poctivo pripravovalo. Ako mu dokážete pomôcť?

Chcete naučiť dieťa relaxovať? Vyskúšajte jednu z nasledujúcich aktivít

Častým sprievodcom súčasného života je aj stres. Príčinou stresu a zvýšeného napätia môžu byť aj naše postoje k životu, k ľuďom, k práci. Niekedy prikládáme určitým problémom a situáciám zbytočne veľkú dôležitosť, nechávame sa nimi dlhodobo stresovať a naše celkové napätie (telesné i duševné) stúpa a pretrváva. A stres neobchádza ani deti.

Deti s úzkosťou to majú v škole náročné, no učitelia im môžu výrazne pomôcť

Úzkosť u dieťaťa okamžite zatieni racionalitu a prepne mozog do stratégie – útoč alebo uteč. V takej situácii je pre dieťa priam nemožné podávať požadované výkony.