Úzkosť

Ako pomôcť dieťaťu prekonať stres zo školy?

Veľa detí v predchádzajúcom období absolvovalo dištančné vzdelávanie a zvykli si na online vyučovanie, ktoré prebiehalo niekoľko mesiacov. V týchto dňoch sa po dlhšej dobe vrátili do školy. Nie každé dieťa si na školu hneď zvykne a môže trpieť stresom. Ako mu pomôcť?

Psychologička Helen D´Silva: Chcete sa zbaviť úzkosti? Zmeňte ju na radosť a nadšenie

Odborníci neustále hľadajú spôsoby, pomocou ktorých by mohli ľuďom pomáhať v boji proti úzkosti. Austrálska psychologička Helen D'Silva pomáha ľuďom tým, že ich učí pretransformovať úzkosť na radosť a nadšenie z nejakej obľúbenej činnosti.

Nie je úzkosť ako úzkosť. Spoznajte 5 najbežnejších typov úzkosti

Úzkostné poruchy stále častejšie zasahujú do života ľudí. Za ich zvýšeným výskytom stojí najmä emočné napätie z každodenného života. Existuje niekoľko typov úzkostí. Ako ich rozoznať?

5 znakov, pomocou ktorých môžete zistiť, že človek prežíva úzkosť

Keď ľudia prežívajú naplnený a krásny vzťah, ich snahou, okrem iného, je aj jeden druhému neustále pomáhať a byť oporou. Je to aj v prípade prežívania úzkostí. Ako ale odhaliť úzkosť, ktorú druhý môže skrývať aj celý život?

Žijete vysnívaný život a napriek tomu cítite prázdnotu? Možno trpíte rajským syndrómom

Máte úspešnú kariéru, vysnívanú prácu, milujúceho partnera, dostatok peňazí, nádherné veci, exkluzívne dovolenky, deti chodia na tie najlepšie školy, no napriek tomu pociťujete nešťastie a prázdnotu? Ak áno, možno práve vy trpíte rajským syndrómom.

Nedeľnú depresiu pociťuje mnoho ľudí. Ako ju prekonať?

Existujú ľudia, ktorí v nedeľu popoludní pociťujú stres, ktorý súvisí s končiacimi sa voľnými chvíľami. Odborníci tento jav nazývajú nedeľnou depresiou. Čo robiť, aby ste jej príznaky zvládli čo najlepšie?

Máte úzkostlivé dieťa? Toto by ste mali vedieť

Rodičovstvo je samo o sebe náročná práca. Ešte ťažšie to však môže byť vtedy, ak ste rodičom úzkostného dieťaťa.

Trápi vás strach z toho, že sa niekto na vás pozerá? Možno máte skopofóbiu

Scoptophobia, tiež známa ako skopofóbia, je strach, že sa na človeka niekto pozerá alebo že si ho niekto fotografuje.