Hry pre deti

Relaxačné techniky, ktoré môžete robiť spolu s deťmi

Relaxácia pomáha zlepšovať sústredenie, pamäť, navodzuje pocit pokoja, istoty a sebadôvery. Znižuje úroveň úzkosti, napätia, naučených obáv a neistoty. Pomáha znižovať trému, podporuje odvahu a odhodlanie, a preto by sa mala čo najčastejšie využívať aj pri výchove detí.

15 večerných aktivít, ktoré zbližujú celú rodinu

Rodinné rituály majú zmysel pre všetkých členov rodiny. Každá rodina ich má prispôsobené vlastným predstavám. Možno aj vy hľadáte niečo, čo by ešte viac zblížilo členov vašej rodiny. Skúste vyskúšať nejaké večerné hry a zábavné aktivity.

Skvelé spôsoby, ako sa deti môžu hrať počas letných dní

Vymyslieť pre deti cez prázdniny zaujímavý program nie je len vecou rodičovskej fantázie, ale často i rôznych možností, kde aktivity realizovať. Existujú však možnosti, ktoré nevyžadujú špeciálne podmienky a deti sa zabavia. Niekedy im dokážu deň spríjemniť zaujímavé hry.

Rodinné offline hry a aktivity, ktoré trénujú detský mozog

Blížia sa prázdniny, a tak veľa rodičov sa bude snažiť zamestnať svoje deti aj tým, že im budú chcieť ponúknuť rôzne hry. Ideálne také, ktoré ich odreagujú od internetu, elektronických zariadení a privedú ich do prírody alebo aspoň do záhrady.

Nápady, ako osláviť s deťmi Silvester

Silvester a Nový rok každý oslavuje po svojom. Niekto má rád program v televízii, niekto chodí do hôr a niekto sa rád zabáva v spoločnosti priateľov alebo rodiny. Ako sa zabaviť na Silvestra spolu s deťmi?

Predvianočné rodinné aktivity

Predvianočné obdobie, teda čas adventu, je vynikajúcou príležitosťou pre spoločné trávenie času s deťmi. Okrem spoločného pečenia koláčov môžete vyskúšať i ďalšie zaujímavé aktivity. Možno vás niektoré zaujmú a tohto roku ich spoločne s deťmi vyskúšate.

Hry a aktivity, pomocou ktorých môžu rodičia pomáhať deťom precvičovať si pravopis

Ak chcete, aby vaše dieťa dobre ovládalo pravopis, je potrebné si ho neustále precvičovať. Väčšinou sa na to používajú diktáty alebo doplňovacie cvičenia. Vo voľných chvíľach však môžu pomôcť aj rôzne zábavné hry a aktivity.

Ako zabaviť dieťa na letisku a v lietadle?

Chystáte sa cestovať letecky s malými deťmi? Pripravte sa aj na to, ako ich počas cesty zabaviť.