Učiteľ a rodič

10 zručností a návykov, ktoré deti potrebujú v dnešnom svete

V škole sa deti učia čítať, písať, počítať, spoznávajú dejiny a formuje sa ich osobnosť. Niekedy sa však v školách venuje pozornosť aj takým veciam, ktoré pre život nie sú až také dôležité a zabúda sa na tie, ktoré sa v súčasnom svete stávajú pre človeka nevyhnutnosťou. Pozrime sa na zručnosti a návyky, ktoré im pomáhajú žiť šťastnejší život v dnešnom svete.

20 vecí, ktoré si učitelia prajú, aby vedeli rodičia ich žiakov

Lisa Sailer je matka, učiteľka a blogerka a počas siedmich rokov vyučovania na prvom stupni základnej školy sa stretla s rôznymi typmi rodičov. Niektorí boli skutočne úžasní ľudia, no pri mnohých si musela často krát zahryznúť do jazyka. Rozhodla sa preto, že to, čo ju a jej kolegov počas týchto pár rokov učenia trápilo, zhrnie na papieri. Vo svojom blogu od srdca napísala, čo by učitelia chceli, aby rodičia vedeli.

Pracovná doba učiteľa nekončí na obed. Podľa analýz dát softvérovej firmy pracujú učitelia po nociach a cez víkendy

Ak ste sa aj vy domnievali, že práca učiteľa končí o druhej a potom má voľno, ste na omyle. Softvérová firma prevádzkujúca celoštátnu elektronickú žiacku knižku vo svojich štatistikách dokázala, že práca učiteľov sa nekončí na obed, ba dokonca ani piatkovým večerom.

Naše deti si zaslúžia dobrých učiteľov

Dnes sa veľa diskutuje o tom, ako mnoho učiteľov demotivujú v práci nízke platy a ako mnohí z nich kvôli tomu zo škôl odchádzajú. Naším cieľom však musí byť, okrem uspokojenia nárokov učiteľov, aj celkové skvalitnenie školstva.

Pygmalionov a Golemov efekt: Svojim deťom predpovedáme budúcnosť

Vedec Robert Rosenthal uskutočnil niekoľko psychologických experimentov, ktorých zistenia majú významný vplyv na deti pri ich vzdelávaní, výchove i ich osobnom raste.

Vážme si učiteľov, aby v školách vždy voňala človečina

Prajem si, aby v školách vždy voňala človečina, aby s deťmi boli ľudia, ktorí im majú čo odovzdať a ktorých si budeme vážiť.

Prečo by rešpekt nemal chýbať

Je rešpekt v našom živote dôležitý? Prečo vlastne viesť k rešpektu aj deti? Kde všade nám jeho neprítomnosť sťažuje život?

Rita Pierson: Každé dieťa potrebuje šampióna

Detstvo a dospievanie by sme mali prežiť s úsmevom na tvári aj vďaka učiteľom, ktorí svoju prácu milujú...