Oteckovia

Ako môže otec udržiavať kontakt so svojím dospievajúcim synom

Počas puberty sa môže stať. Že syn sa od svojho otca na určitú dobu odpúta a bude hľadať iné kontakty, a to hlavne rovesníkov. Existuje však niekoľko stratégií, ktoré aj počas puberty pomáhajú udržať spojenie medzi synom a otcom.

Pozorovaním otcov sa synovia učia vnímať svoje pocity

Tým, že synovia pozorujú svojich otcov, učia sa vnímať a pracovať so svojimi pocitmi. Aj vďaka dobrému pôsobeniu otcov na synov, môžu zo synov vyrásť úžasní muži a džentlmeni.

Aktivity, vďaka ktorým otcovia dokážu zaujať svoje deti

Deti svojich otcov milujú aj preto, lebo cítia, že môžu s nimi prežívať veľa dobrodružstiev a nevšedných situácií. Otcovia im zvyčajne ponúkajú úplne iné aktivity a hry ako mamy. Pri ich vymýšľaní vám možno pomôžu aj aktivity, ktoré vám ponúkame v tomto článku.

Otcovia, milujte svoje manželky tak, ako chcete, aby vaše dcéry milovali ich manželia

Takmer každý otec sa od narodenia svojej dcéry zaoberá myšlienkou, ako ju vychovať tak, aby bola šťastná, spokojná, milujúca a milovaná. Mnohí otcovia sa boja hlavne tej situácie, že im ich dcéra jedného dňa predstaví svojho partnera. Ako sa na túto situáciu čo najlepšie pripraviť?

V týchto 10 veciach je ukrytá skutočná sila otcov

Každý otec túži po tom, aby ho deti milovali. Čo robia otcovia, ktorých deti zbožňujú?

Mužské vzory vo výchove. Keď chýba otec, pomôcť môže aj starý otec, strýko či kamarát

Obidvaja rodičia majú pri výchove svoje nezastupiteľné miesto. Čo robiť, keď otec v rodine chýba?

Aj otec ovplyvňuje, ako dcéra vníma svoje telo. Na čo by si mal dávať pozor?

Dieťa potrebuje pozitívny rodičovský vzor. Ak chcete, aby sa vaša dcéra mala rada taká, aká je, skúste sa inšpirovať aj týmito tipmi.

Milena Mikulková: Mnohí chlapci na ocenenie od otca čakajú celý život

S Milenou Mikulkovou sme sa rozprávali o rodinách, partnerských vzťahoch, chlapčenskej duši, o dnešných mužoch a ako ich ako ženy a matky môžeme podporovať.