Zdravie

Drunkorexia trápi hlavne dospievajúcich a vysokoškolákov

Drunkorexia je hovorový výraz pre anorexiu alebo bulímiu kombinovanú s poruchou užívania alkoholu. Tento výraz sa vo všeobecnosti používa na označenie využívania extrémnych metód kontroly hmotnosti kvôli kompenzácii plánovaného nadmerného pitia .

Vitamín D je dôležitý pre našu imunitu a pomôcť môže pravdepodobne aj v boji s koronavírusom

​​​​​​​Vitamín D je známy ako vitamín, ktorý nám pomáha s imunitou a správnou funkciou kostí. Podľa viacerých štúdií však ľudia, ktorí trpia jeho nedostatkom, horšie znášajú aj ochorenie COVID-19.

Minister zdravotníctva potvrdil, že povinnosť absolvovať zubné prehliadky zrušia

Rovnako ako iní lekári, ani zubní špecialisti nemohli v období mimoriadnej situácie pracovať naplno ako za bežných okolností. Upozorňujú, že by to mohlo mať dopad na vrecká poistencov. 

20 tvorivých aktivít, ktoré môžete vyskúšať s deťmi v prírode

Pobyt v prírode má pre deti, ale aj pre dospelých množstvo benefitov. Keď ste s deťmi v prírode dlhšiu dobu, potrebujte ich nejako zaujať. Ak hľadáte inšpiráciu na tvorivé aktivity pre deti v prírode, prinášame vám niekoľko tipov. Môžete ich využiť v lese, na lúke, pri vode, v parku alebo aj doma v záhrade.

Harvardská štúdia potvrdila, že duchovný život v detstve pozitívne ovplyvňuje zdravie v dospelosti

U ľudí, ktorí sa v detstve alebo v období dospievania venujú duchovným praktikám, je podľa harvardskej štúdie väčšia pravdepodobnosť, že budú v ranej dospelosti zdravší.

S cigaretou majú skúsenosť aj 10-ročné deti. Čo robiť, keď zistíte, že vaše dieťa fajčí?

Aby deti nezačali fajčiť, rodičia by mali posilňovať ich sebavedomie, vytvárať doma atmosféru pohody a spokojnosti, nefajčiť v domácnosti, zaujímať sa o trávenie voľného času detí, vysvetľovať im škodlivé následky fajčenia a hlavne fakt, že cigareta nie je symbolom dospelosti.

Deti na sociálnych sieťach hľadajú hlavne autority

Mladí ľudia potrebujú byť stále online preto, lebo potrebujú niekde patriť a potrebujú cítiť, že ich niekto uznáva. Uznanie cítia v počte lajkov. Na Youtube hľadajú autority, ktoré nenachádzajú v reálnom živote, niekde v okolí. Nevidia autoritu v rodičoch, v príbuzných, a tak ju hľadajú u youtuberov.

Čo robiť s deťmi v prírode? Môžete skúsiť s nimi aj beh

Behať sa dá kedykoľvek a kdekoľvek. Sú ľudia, ktorí beh jednoducho milujú. Niektorí rodičia behajú aj spolu s deťmi. Deti vlastne behajú stále.