Zdravie

Nový nebezpečný trend na sociálnych sieťach - chroming

Zneužívanie inhalačných látok (chroming) sa u detí vyskytovalo aj v minulosti. V súčasnosti je však o to rizikovejšie, že sa výzvy na vdychovanie chemických látok šíria aj na sociálnych sieťach, a tak sa o tomto jave dozvedia aj tie deti, ktoré doteraz o tomto jave vôbec netušili.

Čo robiť, keď vaše dieťa nechce chodiť do školy?

Stáva sa, že sa dieťa pred samotným nástupom do školy teší, ale po pár dňoch alebo týždňoch sa sťažuje na bolesti brucha, hlavy alebo rovno odmietne do školy ísť. Čo môžu rodičia v takomto prípade robiť?

10 výhod, ktoré prináša deťom joga

Keď deti pravidelne cvičia jogu, prináša im to benefity rôzneho charakteru. Ako môže joga zlepšiť fyzické a duševné zdravie detí?

5 spôsobov, ktoré pomáhajú rodičom začať rozhovor s dieťaťom o jeho duševnom zdraví

Niekedy je ťažké odlíšiť problémové obdobie, ktoré má šancu sa čoskoro zmeniť, od vážnych psychických problémov. Jedným z najdôležitejších krokov je kvalitná komunikácia s dieťaťom. Ako ju však začať, keď rodič cíti, že musí s dieťaťom diskutovať o náročnej téme?

Drunkorexia trápi hlavne dospievajúcich a vysokoškolákov

Drunkorexia je hovorový výraz pre anorexiu alebo bulímiu kombinovanú s poruchou užívania alkoholu. Tento výraz sa vo všeobecnosti používa na označenie využívania extrémnych metód kontroly hmotnosti kvôli kompenzácii plánovaného nadmerného pitia .

Vitamín D je dôležitý pre našu imunitu a pomôcť môže pravdepodobne aj v boji s koronavírusom

​​​​​​​Vitamín D je známy ako vitamín, ktorý nám pomáha s imunitou a správnou funkciou kostí. Podľa viacerých štúdií však ľudia, ktorí trpia jeho nedostatkom, horšie znášajú aj ochorenie COVID-19.

Minister zdravotníctva potvrdil, že povinnosť absolvovať zubné prehliadky zrušia

Rovnako ako iní lekári, ani zubní špecialisti nemohli v období mimoriadnej situácie pracovať naplno ako za bežných okolností. Upozorňujú, že by to mohlo mať dopad na vrecká poistencov. 

20 tvorivých aktivít, ktoré môžete vyskúšať s deťmi v prírode

Pobyt v prírode má pre deti, ale aj pre dospelých množstvo benefitov. Keď ste s deťmi v prírode dlhšiu dobu, potrebujte ich nejako zaujať. Ak hľadáte inšpiráciu na tvorivé aktivity pre deti v prírode, prinášame vám niekoľko tipov. Môžete ich využiť v lese, na lúke, pri vode, v parku alebo aj doma v záhrade.