Zdravie
5 spôsobov, ktoré pomáhajú rodičom začať rozhovor s dieťaťom o jeho duševnom zdraví
Niekedy je ťažké odlíšiť problémové obdobie, ktoré má šancu sa čoskoro zmeniť, od vážnych psychických problémov. Jedným z najdôležitejších krokov je kvalitná komunikácia s dieťaťom. Ako ju však začať, keď rodič cíti, že musí s dieťaťom diskutovať o náročnej téme?
Drunkorexia trápi hlavne dospievajúcich a vysokoškolákov
Drunkorexia je hovorový výraz pre anorexiu alebo bulímiu kombinovanú s poruchou užívania alkoholu. Tento výraz sa vo všeobecnosti používa na označenie využívania extrémnych metód kontroly hmotnosti kvôli kompenzácii plánovaného nadmerného pitia .
Vitamín D je dôležitý pre našu imunitu a pomôcť môže pravdepodobne aj v boji s koronavírusom
Vitamín D je známy ako vitamín, ktorý nám pomáha s imunitou a správnou funkciou kostí. Podľa viacerých štúdií však ľudia, ktorí trpia jeho nedostatkom, horšie znášajú aj ochorenie COVID-19.
Minister zdravotníctva potvrdil, že povinnosť absolvovať zubné prehliadky zrušia
Rovnako ako iní lekári, ani zubní špecialisti nemohli v období mimoriadnej situácie pracovať naplno ako za bežných okolností. Upozorňujú, že by to mohlo mať dopad na vrecká poistencov.
20 tvorivých aktivít, ktoré môžete vyskúšať s deťmi v prírode
Pobyt v prírode má pre deti, ale aj pre dospelých množstvo benefitov. Keď ste s deťmi v prírode dlhšiu dobu, potrebujte ich nejako zaujať. Ak hľadáte inšpiráciu na tvorivé aktivity pre deti v prírode, prinášame vám niekoľko tipov. Môžete ich využiť v lese, na lúke, pri vode, v parku alebo aj doma v záhrade.
Harvardská štúdia potvrdila, že duchovný život v detstve pozitívne ovplyvňuje zdravie v dospelosti
U ľudí, ktorí sa v detstve alebo v období dospievania venujú duchovným praktikám, je podľa harvardskej štúdie väčšia pravdepodobnosť, že budú v ranej dospelosti zdravší.
S cigaretou majú skúsenosť aj 10-ročné deti. Čo robiť, keď zistíte, že vaše dieťa fajčí?
Aby deti nezačali fajčiť, rodičia by mali posilňovať ich sebavedomie, vytvárať doma atmosféru pohody a spokojnosti, nefajčiť v domácnosti, zaujímať sa o trávenie voľného času detí, vysvetľovať im škodlivé následky fajčenia a hlavne fakt, že cigareta nie je symbolom dospelosti.
Deti na sociálnych sieťach hľadajú hlavne autority
Mladí ľudia potrebujú byť stále online preto, lebo potrebujú niekde patriť a potrebujú cítiť, že ich niekto uznáva. Uznanie cítia v počte lajkov. Na Youtube hľadajú autority, ktoré nenachádzajú v reálnom živote, niekde v okolí. Nevidia autoritu v rodičoch, v príbuzných, a tak ju hľadajú u youtuberov.

