Agresivita

Čo robiť, ak dieťa bije rodiča alebo je agresívne k sebe?

Viacerí rodičia sa stretli u svojho dieťaťa s tým, že bilo iné deti. Čo je však skryté za potrebou dieťaťa udrieť alebo uhryznúť rodiča alebo samo seba?

Najčastejšie problémy so správaním dieťaťa a ich riešenia

Ako si poradiť s nežiadúcim správaním u dieťaťa?

Moje dieťa hryzie iných. Čo s tým?

Máte doma malého zúrivca, ktorý hryzie deti či dospelých? Niektoré deti vedia rýchlo reagovať agresívne, keď sa nedeje všetko podľa ich predstáv. Ako si s tým poradiť?

Ako výchova vplýva na agresivitu detí?

Existuje niekoľko štýlov výchovy. Dr. Sarah Schoppová-Sullivanová skúmala rozličné štýly rodičovstva a to, ako súvisia s agresivitou a neposlušnosťou v škole.

6 krokov, ako pomôcť dieťaťu zvládnuť agresivitu iných detí

Niekedy nastávajú situácie, že vaše dieťa je pokojné, pekne sa hrá, ale zrazu sa okolo neho vyskytnú iné deti, ktoré sa prejavujú agresívne. Ako sa zachovať v tejto situácii?

Čo ste nevedeli o tom nevychovanom dieťati

Určite ste ho už stretli. Prišiel na ihrisko a o chvíľu prekričal všetky deti. Bral im hračky bez opýtania a rozplakal koho sa dalo.

Mami, nekrič na mňa, prosím!

Ako odhaliť príčinu zlosti, keď sa z vášho roztomilého dieťaťa stane malý agresor? Ako pomôcť dieťaťu zvládnuť jeho emócie, aby ich dávalo najavo prijateľným spôsobom? Dá sa vyvarovať dráme, plaču a kriku? Aká forma výchovy dokonca prehĺbi váš vzájomný vzťah?

10 tipov ako upokojiť rozrušené dieťa

Neviete, ako občas upokojiť rozrušené dieťatko? Aj tieto tipy vám môžu pomôcť.