Agresivita

Hry a aktivity, ktoré pomáhajú znižovať agresivitu detí

Hnev a niekedy až agresivitu pociťujú deti aj dospelí. Všetci sa s týmito pocitmi učia pracovať celý život. Začať by sa malo už v detstve, a to napríklad aj prostredníctvom hier a aktivít. V dnešnom článku vám ponúkame námety, ktoré pomáhajú deťom pracovať s ich pocitmi, a tak sa učia zvládať hnev či prípadnú agresivitu lepšie.

Chcete predchádzať agresívnym prejavom správania? Vyskúšajte korytnačiu stratégiu

Ak sa dieťa v predškolskom veku správa problémovo, vysiela tak dospelým signál, že žiada o pomoc. Ako mu pomôcť? Jednou z metód, ktorú môžete v materskej škole pri práci s deťmi použiť, je napríklad korytnačia stratégia.

Slovná agresivita je prítomná v mnohých vzťahoch. Ako sa pred ňou chrániť?

Pod pojmom agresívne správanie rozumieme nepriateľské až deštruktívne správanie sa jednotlivca alebo skupiny ľudí voči inému človeku, sebe samému, zvieraťu alebo neživým premetom s cieľom ublížiť. Agresívni ľudia sa prejavujú viacerými spôsobmi. V dnešnom článku sa pozrieme na podstatu slovnej agresivity.

5 krokov, vďaka ktorým môžete pomôcť pasívne agresívnym ľuďom

Ľudská agresivita a zlosť je fenomén, ktorý je v nás zasiaty už odpradávna a má priamy dopad na jednotlivca a aj celú spoločnosť. Po celé stáročia je dôvodom sporov, ba dokonca vojen. Hoci žijeme v 21. storočí, máme za sebou množstvo objavov, žijeme v rozvinutej spoločnosti a máme nekonečné množstvo možností pracovať na sebe, s agresivitou sa stretávame aj dnes.

Čo robiť, ak dieťa bije rodiča alebo je agresívne k sebe?

Viacerí rodičia sa stretli u svojho dieťaťa s tým, že bilo iné deti. Čo je však skryté za potrebou dieťaťa udrieť alebo uhryznúť rodiča alebo samo seba?

Detská agresivita tu bola vždy. Dnes sme na ňu citlivejší

Detská agresivita je istá forma sociálneho správania sa. Je to častá téma, ktorá sa spomína medzi rodičmi, psychológmi i pedagógmi. Čo si o nej myslí psychológ PhDr. Václav Mertin?

Najčastejšie problémy so správaním dieťaťa a ich riešenia

Ako si poradiť s nežiadúcim správaním u dieťaťa?

Moje dieťa hryzie iných. Čo s tým?

Máte doma malého zúrivca, ktorý hryzie deti či dospelých? Niektoré deti vedia rýchlo reagovať agresívne, keď sa nedeje všetko podľa ich predstáv. Ako si s tým poradiť?