Strach

Prekonajme svoj rodičovský strach

Ak rodič miluje svoje dieťa, úplne prirodzene sa o neho bojí. Chce ho ochraňovať a zabrániť, aby ho postretlo niečo zlé. Kedy treba zasiahnuť a dieťa chrániť a čo ešte môžeme dovoliť?

Potrebujete rýchlo upokojiť dieťa? Vyskúšajte tieto spôsoby

Asi 15 – 20 percent detí sa narodí s úzkostnejším temperamentom. Ako deťom v nepríjemných situáciách pomôcť?

Úzkosť a strach nás sprevádzajú už od narodenia. Čoho sa po príchode na svet deti boja?

Úzkosť a strach prechádzajú behom života jedinca určitým vývinom. Pre každé vývinové obdobie je typické niečo iné, čo vzbudzuje strach u človeka.

Za agresivitou vášho dieťaťa môže byť aj strach

Máte doma dieťa, ktoré sa v sekunde dokáže zmeniť z milého dieťatka na rozzúrené levíča? Skúste pouvažovať nad tým, či za touto premenou nestojí strach a úzkosť, preoblečené za hnev a zúrivosť.

Čo vás naučí bojazlivé dieťa?

Ak máte doma ustráchané, citlivé dieťa, byť rodičom je ešte o čosi náročnejšie. Aj takéto dieťa vás však mnohému môže naučiť.

Prehnaný strach rodičov o deti im môže ublížiť

Spoločnosť už považuje stres za prirodzene sa vyskytujúci jav. Rodičia tiež zistili, že žiť v obavách je normálne. Čo si z takéhoto prístupu k životu odnášajú deti?

Ako naučiť bojazlivé dieťa kontaktu s ľuďmi?

Keď je dieťa malé, plachosť sa nám môže javiť ako niečo roztomilé, ale v neskoršom veku je to niečo, čo pôsobí skôr ako prekážka. Ako zbaviť dieťaťa bojazlivosti?

Strach u detí: Ako sa s ním spriateliť?

Strach u detí môže znamenať nielen pre dieťa, ale aj pre jeho rodičov značný stres. Ako ho u detí pochopiť a ako si s ním poradiť?