Spánok detí

Spoločné spanie s dieťaťom má svoje výhody aj úskalia

Zvažujete spoločné spanie s dieťaťom? Máte obavy, aby ste niečo nepokazili? Prečítajte si, čo o spoločnom spánku hovoria najnovšie poznatky vedy.

FOMO ovplyvňuje aj detský spánok

Syndróm Fear Of Missing Out je úzkosť, ktorá niektorým deťom bráni uvoľniť sa a zaspať. Obávajú sa zaspať, aby o niečo zaujímavé neprišli.

Ako vplýva vynechanie spánku počas dňa na dieťa

Z času na čas každé dieťa odmietne zaspať poobede, bez ohľadu na vek, či dĺžku nočného spánku. Aký ma vplyv vynechanie spánku na emocionálny stav dieťaťa, a čo robiť v prípade, že dieťa jednoducho nezaspí?

S bábätkom do mrazivého počasia? Severania nechávajú spať deti vonku aj v mínusových teplotách

Škandinávci hovorievajú, že neexistuje nič také ako zlé počasie, iba zlé oblečenie. Ich deti trávia mnoho času vonku, či sú ešte bábätká alebo školáci. Veria, že je to pre nich zdravé nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. A od útleho veku sa nevyhýbajú ani mrazom.

Prvá detská izba – kedy ju pripraviť pre dieťa?

Mnoho rodičov trápi otázka, kedy je ten správny čas premiestniť dieťa do vlastnej izby.  

Deti s ADHD nemusia mať zákonite zlý spánok. Ako ho zlepšiť?

Keď sa hovorí o ADHD v súvislosti so spánkom, zväčša je spomínané ich negatívne spojenie. Platí, že deti a dospelí s ADHD majú so spánkom či samotným zaspávaním ťažkosti.

Spoločné spanie s deťmi býva aj znakom problémov v partnerskom vzťahu

​​​​​​​Pre každú rodinu je dôležité, aby si manželia pestovali dobrý vzťah. Ten totiž ovplyvní v značnej miere to, ako bude vyzerať celý život rodiny i budúcnosť detí.

Ako uspávať dieťa? Cieľom by malo byť, aby sa dieťa postupne naučilo zaspávať samo

Spánok veru nie je taký jednoduchý, ako sa nám z pohľadu dospelákov môže zdať. Deti sa prirodzene budia častejšie a potrebujú sa uisťovať, že sú v bezpečí.