Spánok detí

Ferberova metóda - tréning spánku detí

Metóda Ferber, známa aj ako „stupňovaný plač", je len jednou z mnohých metód spánkového tréningu.

Volanie a vstávanie z postele v čase spánku: Prečo to deti robia a ako to riešiť?

Niektoré deti používajú rôzne výhovorky, aby sa vyhli odchodu do postele, zatiaľ čo iné idú spať bez problémov, ale nezostanú tam. Problémy pred spaním môžu byť jednou z najviac frustrujúcich častí dňa rodičov. Volanie a vstávanie z postele sú ďalšie najbežnejšie problémy so spánkom detí.

Chcete dieťa upokojiť pred spaním? Vyskúšajte tieto aktivity

Nevyspaté deti nie sú len podráždené a nervózne. Nedostatok spánku má na ich zdravie množstvo negatívnych dopadov. Niekedy práve príprava na spánok zohráva rozhodujúcu úlohu v tom, či sa v noci dobre vyspia. Pomôcť im môžu aj aktivity, ktoré ich na kvalitný spánok dokážu pripraviť.

Spánok pozitívne ovplyvňuje detskú pamäť

Výskum ukázal, že čas krátko pred tým, ako sa deti chystajú na spánok, môže byť podľa expertov mimoriadne cennou príležitosťou k efektívnemu učeniu sa, a to nielen u starších detí, ale dokonca aj u bábätiek.

Spoločné spanie s dieťaťom má svoje výhody aj úskalia

Zvažujete spoločné spanie s dieťaťom? Máte obavy, aby ste niečo nepokazili? Prečítajte si, čo o spoločnom spánku hovoria najnovšie poznatky vedy.

FOMO ovplyvňuje aj detský spánok

Syndróm Fear Of Missing Out je úzkosť, ktorá niektorým deťom bráni uvoľniť sa a zaspať. Obávajú sa zaspať, aby o niečo zaujímavé neprišli.

Ako vplýva vynechanie spánku počas dňa na dieťa

Z času na čas každé dieťa odmietne zaspať poobede, bez ohľadu na vek, či dĺžku nočného spánku. Aký ma vplyv vynechanie spánku na emocionálny stav dieťaťa, a čo robiť v prípade, že dieťa jednoducho nezaspí?

S bábätkom do mrazivého počasia? Severania nechávajú spať deti vonku aj v mínusových teplotách

Škandinávci hovorievajú, že neexistuje nič také ako zlé počasie, iba zlé oblečenie. Ich deti trávia mnoho času vonku, či sú ešte bábätká alebo školáci. Veria, že je to pre nich zdravé nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. A od útleho veku sa nevyhýbajú ani mrazom.