Sebavedomie

Výchovu šťastného dieťaťa ovplyvňuje i sebavedomie rodičov

Psychológ Alekos Kufudakis preferuje názor, že rodinu by sme si mali založiť až vtedy, keď sa naučíme mať radi sami seba. Je to preto, lebo základná definícia vzťahov medzi deťmi a rodičmi sa formuje na základe toho, aký postoj k životu a sebavedomie majú rodičia.

Ako z dieťaťa vychovať sebavedomého človeka, ale nie narcistu?

Hovorí sa, že cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Na toto si asi spomenú aj sklamaní rodičia, ktorí sa snažili podporovať sebavedomie svojich detí, aby sa im v živote darilo, boli šťastné a úspešné, no z ich detí vyrástli egoistickí narcisti?

Ako vychovať zdravo sebavedomé dieťa?

Budovanie sebavedomia začína už v detstve. Sebavedomé dieťa si verí, má sa rado. Pozná svoje prednosti i nedostatky a vie s nimi pracovať. Ako môžu rodičia pomáhať pri budovaní zdravého sebavedomia?

Chcete pomôcť dieťaťu so sebavedomím alebo nočným pocikávaním? Šepkajte mu do snov

Chodíte sa pozerať na svojho spiaceho drobca, či dýcha alebo len tak, pokochať sa? Pri tejto príležitosti môžete robiť aj niečo navyše.

Harvardskí psychológovia tvrdia, že dobrých ľudí nevychovávame automaticky

Mnoho hovoríme o tom, ako nezlyhať, priviesť deti k úspechu, peniazom, moci, radostnému životu, šťastiu. Ako dosiahnuť, aby malo dieťa veľké sebavedomie a nebálo sa výziev, no už menej hovoríme o tom, aký svet by sme pre tieto deti chceli. A už takmer vôbec nehovoríme o tom, ako vychovať dobrých ľudí, ktorí tento svet vytvoria.

Štúdia ukázala, ako môže čerstvé mamičky ovplyvňovať Facebook

Najaktívnejší sú na Facebooku čerství rodičia, ktorí neprestávajú uverejňovať fotografie a videá svojich detí aj niekoľko krát za deň. Nebolo by na tom nič zlé, ak by toto pričasté zdieľanie ich detí nemalo aj negatívne účinky.

Sme tuční, chudí, pekní alebo škaredí? Aj my kazíme vnímanie našich detí

„Ty si taká krásna!“ zaznelo už azda miliónkrát z úst môjho chlapa. Nie, teraz nemyslím manžela, ale toho malého. Môjho syna.

Ako pomôcť detskému sebavedomiu?

Ako bude vyzerať naše sebavedomie v dospelosti začína už v detstve. Veľmi malé dieťa ešte sa nevie hodnotiť samé, ale vychádza z toho, čo počuje, vidí vo svojom okolí, od svojej rodiny, kamarátov, učiteľov.