Mozog

Aktivity, ktoré pomáhajú precvičovať mozog a zlepšujú proces učenia

Existuje množstvo zaujímavých aktivít a cvičení, ktoré pomáhajú deťom precvičovať mozog a majú pozitívny vplyv na ich učenie. Pozrime sa na niektoré z nich.

Chcete si trénovať mozog? Týchto 10 činností vám v tom zaručene pomôže

Mozog sa stáva aktívnejším, keď sa môže niečím zaoberať. Myseľ v tej chvíli zvyšuje pozornosť, uvoľnený dopamín aktivuje mozog. Ten je v tej chvíli naladený zisťovať, čo sa deje. Nie vždy sa dajú robiť neobvyklé veci či zážitkové činnosti. Niekedy jednoducho nemáme na to vhodné podmienky. Netreba mať však hlavu v smútku. Mozog dokážu naštartovať aj úplne jednoduché činnosti, ktoré už dobre poznáte a máte ich aspoň trochu radi....

Aktivity, ktoré nebadane trénujú mozog vášho dieťaťa

Pokiaľ ide o mozgovú činnosť, zvyčajne myslíme na vzdelávanie, avšak veľakrát stačí niekoľko bežných aktivít, ktoré dokážu nebadane trénovať ich mozog.

15 znakov, ktoré o vás prezrádzajú, že radi premýšľate

Niekto veci a javy analyzuje viac, niekto menej. Niekto sa rád hlboko zamýšľa nad každou skutočnosťou, niekto to k životu nepotrebuje. Ak chcete zistiť, ako je to s vami, možno vám v tom pomôžu nasledujúce znaky uvedené v článku.

Chcete zostať zvedaví? Trénujte si pamäť!

Naša pamäť je ako sval, ktorý je potrebné neustále trénovať, inak zakrpatie. A to by asi nikto nechcel. Dôležité je zostať zvedavý celý život. Pomôcť vám v tom môžu aj nasledujúce techniky.

Človek sa môže naučiť zvládnuť zlú náladu. Stačí trénovať mozog

Bojujete často so zlou náladou? Alebo si prajete, aby ste sa vedeli čo najrýchlejšie dostať zo stresu a frustrácie? Možno vám pomôžu nasledujúce rady psychológa Nicka Wignalla.

Ako precvičovať mozog tak, aby sa u dieťaťa rozvíjala sociálna a emocionálna inteligencia?

Ako precvičovať detský mozog tak, aby sa u neho rozvíjala sociálna a emocionálna inteligencia?

Rodičia, ktorí poznajú fungovanie mozgu, lepšie chápu reakcie dieťaťa

Čo prinúti deti konať múdro a inokedy úplne neadekvátne? Odborníci sú presvedčení, že na to existujú dobré dôvody a zakladajú sa na tom, čo sa odohráva vo vyšších a nižších častiach detského mozgu.