Oteckovia

Chcel by som byť lepší otec

Samotní otcovia sa niekedy nevedia stotožniť s novou rolou, nedokážu spoznať príležitosť, ktorú im otcovstvo ponúka. Sami zrejme totiž vyrástli v rodine, kde bola úloha ich otca iná ako dnes.

Otec je pre každé dieťa v živote dôležitý

Hoci takmer každý muž dokáže splodiť dieťa, nie každý vie byť dobrým otcom. Ak má dieťa dobrého otca, je to preňho v živote obrovská výhra.

Pozorovaním otcov sa synovia učia vnímať svoje pocity

Tým, že synovia pozorujú svojich otcov, učia sa vnímať a pracovať so svojimi pocitmi. Aj vďaka dobrému pôsobeniu otcov na synov, môžu zo synov vyrásť úžasní muži a džentlmeni.

Aktivity, vďaka ktorým otcovia dokážu zaujať svoje deti

Deti svojich otcov milujú aj preto, lebo cítia, že môžu s nimi prežívať veľa dobrodružstiev a nevšedných situácií. Otcovia im zvyčajne ponúkajú úplne iné aktivity a hry ako mamy. Pri ich vymýšľaní vám možno pomôžu aj aktivity, ktoré vám ponúkame v tomto článku.

Otcovia, milujte svoje manželky tak, ako chcete, aby vaše dcéry milovali ich manželia

Takmer každý otec sa od narodenia svojej dcéry zaoberá myšlienkou, ako ju vychovať tak, aby bola šťastná, spokojná, milujúca a milovaná. Mnohí otcovia sa boja hlavne tej situácie, že im ich dcéra jedného dňa predstaví svojho partnera. Ako sa na túto situáciu čo najlepšie pripraviť?

Ako výchova vplýva na agresivitu detí?

Existuje niekoľko štýlov výchovy. Dr. Sarah Schoppová-Sullivanová skúmala rozličné štýly rodičovstva a to, ako súvisia s agresivitou a neposlušnosťou v škole.

V týchto 10 veciach je ukrytá skutočná sila otcov

Každý otec túži po tom, aby ho deti milovali. Čo robia otcovia, ktorých deti zbožňujú?

Mýty o dnešných otcoch. Veríte im aj vy?

S rapídnymi zmenami v spoločnosti sa mení aj optika, ktorou sa pozeráme na otcov. Aké sú najčastejšie mýty o otcovskej role, na ktoré upozorňuje vedecká obec?