Oteckovia

Popôrodná depresia u otcov: 9 vecí, ktoré by ste mali vedieť

Aj otcovia môžu prežívať náročné psychické obdobie po narodení detí.

Chcel by som byť lepší otec

Samotní otcovia sa niekedy nevedia stotožniť s novou rolou, nedokážu spoznať príležitosť, ktorú im otcovstvo ponúka. Sami zrejme totiž vyrástli v rodine, kde bola úloha ich otca iná ako dnes.

Otec je pre každé dieťa v živote dôležitý

Hoci takmer každý muž dokáže splodiť dieťa, nie každý vie byť dobrým otcom. Ak má dieťa dobrého otca, je to preňho v živote obrovská výhra.

Ako výchova vplýva na agresivitu detí?

Existuje niekoľko štýlov výchovy. Dr. Sarah Schoppová-Sullivanová skúmala rozličné štýly rodičovstva a to, ako súvisia s agresivitou a neposlušnosťou v škole.

Mýty o dnešných otcoch. Veríte im aj vy?

S rapídnymi zmenami v spoločnosti sa mení aj optika, ktorou sa pozeráme na otcov. Aké sú najčastejšie mýty o otcovskej role, na ktoré upozorňuje vedecká obec?

Ako zladiť túžbu byť dobrým otcom s nutnosťou byť v práci?

Dnešní otcovia to majú náročné. Na jednej strane silnie tlak spoločnosti na to, aby sa venovali deťom a trávili s nimi kvalitný čas, na druhej musia zarábať peniaze na to, aby rodinu uživili. Ako ich môžeme ako spoločnosť podporiť?

Aktivity, ktoré môžu robiť oteckovia so svojimi deťmi

Otcovia si môžu svoj vzťah s deťmi budovať aj prostredníctvom rôznych hier a zábavných činností. Ide leto, budete mať viac času, a tak možno vyskúšate niektorú z nasledujúcich aktivít.

Ako môže otec zo syna vychovať skutočného muža?

Úloha otca sa v priebehu rokov menila. V dnešnej dobe spočíva predstava dobrého otca v jeho prejavovaní lásky, starostlivosti a súdržnosti pri výchove detí. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že dobrí otcovia sú tí, ktorí sa aktívne zapájajú do života svojich detí. A ich výchovný vplyv má obrovský prínos aj pri výchove synov.