Lego

Vytvorte si tajné kódované správy pomocou skladačiek lega

Pomocou lega sa môžu deti naučiť farby, počítať, či písať tajné kódované správy.

Matematika s legom pre malých školákov

Kocky lega uľahčia počítanie aj deťom na prvom stupni základnej školy. Pripravili sme pre vás aktivity, ktorými sa môžete inšpirovať ako sa poradiť s násobením alebo rozkladom čísel.

Matematika pre najmenších: Tipy, ako sa učiť počítať s legom

Lego môže byť skvelým pomocníkom, ako sa učiť počítať s najmenšími deťmi. Pri tejto obľúbenej hračke ani nepostrehnú, že sa niečo učia.

V dánskom LEGO dome sa fantázii medze nekladú

V dánskom mestečku Billund sa nachádza LEGO House, ktorý je ako továreň na plnenie detských snov. Môžete si v ňom tvoriť vlastné príbehy, či dokonca stráviť noc.

Deti budú v rámci medzinárodnej súťaže FLL riešiť aj problémy s dostatkom pitnej vody

Celosvetový problém s vodou sa premietol do hlavnej myšlienky tohtoročnej súťaže FIRST LEGO League. Jej témou je Hydro Dynamics – zlepšenie spôsobu, ako ľudia hľadajú, prevážajú, používajú alebo likvidujú vodu.

Registrácia na FIRST LEGO League je už otvorená

Tento rok sa uskutoční na Slovensku jubilejný 10. ročník medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League (FLL). Registrácia sa už spustila

Kreatívna lepiaca páska Nimuno Loops vám umožní stavať Lego na strope i po stenách

Chcete si skrášliť detskú izbu? Alebo triedu v škole či škôlke? Obľúbené Lego kocky a postavičky teraz môžu zdobiť nielen vaše police, ale aj steny či stropy.

Ako sa hrať s deťmi s Legom – praktický návod

Aj rodičia, ktorí uznávajú dôležitosť čítania deťom, sú zaskočení, keď príde reč na hru s deťmi. Dôvody väčšinou bývajú dva: buď si rodičia neuvedomujú dôležitosť detskej hry, alebo jednoducho nevedia, ako sa s deťmi hrať.