Lego

Matematika pre najmenších: Tipy, ako sa učiť počítať s legom

Lego môže byť skvelým pomocníkom, ako sa učiť počítať s najmenšími deťmi. Pri tejto obľúbenej hračke ani nepostrehnú, že sa niečo učia.

V dánskom LEGO dome sa fantázii medze nekladú

V dánskom mestečku Billund sa nachádza LEGO House, ktorý je ako továreň na plnenie detských snov. Môžete si v ňom tvoriť vlastné príbehy, či dokonca stráviť noc.

Ako sa hrať s deťmi s Legom – praktický návod

Aj rodičia, ktorí uznávajú dôležitosť čítania deťom, sú zaskočení, keď príde reč na hru s deťmi. Dôvody väčšinou bývajú dva: buď si rodičia neuvedomujú dôležitosť detskej hry, alebo jednoducho nevedia, ako sa s deťmi hrať.

Terapia hrou s kockami LEGO

Hra s Legom je prospešná aj pre deti so špeciálnymi potrebami. Terapia hrou s Legom (“Lego play therapy”) sa už viac ako 10 rokov úspešne využíva u detí s autizmom.

Lego vytvorilo vlastnú sociálnu sieť, ktorá je určená pre deti

Lego Life predstavuje novú sociálnu sieť určenú všetkým svojim fanúšikom do 13 rokov.

Inšpirácie na detské narodeninové Lego párty

Máte doma malého milovníka LEGO skladačiek? Narodeninová oslava v štýle LEGO bude potom preňho určite to pravé. Inšpirujte sa!

Prvé kreatívno-vzdelávacie LEGO centrum pre deti na Slovensku

V Bratislave otvorili centrum, kde sa deti pri hre s legom zároveň učia. Ide o originálnu metódu Brick by Brick, ktorá vychádza z najnovších poznatkov o efektívnom vzdelávaní detí.

Je možné viesť deti zábavnou cestou k technickému mysleniu? Pomocou lega určite!

Ako môžete viesť deti k tomu, aby mali radi matematiku, techniku a celkovo „nepopulárne“ predmety, ktoré sú pre prácu s technológiami nevyhnutné?