Matematika

Ako naučiť dieťa zábavnou formou počítať do 10?

Matematika tvorí základ vzdelania, pretože tí, ktorí vedia matematiku, môžu mať v dnešnom svete veľmi dobré uplatnenie v rôznych pracovných odvetviach. Z tohto dôvodu je veľmi potrebné zasievať lásku k matematike už odmalička. A tak počítať môžete začať už s predškolákmi. Stačí, keď využijete rôzne zábavné aktivity.

10 hravých matematických aktivít pre predškolákov

Už deti v predškolskom veku rady počítajú. Ich matematické myslenie môžete podporovať rôznymi aktivitami.

Tipy, ako pomôcť s matematikou deťom v predškolskom veku

Pochopenie základnej matematiky môže byť pre dieťa náročné, no správnou formou môžete docieliť, že sa dieťa hravo naučí dôležité informácie bez toho, aby si vôbec všimlo, že sa učí. 

Matematika pre najmenších: Zábavné aktivity pomocou, ktorých sa dieťa naučí čísla

Najjednoduchšie je pridať čísla do dennej rutiny dieťaťa pomocou jednoduchých zábavných aktivít. Vyskúšajte tieto hry s číslami, ktoré deti naučia ako vyzerajú čísla a aké je ich poradie za sebou.

5 spôsobov, ako jednoducho zlepšiť priestorové myslenie dieťaťa

Priestorové myslenie dieťaťa sa zlepšuje používaním máp alebo hraním rôznych hier.

Matematika pre najmenších: Učíme sa tvary

Naučte deti geometrické útvary hravou formou. Vďaka týmto aktivitám im už nebude robiť problém štvorec, kruh, ani trojuholník.

Matematika pre najmenších: Tipy, ako sa učiť počítať s legom

Lego môže byť skvelým pomocníkom, ako sa učiť počítať s najmenšími deťmi. Pri tejto obľúbenej hračke ani nepostrehnú, že sa niečo učia.

Montessori matematika pre predškolákov

Deti už v predškolskom veku rozvíjajú svoje matematické myslenie. Vďaka rôznym aktivitám a situáciám z bežného života sa stretávajú s množstvom a počtami, ktorým dokážu porozumieť. Montessori matematika pre predkošlákov je zábavná forma učenia sa, ktorú môžete vyskúšať aj s vašimi deťmi.