Matematika

Zvládnu vaši predškoláci tieto úlohy? Otestujte ich, ako sú na tom s logikou i pozornosťou

Deti sa v ranom veku oboznamujú s matematikou rôznymi cestami. Jednou z nich je aj systém Numicon, číselný didaktický systém, pomocou ktorého sa rozvíjajú matematické schopnosti u detí. Spoznajte Numicon a otestujte vaše deti, ako nami pripravené matematické úlohy nižšie v článku zvládnu.

Budujte u detí pozitívny vzťah k matematike s programom Numicon!

Chcete, aby vaše deti matematika bavila a išla im neskôr v škole s ľahkosťou? Vďaka prístupu Numicon si matematiku zamilujú.

Ako naučiť dieťa zábavnou formou počítať do 10?

Matematika tvorí základ vzdelania, pretože tí, ktorí vedia matematiku, môžu mať v dnešnom svete veľmi dobré uplatnenie v rôznych pracovných odvetviach. Z tohto dôvodu je veľmi potrebné zasievať lásku k matematike už odmalička. A tak počítať môžete začať už s predškolákmi. Stačí, keď využijete rôzne zábavné aktivity.

10 hravých matematických aktivít pre predškolákov

Už deti v predškolskom veku rady počítajú. Ich matematické myslenie môžete podporovať rôznymi aktivitami.

Tipy, ako pomôcť s matematikou deťom v predškolskom veku

Pochopenie základnej matematiky môže byť pre dieťa náročné, no správnou formou môžete docieliť, že sa dieťa hravo naučí dôležité informácie bez toho, aby si vôbec všimlo, že sa učí. 

Matematika pre najmenších: Zábavné aktivity pomocou, ktorých sa dieťa naučí čísla

Najjednoduchšie je pridať čísla do dennej rutiny dieťaťa pomocou jednoduchých zábavných aktivít. Vyskúšajte tieto hry s číslami, ktoré deti naučia ako vyzerajú čísla a aké je ich poradie za sebou.

5 spôsobov, ako jednoducho zlepšiť priestorové myslenie dieťaťa

Priestorové myslenie dieťaťa sa zlepšuje používaním máp alebo hraním rôznych hier.

Matematika pre najmenších: Učíme sa tvary

Naučte deti geometrické útvary hravou formou. Vďaka týmto aktivitám im už nebude robiť problém štvorec, kruh, ani trojuholník.