Známy šéfkuchár Jamie Oliver vedie revolúciu za vzdelávanie detí o jedle

Jamie Oliver FOOD REVOLUTION

 

Jamie Oliver, známy britský šéfkuchár, si zaumienil zmeniť súčasný trend stravovania ľudí. Dnešný deň, 15. máj 2015 odštartoval kampaň pod názvom Food Revolution Day, kde vyzýva vlády v každej krajine i ľudí samotných, aby podporili túto iniciatívu a pomohli ďalším generáciám žiť lepší život. 

 

„Čelíme v súčasnosti svetovej epidémii OBEZITY, kde je 42 miliónov detí na celom svete pod 5 rokov obéznych,“  uvádza na svojej stránke Jamie. Podstatné je, že už ďalšia generácia bude žiť kratšie, ak tento trend nezastavíme a nebudeme reagovať na štatistiky, ktoré uvádzajú skutočne alarmujúce čísla.

„Verím, že je to ľudské právo dieťaťa, aby sa v škole naučilo, ako pestovať a variť čerstvé a zdravé jedlá,“ tvrdí Jamie. Potrebujeme deti vzdelávať o kvalitnom jedle, aby sme predchádzali mnohým ochoreniam. Vzdelávať ich o jedle v škole je skvelá cesta, ako by sa takémuto vzdelaniu dostalo každému jednému dieťaťu. Môže to byť zábavnou a inšpiratívnou formou, ktorá deti naučí základným zručnostiam, aby žili zdravší a šťastnejší život nielen kvôli sebe, ale i svojim budúcim rodinám.

 

Preto Jamie žiada každého jedného z vás, aby ste sa podpísali pod jeho petíciu a preukázali tak vašu podporu povinnému vzdelávaniu detí o jedle v školách na celom svete. Navyše vás žiada ZDIEĽAJTE túto iniciatívu na sociálnych sieťach, aby vaše deti žili lepší a zdravší život.

 

Vašu podporu tejto skvelej iniciatíve svojím podpisom petície môžete vyjadriť priamo TU.

 

 


Zdroj: Youtube, change.org, Foodrevolutionday.com

 

Zdieľať na facebooku