Zuzana Gránska

Prečo partneri podvádzajú? Tieto znaky môžu predpovedať neveru

Možno predpovedať neveru? Čo prezrádza, že by k nej vo vzťahu mohlo dôjsť?

Spánok po boku partnera vám zlepšuje život, hoci sa vám môže zdať, že spanie oddelene môže byť lepšou voľbou

Dokonca ani počas spánku nie sme úplne odpojení od ľudí okolo nás. A výskumy ukazujú, že s dlhodobými partnermi je to lepšie ako bez nich.

Z čoho vzniká depresia a ako jej predchádzať?

Depresia je závažným psychickým ochorením. Čo podľa vedcov ovplyvňuje jej vznik a ako jej možno predchádzať?

Úspech nie je o talente. Stojí za ním táto vlastnosť

Čo oddeľuje úspešných ľudí od tých neúspešných? Talent to jednoznačne nie je.

Prečo dnešné manželstvá a partnerské vzťahy zlyhávajú? Toto sú 4 hlavné príčiny podľa párovej terapeutky

Moderná doba prináša zmeny aj v partnerských vzťahoch. Manželstvá už bežne netrvajú tak dlho ako kedysi a dôvody sú rôzne. Svetoznáma párová terapeutka Esther Perel hovorí o štyroch hlavných dôvodoch, prečo mnohé dnešné vzťahy nie sú schopné prežiť celoživotný láskyplný vzťah.

Zoznámte deti s golfom. Ak si ho zamilujú, budú z neho čerpať celý život

Neviete kam s deťmi cez prázdniny? Ako im vyplniť množstvo voľného času? Zoznámte ich s golfom, napríklad aj vďaka letnému golfovému táboru či pravidelnému kurzu pre deti.

Komisionálna skúška: Kedy ju môže dieťa robiť a ako o ňu požiadať?

Dostalo vaše dieťa na vysvedčení známku, ktorá nezodpovedá jeho vedomostiam? Alebo priveľa chýbalo? Nárok na absolvovanie komisionálnej skúšky môže mať viacero dôvodov, no požiadať o ňu musíte hneď po vysvedčení.

Lucia Záhorcová: Odpustenie vyžaduje veľa vnútornej sily a výskumy ukazujú, že môže skutočne zlepšiť naše psychické aj fyzické zdravie

V živote sa bežne stáva, že nás niekto hlboko zraní. Sú ľudia, ktorí sa dokážu spôsobenej bolesti zbaviť relatívne ľahko, iných ublíženie zasiahne tak intenzívne, že ho nie sú schopní spracovať niekoľko rokov, prípadne do konca života. Aké následky má život v negatívnych emóciách, nenávisti a prečo nedokážeme ľuďom len tak ľahko odpustiť? O tom sme sa rozprávali s psychologičkou a vedkyňou LUCIOU ZÁHORCOVOU, ktorá sa venuje téme odpúšťania vo vzťahoch.