Zuzana Gránska

Stres mení náš pohľad na partnera a ničí náš vzťah, tvrdí výskum

Všetky páry vo vzťahu zažívajú stres. Niekedy stres pochádza z rodiny, priateľov, alebo z práce a my si ho vnášame do partnerského vzťahu. To môže viesť k hádkam, rozdielnym potrebám i pocitom nezáujmu, nepochopenia a osamelosti vo vzťahu.

Ploché nohy u detí: Predchádzať im možno aj v škôlke. Ako na to?

Ploché nohy u detí sú prirodzeným vývinovým javom, ktorý do istého veku vymizne aj bez zásahov odborníkov. Stále je ale istá skupina detí, ktorej sa chodidlo neupraví dostatočne a potrebujú pomoc.

Nepodceňujte vplyv láskavosti, má väčší vplyv, ako si myslíte, tvrdia vedci

Skutky láskavosti môžeme robiť kedykoľvek a nestoja nás zväčša nič. Ak ich budeme robiť častejšie, ľudia okolo nás budú šťastsneší.

Žiarlite na partnerku či partnera? Zbavte sa žiarlivosti skôr, ako vám zničí vzťah

Jemná žiarlivosť vo vzťahu môže dávať partnerovi pocit, že vám na ňom záleží, že je pre vás výnimočný. Pokiaľ ale prekročí určité hranice, stane sa peklom pre oboch partnerov. Ako sa jej zbaviť?

Niektorí ľudia úmyselne ničia svoje partnerské vzťahy, hoci im na nich záleží

Žiť v uspokojujúcom trvalom vzťahu je majstrovstvo, ktoré túži dosiahnuť mnoho ľudí. A hoci niektorí po takejto láske úprimne túžia, ich správanie vo vzťahu hovorí o presnom opaku. Prečo niektorí ľudia sabotujú lásku?

Život osamote predstavuje vysoké riziko depresie a ďalších ochorení, tvrdí výskum

Život osamote je jedným z najsilnejších faktorov, ktoré môžu mať dopad na životný štýl a zdravie ľudí.

Mindfulness učí deti v škôlke sústredeniu sa na prítomnosť

Dnešné deti majú veľmi oslabenú pozornosť. Ťažko sa sústredia a ovládajú. Mindfulness môže byť cestou, ako zlepšiť ich prežívanie prítomnosti.

Mozog tínedžerov sa vyvíja odlišne podľa toho, či sú ranné vtáčatá alebo nočné sovy

Ak váš tínedžer po nociach číta, hrá sa na mobile alebo robí čokoľvek iné, len sa mu nechce ísť spať, pravdepodobne bude „nočná sova“. Nový výskum prináša viac svetla do toho, čo sa deje v mozgu a správaní takýchto mladých ľudí roky potom, ako začali odsúvať svoj spánok do neskorších hodín.