Zuzana Gránska

7 pravidiel slušnosti, kedy odložiť svoj mobil

Sú momenty, kedy je používanie mobilu nevhodné. Jeho odloženie je prejavom rešpektu a úcty voči ľuďom, s ktorými trávime čas alebo sú v našej blízkosti. Poučte deti o situáciách, kedy je správne mať mobil v taške alebo vo vrecku.

10 tipov na lepšiu konverzáciu vo vzťahu

Dobrá konverzácia v partnerskom vzťahu je životne dôležitá. Je to základný nástroj na pestovanie zdravého a plnohodnotného partnerského vzťahu.

Americkí psychológovia po prvý raz vydali odporúčania, ako by dospievajúci mali používať sociálne médiá

Dnes už väčšina dospievajúcich detí vo vyspelých krajinách využíva sociálne siete. Odborníci však upozorňujú na ich stále nedostatočnú prípravu pred týmto závažným krokom.

V Jablonci postavili unikátnu mestskú škôlku s tobogánom

Montessori škôlka v Jablonci nad Nisou dostala unikátnu prístavbu. Deti v nej môžu využívať priestor jedinečným spôsobom.

Stres mení náš pohľad na partnera a ničí náš vzťah, tvrdí výskum

Všetky páry vo vzťahu zažívajú stres. Niekedy stres pochádza z rodiny, priateľov, alebo z práce a my si ho vnášame do partnerského vzťahu. To môže viesť k hádkam, rozdielnym potrebám i pocitom nezáujmu, nepochopenia a osamelosti vo vzťahu.

Ploché nohy u detí: Predchádzať im možno aj v škôlke. Ako na to?

Ploché nohy u detí sú prirodzeným vývinovým javom, ktorý do istého veku vymizne aj bez zásahov odborníkov. Stále je ale istá skupina detí, ktorej sa chodidlo neupraví dostatočne a potrebujú pomoc.

Nepodceňujte vplyv láskavosti, má väčší vplyv, ako si myslíte, tvrdia vedci

Skutky láskavosti môžeme robiť kedykoľvek a nestoja nás zväčša nič. Ak ich budeme robiť častejšie, ľudia okolo nás budú šťastsneší.

Žiarlite na partnerku či partnera? Zbavte sa žiarlivosti skôr, ako vám zničí vzťah

Jemná žiarlivosť vo vzťahu môže dávať partnerovi pocit, že vám na ňom záleží, že je pre vás výnimočný. Pokiaľ ale prekročí určité hranice, stane sa peklom pre oboch partnerov. Ako sa jej zbaviť?