Články: Pre študentov
O projekte

 

Má len 12 rokov, ale na lyžiach robí zázraky. Toto musíte vidieť!

Zuzana Gránska
Autor článku
Zdroj: rei.com
Chlapec Kai Jones na lyžiach zvláda terén, ktorý je desivý aj pre skúsených lyžiarov. / Zdroj: rei.com

Kai Jones je 12-ročný freeridový lyžiar, ktorý vám vyrazí dych. Na lyžiach je v neupravenom nebezpečnom teréne ako doma.

 

Kai Jones pochádza z Ameriky a len čo začal chodiť, mal doslova lyže na nohách. Vyrastal v lyžiarskom raji, neďaleko Národného parku Grand Teton v Amerike, v malom meste Victor v štáte Idaho.

O tom, že má rád adrenalín, niet pochýb. Stačí, ak si pozriete ukážku toho, čo už dnes na lyžiach dokáže. Už teraz o ňom hovoria ako o budúcej profesionálnej hviezde so sľubnou kariérou vo freeride. Minulú sezónu vyhral v súťaži do 12 rokov všetky tituly International Freeskier Association.

 

 

Za tým, čo Kai dokáže, sú ale tvrdé hodiny driny a sústredenia. Bezpečnosť je tu veľmi dôležitá, a tak postupne tréningmi zvyšuje svoje sebavedomie i náročnosť terénu, ktorý si dovolí zvládnuť. 

Svoje kúsky trénuje v lyžiarskom stredisku Jackson Hole Mountain Resort, kde má ideálne podmienky, aj podporu profesionálov.

Ak Kai práve nelyžuje, nesedí pri počítači ako iní chlapci v jeho veku. Venuje sa surfovaniu, horolezectvu, hraniu futbalu, skatebordingu alebo horskej cyklistike. Denne si zabehne 8 km, aby mal silné nohy. „To, čo na týchto športoch milujem, je voľnosť, ktorú pri tom cítim,“ hovorí o svojich záľubách Kai.

 


Čítajte viac o téme: Šport
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.