Šport

Ekopsychologička P. Gajdošociová: Liek na viaceré choroby existuje. Stačí chodiť von

Trávenie času v prírode znižuje úzkosť a stres u žiakov. Prieskumy navyše ukázali, že denne stačí aspoň jedna hodina aktívneho času v prírode a už sú viditeľné prvé zmeny.

Výskum ukázal, že kolektívne športy podporujú emocionálne zdravie detí

Tímové športy sú spojené s lepším emocionálnym zdravím detí, zistila nedávna štúdia.

Navštívili sme tréning O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Vďaka súťaži o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha má aktuálne viac ako 800 detí z celého Slovenska o kvalitný pohyb na celý školský rok postarané. Čo projekt olympijského víťaza priniesol jednej z víťazných škôl, sme sa spýtali tréneriek akadémie na ZŠ s MŠ Slovanská v Púchove, ktorá si akadémiu vybojovala minulý školský rok.

Máte doma malého športovca? Takto ho podporíte na jeho športovej ceste

Máte doma malého športovca, ktorý žije pre futbal, hokej či akýkoľvek iný šport telom aj dušou? Rodičia pri výchove malých športovcov vedia narobiť veľa škody, preto sme zisťovali, čo je to najdôležitejšie, aby to dopadlo dobre. Ako teda dieťa vhodne podporovať na jeho športovej ceste a byť mu skutočnou oporou?

Ako vychovávať malých športovcov a nepokaziť to?

Ako dieťa vhodne na jeho športovej ceste podporovať a byť mu oporou? O tejto téme sme sa rozprávali v KLUBE RODIČOV.

Nevyháňajme deti opäť zo športovísk za počítače. Väčšina verejnosti s ďalším obmedzovaním detí nesúhlasí, tvrdí prieskum

Tmavšie farby okresov v covid automate sa spájajú aj s obmedzeniami pri tréningoch a krúžkoch detí a mládeže. Hoci sa mnohé deti testujú doma pre potreby školy, Úrad verejného zdravotníctva SR žiada ďalšie testy z odberových miest, čo je pre rodiny neúnosný náklad.

Prieskum: Najobľúbenejším športom Slovákov je cyklistika

Vo výbere bolo predložených 25 športov, respondent musel vybrať minimálne jeden a maximálne päť. Ku každému športu uviedol poradie podľa priority.

Ako bude vyzerať športovanie detí počas školského roka?

Športovanie detí bolo počas minulého školského roka značne obmedzené. Ako bude vyzerať tento rok?