Šport

Nevyháňajme deti opäť zo športovísk za počítače. Väčšina verejnosti s ďalším obmedzovaním detí nesúhlasí, tvrdí prieskum

Tmavšie farby okresov v covid automate sa spájajú aj s obmedzeniami pri tréningoch a krúžkoch detí a mládeže. Hoci sa mnohé deti testujú doma pre potreby školy, Úrad verejného zdravotníctva SR žiada ďalšie testy z odberových miest, čo je pre rodiny neúnosný náklad.

Prieskum: Najobľúbenejším športom Slovákov je cyklistika

Vo výbere bolo predložených 25 športov, respondent musel vybrať minimálne jeden a maximálne päť. Ku každému športu uviedol poradie podľa priority.

Ako bude vyzerať športovanie detí počas školského roka?

Športovanie detí bolo počas minulého školského roka značne obmedzené. Ako bude vyzerať tento rok?

Traily a bikeparky na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Máte radi adrenalín? Vyskúšajte tie najlepšie zjazdové traily na Slovensku, tipy nájdete v našom článku.

Pohyb a šport patria k deťom a do škôl, tvrdia viaceré organizácie

Posledný školský rok spojený s pandémiou odhalil dlhodobý trend zhoršujúceho sa fyzického a duševného zdravia detí a mládeže, sprevádzaný nárastom obezity, dramatickým poklesom ich pohybových schopností a zvýšeným výskytom duševných porúch a problémov vyžadujúcich odbornú pomoc.

Reportáž: Ferrata HZS na Martinských holiach

Prinášame vám reportáž z ferraty na Martinských holiach, ktorú sme pre vás vyskúšali. V článku sa dozviete koľko nám trval celkový výstup, náročnosť ferraty i čo sa nám na nej najviac páčilo.

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Východné Slovensko

Cyklotrasy na Východnom Slovensku, vďaka ktorým lepšie spoznáte Vysoké Tatry, Pieninský národný park či okolie vodnej nádrže Palcmanská Maša.

Tipy na cyklotrasy pre rodiny s deťmi: Stredné Slovensko

Stredné Slovensko má bohaté hory a doliny, ktoré sa dajú brázdiť na bicykloch. Prinášame vám tipy na cyklotrasy po Strednom Slovensku