Špeciálny Harry Potter BOX k 20.výročiu

Sponzorovaný článok
Špeciálny Harry Potter BOX k 20.výročiu
Špeciálny Harry Potter BOX k 20.výročiu / Zdroj: Ikar

Pre skalných aj začínajúcich čitateľov Harryho Pottera vyšiel špeciálny box pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu nadčasovej ságy o chlapcovi s neobyčajnými schopnosťami na Slovensku.

Špeciálny Harry Potter BOX k 20.výročiu / Zdroj: Ikar


Harry Potter BOX

J.K. Rowlingovej románový svet a jeho odvážni hrdinovia neustále fascinujú nielen deti, ale aj dospelých. Nadchol sa ním tiež ilustrátor Adrián Macho, veľký fanúšik Harryho Pottera, a svojou originálnou výtvarnou podobou vdýchol kompletnému vydaniu jedinečnú atmosféru.

„Musel som zabudnúť na všetky filmové verzie, postavy, situácie, a ísť svojou cestou.  Vymyslieť niečo úplne iné. Napríklad pri Rokforte som sa inšpiroval naším Bojnickým zámkom. Chcel som to prepojiť s niečím reálnym, čo všetci doma poznáme. Takže som využil to lomenie striešky na vežičkách... Alebo Hagridova chalupa vo filmoch je kamenná s kamennou strechou. Moja chalupa je celá drevená so slamenou strechou, v ktorej sú vtáčie búdky. Snažil som sa do tých ilustrácií vniesť aj svoje vlastné originálne prvky,“ vysvetľuje Adrián Macho v rozhovore pre podcast Knižný kompas.

 

 

 

 

Ilustrátor Adrián Macho a Harry Potter / Zdroj: bux.sk

 

Sova, ktorá drží v zobáku záhadnú obálku, nás pozýva do Rokfortskej strednej školy čarodejníckej, kam sa z nástupišťa deväť a trištvrte spolu s Harrym, Ronom, Hermionou a ďalšími študentmi odvezieme Rokfortským expresom.

Panoramatický pohľad na vlak, ktorý vidíte na tomto špeciálnom boxe, prináša prekvapujúce momenty a láka nás postupne vytiahnuť knižky, ponoriť sa do pôsobivých scén na obálkach a objavovať skrytý význam symbolov a čarovných predmetov, ktoré sa viažu k deju siedmich vzrušujúcich príbehov.

 

Harry Potter / Zdroj: Ikar

 

Toto mimoriadne vydanie urobí radosť rovnako zberateľom, ako aj novej generácii mladých čitateľov.

 

Špeciálny Harry Potter BOX obsahuje:

  1. Harry Potter a Kameň mudrcov
  2. Harry Potter a Tajomná komnata
  3. Harry Potter a Väzeň z Azkabanu
  4. Harry Potter a Ohnivá čaša
  5. Harry Potter a Fénixov rád
  6. Harry Potter a Polovičný princ
  7. Harry Potter a Dary smrti

 

Na predných stranách sú hlavné scény z danej knihy, na zadnej zasa portréty – napríklad na jednotke je Hagrid, na dvojke škriatok Dobby, na ďalších bájny jednorožec, či Dumbledore. Unikátne sú aj ďalšie detaily na obálkach, ktoré vymyslel Adrián. „Ilustrácie na prednej strane sú orámované zlatou farbou a v rohoch sú ozdobené piktogramami, predmetmi, ktoré sú vlastne spoilermi k jednotlivým dielom série,“ prezrádza pre knižný podcast skúsený ilustrátor.

 

Harry Potter BOXsi môžete zakúpiť aj v online kníhkupectve BUX.sk.

Čítajte viac o téme: Knihy pre deti
Zdieľať na facebooku