TS

Nádvorie Kampus v Trnave otvára svoj štvrtý ročník a hľadá 6 mladých ľudí, ktorí v ňom strávia rok plný zážitkov a vzdelávania

Program ponúka šiestim štipendistom alebo štipendistkám osobného mentora či mentorku, večere s inšpiratívnymi hosťami a hosťkami, možnosť realizovať svoje projekty či ubytovanie na rok zadarmo.

Podujatie TEDA – #trnavská_veda odprezentuje aktívnych vedcov z oblasti psychológie, astrofyziky či neuromarketingu

Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava organizuje podujatie s názvom TEDA – #trnavská_veda, ktoré sa uskutoční dňa 20. mája 2022.

AMAVET vytvoril priestor pre výnimočných žiakov v oblasti IT a digitálnych zručností

17. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET má už svojich víťazov.

B. Gröhling: Environmentálna výchova bude na školách povinná

Zhoršenie stavu životného prostredia, ubúdajúce zásoby neobnoviteľných zdrojov a globálne otepľovanie sú dlhodobo celosvetovými výzvami. Na tie musíme reagovať už od detstva. Aj preto sa environmentálne témy stanú súčasťou povinného vzdelávania. Žiaci sa po novom budú učiť, ako môžu oni sami aktívne prispieť k riešeniu klimatických problémov.

V máji sa uskutoční komiksová konferencia

Dňa 13. – 15. mája 2022 sa bude v priestoroch Fakulty architektúry a dizajnu STU v Bratislave konať prvý ročník jedinečnej komiksovej konferencie Panel pre všetkých tvorcov a fanúšikov tohto média.

Najväčšia konferencia pre ženy opäť naživo!

Zabudnite na chvíľu na starosti posledných dní a príďte stráviť jeden deň po bolo Adely Vinczeovej a výnimočných prednášajúcich na konferenciu Umenie byť ženou.

NOC S ANDERSENOM: Rozprávková noc na podporu čítania detí

Slovensko sa zapája do medzinárodnej Noci s Andersenom, podujatia na podporu čítania detí. Sedemnásty ročník rozprávkovej noci sa bude konať 1. 4. 2022.

Školy môžu na integráciu detí z Ukrajiny bezplatne využívať aplikáciu WocaBee

Všetky školy na Slovensku, ktoré prijali deti z Ukrajiny, môžu na ich integráciu do školského vyučovania bezplatne využiť aplikáciu na učenie cudzích jazykov WocaBee. Prostredníctvom aplikácie ich môžu učiť slovenský jazyk efektívnym a moderným spôsobom, a tak ich rýchlejšie zaradiť do vyučovacieho procesu aj do bežného života.