TS

30 finalistov ocenenia Učiteľ Slovenska je už známych!

Odborná porota zverejnila TOP 30-ku výnimočných učiteľov, ktorých vybrala spomedzi 148 prihlášok do toho ročníka ocenenia Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje CEEV Živica a jej program Komenského inštitút.

Osobnosti vyzývajú ministra školstva k odsúdeniu novely školského zákona podporujúceho stigmatizáciu a šírenie nenávisti voči LGBTI+ ľudom na školách

Desiatky osobností z oblasti vzdelávania, vedy, kultúry a spoločenského života vyzývajú ministra školstva Jána Horeckého, aby verejne odsúdil novelu školského zákona predloženú poslancami Štefanom Kuffom a Filipom Kuffom.

Podmienky pre profesionálnych náhradných rodičov sa zlepšia

Zákon rieši problematické okruhy výkonu práce profesionálneho náhradného rodiča ako sú miesto výkonu práce, pracovný čas (prestávky, doby odpočinku, služobné cesty, dovolenky) či odmeňovanie.

Cigarety si bez problému kúpi každé piate dieťa

Túto nedeľu, 20. novembra, je Medzinárodný deň bez fajčenia. A hoci má fajčenie na Slovensku dlhodobo klesajúcu tendenciu, približne pätina dospelej populácie stále fajčí.

Rada pre mediálne služby má ambíciu koordinovať aktérov projektov mediálnej gramotnosti, umožňujú jej to nové zákonné kompetencie

S cieľom vytvoriť platformu na zdieľanie skúseností v oblasti rozvoja a podpory mediálnej gramotnosti na Slovensku a v záujme podnietiť spoluprácu v tejto oblasti naprieč rôznymi inštitúciami a organizáciami zorganizovala dnes Rada pre mediálne služby online okrúhly stôl.

Je v poriadku ukazovať svoje deti na sociálnych sieťach? Celebrity hovoria nie, deti v núdzi však nemajú na výber

Mnohé slovenské celebrity sa usilujú o ochranu súkromia svojich ratolestí, preto na sociálnych sieťach nezverejňujú ich fotky. Deti v núdzi, ktorým pre zhoršujúce sa ekonomické podmienky hrozí vyňatie z rodiny, však musí „byť vidieť“, aby sme vedeli na ich problém upozorniť. Na Slovensku pritom pod hranicou chudoby žije až 700 tisíc ľudí.

Učiteľka Slovenska Iveta Barková prednášala na medzinárodnom samite pedagógov

Minulý týždeň sa slovenské odborníčky na vzdelávanie zúčastnili na prestížnej medzinárodnej konferencii Global Teacher Prize.

Vyhrajte modernizáciu svojej školy za celkovo 4000 EUR

Všetky základné a stredné školy na Slovensku sa môžu zapojiť do medzinárodnej jazykovej súťaže Jazykový WocaBee šampionát. Majú tak šancu získať 2000 EUR na svoju modernizáciu v žrebovaní a ďalších 2000 EUR v súťaži v učení cudzích slovíčok.