TS

Školy a školáci nemôžu žiť opäť v neistote. Zatváranie škôl nemôže byť spôsob riešenia problémov s energiami

Školský rok síce začal bez pandemických obmedzení, žiaci a študenti sú však opäť uvádzaní do neistoty úvahami o dištančnom vzdelávaní kvôli dopadom zvýšených cien energií na prevádzkové náklady škôl.

Večný nedostatok miest v škôlkach – čo s tým?

Nedostatok kapacít v škôlkach v slovenských mestách je jedným z exemplárnych príkladov nedostatočne fungujúcich verejných služieb, ktoré každý rok robia tisícom rodičov vrásky na čele. Najvypuklejší je tento problém v Bratislave a Košiciach. Aké kroky by mali podniknúť samosprávy a ako majú túto situáciu riešiť rodičia?

Akreditačná agentúra zrušila 135 akreditácií na vymenúvanie docentov a profesorov

Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo rozhodla o zrušení už 135 akreditácií habilitačných a inauguračných konaní. Rozhodla na základe konkrétnych žiadostí vysokých škôl.

Veľká slávnosť koní na zámku Schloss Hof

Zámocká lúka pôvabného vidieckeho areálu Schloss Hof privíta počas posledného augustového víkendu nádherné a šikovne trénované kone, roztomilé poníky i mnoho ďalších štvornohých predstaviteľov zvieracej ríše v pôsobivých vystúpeniach.

Rezort školstva vyhlasuje 4 zásadné výzvy na odstránenie dvojzmennej prevádzky, dobudovanie kapacít v materských a základných školách a debarierizáciu

Lepšia dostupnosť, prístupnosť aj rozširovanie kapacít v regionálnom školstve. To je cieľom štyroch výziev, ktoré rezort školstva vyhlasuje z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Vznik FinQ Centra prináša novú etapu do finančného vzdelávania škôl na Slovensku

Program FinQ vstupuje do novej etapy. Vznik neziskovej organizácie FinQ Centrum je spoločná iniciatíva Nadácie Národnej banky Slovenska a Nadácie Slovenskej sporiteľne s cieľom zvýšiť kvalitu finančného vzdelávania a rozvoja finančnej kultúry na školách inovatívnym a systematickým spôsobom, ktorý je pre deti atraktívny a užitočný pre praktický život.

Zavolať niekomu „len tak“ je nesmierne dôležité

V dobe, keď je medzi nami viac mobilných telefónov ako obyvateľov, prežívajú tisíce Slovákov pocity osamelosti. Intenzita týchto negatívnych pocitov dosahuje mieru, ktorá si čoraz častejšie vyžaduje pomoc odborníkov.

Premiér Heger navštívil nových účastníkov programu Teach for Slovakia aj talenty, ktoré sú našou budúcnosťou

Na Letnú školu Teach for Slovakia nastúpilo vyše šesťdesiat detí, ktoré sú rozdelené do troch tried. Jej aktuálnou témou je “Budúcnosť sú naše talenty”.