TS

Viac ako polovica ľudí na Slovensku vníma budúcnosť negatívne, tvrdí prieskum

Na prelome apríla a mája sa 2 785 prevažne mladých ľudí z celého Slovenska vyjadrilo, ako vnímajú budúcnosť, akú by si ju želali a na akých hodnotách by mala byť postavená.

Viki a Edu TV má opäť nové materiály a edukačné videá

Ministerstvo školstva posilnilo online vzdelávaciu platformu Viki a digitálnu databázu učiva Edu TV o nové materiály či edukačné videá v rôznych jazykových mutáciách.

Užitočné tipy na leto, ako dokonale chrániť svoju pokožku

Je veľmi dôležité starať sa o svoju pokožku na slnku, chrániť ju pred popáleninami a škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia, ktoré ju môžu poškodiť.

Má vaše dieťa logické myslenie? Otestujte svojho predškoláka úlohami z Logickej olympiády

Testové úlohy prináša celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným.

Pozastavuje sa poskytovanie SOS dotácie

Vzhľadom na priaznivý vývoj pandemickej situácie, postupné uvoľňovanie a naviazanie pandemických opatrení na celonárodný covid automat a opätovnú možnosť vykonávať zárobkovú činnosť, s účinnosťou od 1. júla 2021 dochádza k pozastaveniu poskytovania SOS dotácie, informuje Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

SKU: Výberové konania riaditeľov škôl by nemali byť súťažou sympatií

Zvyšovanie atraktivity riaditeľského povolania je aj cestou ku kvalitnejšiemu vzdelávaniu.

Ministerstvo školstva skvalitňuje vzdelávaciu platformu Viki pre budúci školský rok

Zjednodušenie a skvalitnenie používateľského prostredia, nové materiály a edukačné videá v rôznych jazykových mutáciách. To všetko zahŕňa príprava vzdelávacej platformy Centrálneho úložiska digitálneho edukačného obsahu (CUDEO) pre materské, základné a stredné školy, známej ako Viki, na nový školský rok.

Stredoškoláci zo Záhoria sú aktívni aj počas pandémie

Už od januára sa napriek pandemickej situácii 12 stredoškolákov z viacerých obcí Záhoria pravidelne stretáva v rámci online zeleného vzdelávacieho programu POĎNATO:LAB.