http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Ako zladiť podnikanie s rodinou


  

Podnikanie je aj pre ženy. Dokazujú to úspešné projekty a firmy ocenené v rámci súťaže  E-žena roka 2012. Inšpiráciou sú tiež samotné príbehy súťažiacich.

Kto chce dnes začať s podnikaním, ako o prvej veci začne uvažovať o internete. Je to pochopiteľné, pretože rozbehnúť služby alebo predaj cez internet je neporovnateľne lacnejšie a jednoduchšie ako otvoriť prevádzku v hmotnom svete. Možno práve preto internet priťahuje k podnikaniu aj ženy.

A to, že sa im v internetovom biznise darí, majú dobré nápady a ešte sa postavia aj na vlastné nohy, dokazuje druhý ročník súťaže E-žena roka 2012, na ktorej spolupracoval aj Profit.

ZOSTAŤ ČLOVEKOM. Sympatické na tejto súťaži je jej krédo: Aby žena ženou bola. Príbehy žien, ktoré sa zapojili do súťaže, sú plné inšpirácií aj v tom, ako sa im podarilo zosúladiť rodinu –úlohu matky a popritom naštartovať vlastné podnikanie. Či ako rozvinúť svoju záľubu do podoby, v ktorej začala prostredníctvom internetu generovať peniaze.

Súťaž v dvoch hlavných kategóriách zohľadňovala veľkosť firmy a dĺžku podnikania. Prvú vyhrala Miroslava Kernová, ktorá založila blog o dianí v médiách Omediach.com. Keď preberala cenu, vtipne spomenula, že investori sa zo začiatku do jej projektu nehrnuli práve preto, že mala viac detí. Tri deti boli vraj už „priveľa“ a žena rozbiehajúca biznis rizikom pre investície. Mirke sa to však podarilo a dnes je jej blog jeden z najnavštevovanejších na Slovensku. Čítať ďalej ...

 

ZDROJ: PROFIT

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Peniaze, Rodina, Kariéra
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.