Peniaze

Vedci zistili, že nie je celkom pravda, že máte k obom deťom rovnaký vzťah

Ste presvedčení, že máte k svojim deťom rovnaký a rovnocenný prístup, keď financujete ich potreby? Vedci zistili, že napriek presvedčeniu rodičov, že na deti míňajú rovnakú sumu, zdá sa, že matky dajú skôr peniaze svojim dcéram a otcovia synom.

Ako na deti vplýva pracujúca matka?

Ženy, ktoré sa vzdajú práce a zostanú celé roky alebo navždy matkami v domácnosti, nemusia mať na rodinu a deti vždy lepší vplyv ako matky, ktoré pracujú. Viaceré štúdie poukazujú na to, že pracujúca matka má pozitívny vplyv na vývin dieťaťa a jeho budúcnosť.

Peniaze vplývajú negatívne na správanie detí. Stačí, že sa ich dotknú

Dokonca aj obyčajný kontakt s peniazmi má dopad na naše správanie. Peniaze robia deti lakomejšie, menej nápomocné a menej štedré voči ostatným, tvrdia vedci.

Rodičovský príspevok aj materská môžu byť vyššie

Rodičia by si mohli od budúceho roka finančne prilepšiť. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR pripravuje zákony na zvýšenie rodičovského príspevku aj materskej.

Jasličkový zákon je likvidačný pre zriaďovateľov aj rodičov

Príspevok na starostlivosť o dieťa by sa mal podľa poslanca NR SR Jozefa Mihála zvýšiť zo súčasných 280 eur až dvojnásobne.

Financie po svadbe: Spoločné alebo oddelené? Ženy táto otázka trápi viac

Niektoré páry preferujú spoločné financie, iní úplne oddelené účty. Aké sú ich výhody či nevýhody z pohľadu žien?

Deti ako luxus

Generácia Y má dnes oveľa horšie postavenie ako ich rodičia. Na krku hypotéky, ľahká strata zamestnania a často ťažká predstava, kedy a ako do tejto neistej situácie priviesť dieťa, ktoré na nich bude plne závislé.

Dlhy rodičov vplývajú na správanie a vývoj detí

Dlhy dostávajú rodičov pod finančný tlak a do neistej pozície týkajúcej sa výhľadu do budúcnosti. Lenže nie sú sami. Určité dlhy rodičov majú výrazne negatívny vplyv aj na zdravie ich detí.