Kariéra

Koľko stojí dieťa? Analytici vypočítali, koľko z príjmov vezme rodičovstvo mamám a otcom

Rodičovstvo je jeden z najvýznamnejších faktorov rozdielov v zárobkoch medzi mužmi a ženami, ako aj medzi matkami a bezdetnými ženami, tvrdí nová štúdia Inštitútu finančnej politiky.

Učiteľka angličtiny sa po deťoch rozhodla písať rozprávkové knihy. Hneď prvá sa stala bestsellerom

So Zuzanou Kubašákovou sme sa rozprávali, ako sa rodí mladá spisovateľka, ako sa dá popasovať s úvodnou kritikou k vlastným knihám i o jej novej pripravovanej knihe Víla zo šatôčky.

Matky sú lepšie zamestnankyne. Materstvo ženy robí produktívnejšie a empatickejšie

Mamy sú podľa prieskumov v práci lepšie. Potvrdzujú to zamestnávatelia, odborná verejnosť i samotné matky. Deti vraj menia ženy na efektívnejšie, produktívnejšie a empatickejšie zamestnankyne. Stále sa to však neodráža na platoch a aj naďalej bojujú s predsudkami.

Janka Šimkovičová: Keď je človek v koncoch, veľakrát je to začiatok niečoho nového, lepšieho

Janka Šimkovičová je zakladateľkou jedného z najčítanejších slovenských portálov o zdravom životnom štýle a športe - Cvičte.sk. V rozhovore hovorí o tom, ako popri materskej založila tento vlastný projekt a hoci to nebolo ľahké, dnes je to podľa jej slov najlepšie rozhodnutie, aké mohla urobiť. Svojím príbehom chcela motivovať ďalšie ženy.

Kniha iMAMA: Rozhovory a príbehy mám, ktoré môžu inšpirovať aj vás

Neviete, ako ďalej po deťoch? Kniha iMAMA prináša pohľad 23 inšpiratívnych žien na materstvo a kariéru. Prečítajte si úryvok z jedného z rozhovorov z knihy iMAMA. Tentokrát so zakladateľkou portálu Eduworld.sk Zuzanou Gránskou.

Dobrý tip
Kniha pre všetky mamy, čo by rady podnikali: Materská na maximum (Andrea Kováčová)

Kniha pre všetky mamy, čo by rady podnikali: Materská na maximum (Andrea Kováčová)

Kniha Materská na maximum je pre všetky mamy aj nemamy, čo by rady podnikali a nevedia, ako začať.

Andrea Kováčová: Pomáham mamám premeniť ich záľuby na malé podnikanie

Každá maminka je skvelá a veľmi veľa dokáže. Jedna pečie výborné torty, iná sa našla v ručných prácach, ďalšia má skúsenosti s účtovníctvom či precvičovaním aerobiku. Andrea Kováčová im pomáha rozbehnúť to, čo im bolo vždy blízke, ale nemali dosť času, či dosť odvahy to skúsiť ponúknuť na predaj.

Ako na deti vplýva pracujúca matka?

Ženy, ktoré sa vzdajú práce a zostanú celé roky alebo navždy matkami v domácnosti, nemusia mať na rodinu a deti vždy lepší vplyv ako matky, ktoré pracujú. Viaceré štúdie poukazujú na to, že pracujúca matka má pozitívny vplyv na vývin dieťaťa a jeho budúcnosť.