Kariéra

Materská dovolenka nie je pracovným hendikepom. Skúsenosti matiek môžu mať pre zamestnávateľa veľkú hodnotu

Matky, ktoré sa vracajú na trh práce po materskej majú vyššiu pridanú hodnotu pre svojho zamestnávateľa, než pred materskou. Získali nové zručnosti a skúsenosti. Majú perfektne zvládnutý time management, senioritu v rozhodovaní, aj multitasking. To je len zlomok z toho, čo matka získa na materskej „dovolenke“.

Ženy po materskej dlhodobo zápasia s tým, že kvôli deťom prerušili kariéru. Kedy sa situácia matiek zlepší?

Pokuta za materstvo – fenomén, s ktorým musia bojovať ženy po narodení dieťaťa niekoľko rokov. Kedy sa situácia matiek zlepší?

Koľko stojí dieťa? Analytici vypočítali, koľko z príjmov vezme rodičovstvo mamám a otcom

Rodičovstvo je jeden z najvýznamnejších faktorov rozdielov v zárobkoch medzi mužmi a ženami, ako aj medzi matkami a bezdetnými ženami, tvrdí nová štúdia Inštitútu finančnej politiky.

Učiteľka angličtiny sa po deťoch rozhodla písať rozprávkové knihy. Hneď prvá sa stala bestsellerom

So Zuzanou Kubašákovou sme sa rozprávali, ako sa rodí mladá spisovateľka, ako sa dá popasovať s úvodnou kritikou k vlastným knihám i o jej novej pripravovanej knihe Víla zo šatôčky.

Matky sú lepšie zamestnankyne. Materstvo ženy robí produktívnejšie a empatickejšie

Mamy sú podľa prieskumov v práci lepšie. Potvrdzujú to zamestnávatelia, odborná verejnosť i samotné matky. Deti vraj menia ženy na efektívnejšie, produktívnejšie a empatickejšie zamestnankyne. Stále sa to však neodráža na platoch a aj naďalej bojujú s predsudkami.

Janka Šimkovičová: Keď je človek v koncoch, veľakrát je to začiatok niečoho nového, lepšieho

Janka Šimkovičová je zakladateľkou jedného z najčítanejších slovenských portálov o zdravom životnom štýle a športe - Cvičte.sk. V rozhovore hovorí o tom, ako popri materskej založila tento vlastný projekt a hoci to nebolo ľahké, dnes je to podľa jej slov najlepšie rozhodnutie, aké mohla urobiť. Svojím príbehom chcela motivovať ďalšie ženy.

Kniha iMAMA: Rozhovory a príbehy mám, ktoré môžu inšpirovať aj vás

Neviete, ako ďalej po deťoch? Kniha iMAMA prináša pohľad 23 inšpiratívnych žien na materstvo a kariéru. Prečítajte si úryvok z jedného z rozhovorov z knihy iMAMA. Tentokrát so zakladateľkou portálu Eduworld.sk Zuzanou Gránskou.

Dobrý tip
Kniha pre všetky mamy, čo by rady podnikali: Materská na maximum (Andrea Kováčová)

Kniha pre všetky mamy, čo by rady podnikali: Materská na maximum (Andrea Kováčová)

Kniha Materská na maximum je pre všetky mamy aj nemamy, čo by rady podnikali a nevedia, ako začať.