Cudzí jazyk hravo a zdarma

  

Nedá mi, aby som sa s vami nepodelila o moju pozitívnu skúsenosť s online jazykovou platformou  Duolingo, ktorá mi pomáha s učením španielskeho jazyka. Na báze tejto platformy sa cudzí jazyk učí interaktívnou hrou, a preto sa všetko nové ľahko zapamätáva.

Doulingo je dokonca efektívnejší ako jeden semester štúdia cudzieho jazyka na vysokej škole; tvrdia to dvaja americkí profesori, Roumen Vesselinova zo City University of NY a John Grega zo South Carolina Univerzity, na základe vlastného výskumu. Podľa zistení týchto vedcov treba 26 až 49 hodín Duolingo, aby ste celkom nahradili vyučovanie počas jedného semestra na vysokej škole. Jeden semester výučby cudzieho jazyka na univerzite trvá približne 34 hodín! Pritom s jazykovou platformou  je spojený ešte jeden benefit - je úplne zadarmo! To znie skvele, že?!

Objavte ďalšie výhody jazykovej platformy, ktorú si zamilujete aj vy!

 

REGISTRÁCIA

Registrácia je úplne jednoduchá a najmä rýchla. Zaregistrovať sa môžete cez facebookový  účet alebo cez email. Facebook odporúčam vtedy, ak mienite so svojimi e-priateľmi  zdieľať radosť z úspechu, ktorý je založený na získavaní trofejí a prekonávaní vedomostných úrovní pri učení sa vybraného jazyka. Pri registrácii si vyberáte jazyk, v ktorom bude prebiehať výučba, v mojom prípade to bola angličtina. Ak vám angličtina nevyhovuje, máte na výber španielčinu, portugalčinu, nemčinu, taliančinu alebo francúzštinu. Tak isto si ešte pri registrácii musíte zvoliť jazyk, ktorý sa chcete naučiť. Žiaľ, Duolingo má zatiaľ k dispozícii iba týchto päť svetových jazykov.

VIRTUÁLNA TRIEDA

Registráciou získate prístup do virtuálnej triedy. Hodnotenie získaných vedomostí sa robí podobne ako pri počítačových hrách – treba predpísaným spôsobom prekonať stanovenú úroveň.   Každá úroveň obsahuje tri až štyri lekcie.

Za prekonanie každej úrovne získavate zlatý pohár alebo vedomostné body. Ak ste viac súťaživý typ, môžete si do svojej triedy prizvať kamaráta, s ktorým budete súťažiť v jazykových vedomostiach.

 

ZAČÍNAME S VÝUČBOU

Každá lekcia má 20 interaktívnych cvičení, pomocou ktorých sa učíte nové slová, slovné spojenia alebo gramatiku, a súčasne si nové učivo aj precvičujete. Za každú zlú odpoveď sa vám odráta jedno srdiečko, pričom počas jednej lekcie máte povolenú stratu najviac 4 srdiečok. Keď  vyčerpáte povolenú stratu, musíte všetko začať od začiatku. Ak sa však vrátite na začiatok, systém vám  nikdy nevygeneruje pôvodné otázky, v tomto boli tvorcovia Duolingo skutočne prezieraví.

VÝUČBA

Pri výučbe sa zobrazujú základné vety alebo obrázky so slovami. Ku každému cudzojazyčnému pojmu (vyznačený žltou potlačou) je vysvetlenie a správna výslovnosť , ktorú vám príjemný ženský hlas prečíta toľko krát, koľko len budete potrebovať. Takto sa postupne nielenže naučíte nové slová písať, ale aj správne vyslovovať. Vedľa cudzojazyčného pojmu  je kolónka, do ktorej treba vpísať význam pojmu v jazyku, ktorý ste si zvolili na začiatku ako jazyk výučby. Pri správnom preklade, Duolingo odpoveď potvrdí, zablahoželá formou príjemného jinglu a môžete pokračovať vo výučbe.

 

 

 

Po zvládnutí všetkých lekcií, získate virtuálny zlatý pohár a priestor, v ktorom máte k dispozícii rôzne tipy a triky. Pridanou hodnotou vo vašej virtuálnej triede je diskusia, v ktorej si môžete vymieňať skúsenosti so spolužiakmi. Všetko čo sa naučíte, sa uloží  na príslušnej úrovni, a kedykoľvek sa viete vrátiť späť a zopakovať si dané pravidlo.

V nasledujúcom obrázku si všimnite slovo BEBER.

 

 

Slovo BEBER znamená v španielčine PIŤ. Je to sloveso, ktoré podlieha pri časovaní určitým pravidlám, ktoré si nemusíte zapamätať na prvý krát. Ak kliknete na požadovaný výraz, zobrazia sa vám gramatické detaily, ktoré si môžete znova a znova precvičovať.

 

 

Duolingo je skvelý online nástroj, ktorý významne zefektívňuje učenie cudzieho jazyka. Navyše je zadarmo, je interaktívny,  motivujúci a maximálne komfortný, pretože sa môžete vzdelávať z pohodlia svojho domova. Kedykoľvek sa rozhodnete.

 

Ak máte zmysel pre time-management, ak si vážite svoj čas, potom stačí, aby ste si každý deň vymedzili aspoň hodinu na hru s Duolingo a obľúbený jazyk sa naučíte veľmi rýchlo a zadarmo.

Zdieľať na facebooku