Myšlienky osobností

Výroky Antoina de Saint-Exupéryho o láske, priateľstve, deťoch a dospelých

Spisovateľ a letec Antoine de Saint-Exupéry písal len o tom, čo skutočne cítil, čo si naozaj myslel, čo prežíval celým svojím srdcom. Ľudia doteraz veľmi radi čítajú nielen jeho Malého princa, ale aj výroky, ktoré mnohým denne dávajú silu a optimizmus.

10 životných múdrostí Platóna, vďaka ktorým budete mať krajší život

Sokrates i Platón uznávali myšlienku DOBRA za najvyššiu zo všetkých morálnych hodnôt. Platón ju dokonca vnímal ako najvyššiu hodnotu vôbec. V dnešnom článku sa pozrieme na niekoľko jeho myšlienok, ktoré práve v tejto dobe majú mnohým čo povedať.

Senecov recept na upokojenie úzkostnej mysle

Každý z nás z času na čas pocíti úzkosť. Neurčitý pocit niečoho zlého, napätie, zvieranie žalúdka, pocit tlaku v hlave, obavy, nutnosť stále myslieť na to, čo sa môže stať, bezradnosť... Poznáme to všetci.

10 pravidiel budhistických mníchov pre šťastnejší život

Budhistickí mnísi počas života vytvorili stovky pravidiel, ktoré majú pomáhať bežným ľuďom v každodennom živote. Pozrime sa na niektoré z nich.

Múdrosti antických filozofov, ktoré nás môžu inšpirovať aj dnes

Texty antických filozofov prežívajú doteraz. Ukazuje sa, že diela z dôb antiky obsahujú posolstvá, ktoré majú svoje opodstatnenie aj v 21. storočí a možno inšpirujú aj vás.

Citáty Carla Junga, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť samých seba

Pozrite si výber citátov Carla Gustava Junga, ktoré pomáhajú človeku spoznávať seba samého.

Inšpiratívne slová osobností o živote a hodnotách

Výroky slávnych a múdrych ľudí sú odjakživa niečím, čo nám v ťažkých chvíľach napomáha vybrať sa správnou cestou. Dnes sme pre vás vybrali niekoľko takých, ktorými sa môžete inšpirovať.

Psychiater Mikhail Litvak: Psychologické aikido je spôsob, ako sa môžete vyrovnať v živote s problémami

Michail Litvak je ruský psychiater a psychoterapeut, autor tridsiatich kníh, ktoré boli preložené do viacerých jazykov. Známy sa stal vo svete aj vďaka tomu, že vyvinul systém na riešenie konfliktov s názvom psychologické aikido.