Manželstvo

Otázky, ktoré pomáhajú upevňovať partnerský vzťah

Aj v dnešnom modernom svete všetci chceme prežívať krásne vzťahy. Často hľadáme rady a ponaučenia, ktoré by nám mohli pomôcť vytvoriť pevné väzby a emočné puto. I keď možností je veľa aj v dnešnej dobe základ tvorí kvalitná komunikácia medzi partnermi.

Prečo toxické myslenie ničí vzťahy?

To, ako o svojom vzťahu a o svojej láske premýšľame, je významným faktorom, ktorý často rozhoduje o tom, či vzťah prežije, alebo nie.

Najčastejšie chyby, ktoré spôsobujú rozpad vzťahu

Niekedy je veľmi náročné zorientovať sa vo vzťahoch. Udržať si celý život krásny a láskavý partnerský vzťah vyžaduje mnoho úsilia. A tiež je potrebné poznať určité zákonitosti, ktoré vo vzťahoch fungujú a ktoré nie.

Ne/bezpečný sex v manželstve

Dobrý sex nie je len o technike jeho prevedenia, ale súvisí so vzťahom ako celkom.

Negatívna optika

Aby sme pochopili, čo sa deje vo vzťahu teraz, potrebujeme vidieť cestu, ktorou sme sa tam dostali. To nás vedie na začiatok vzťahu, k motiváciám byť spolu, dať sa dokopy.

Príchod detí do manželstva

Príchod dieťaťa do rodiny je určite zmenou, ktorá sa dotýka aj našich partnerských vzťahov.

Rada nie je nad zlato

Dnes by som vám rada predstavila päť nástrojov, ktorými dokážeme jeden druhému efektívne pomôcť v náročných životných situáciách tak, aby sme udržali naše vzťahové puto nepoškodené, ba čo viac – ešte ho aj posilnili.

Anonymita vo vzťahu

Stratili sme sa jeden druhému. Pod rúškom dobrých úmyslov voči deťom, rodine, domácnosti, majetku, práci, kariére sme sa jeden od druhého vzdialili. Zmysel nášho snaženia, ktorý bol na jeho začiatku – naše spoločné šťastie, sa vytratil.