Manželstvo

Závislosť na láske: Ako sa s ňou vyrovnať?

Závislosť na láske vytvára fixácie a nutkanie v milostných záujmoch a môže sa prejaviť v nezdravom správaní voči milovaným.

Hádky s partnerom nie sú jednoznačne zlé, tvrdia odborníci. Prečo by ste sa mali pravidelne pohádať, aby váš vzťah prežil?

Výskumy ukazujú, že hádky nie sú jednoznačne to, čo do dobrých a trvalých partnerských vzťahov nepatrí. Prečo sú vo vzťahu dôležité?

Mapy lásky pomáhajú budovať pevný vzťah

Keď sa stratíte a potrebujete lepšie porozumieť tomu, kde sa nachádzate, použijete mapu. Mapy lásky majú rovnaký koncept avšak používajú sa na lepšie pochopenie sveta vášho partnera.

Manželské premeny alebo výsady a výzvy v rôznych obdobiach manželstva

V každom období môžu manželia prežívať a budovať blízkosť iným spôsobom. Každé obdobie pred nich kladie iné výzvy, s ktorými sa potrebujú popasovať. Zároveň tiež poskytuje iné možnosti pre pestovanie blízkosti.

Zuzana Junková: Obnovenie intimity medzi partnermi po pôrode si vyžaduje čas, vzájomný rešpekt a otvorenosť

Muži o probléme mlčia, ženy ho cítia. Hnevajú sa a sú frustrované z toho, že sú prehliadané a ich partneri zostali po pôrode voči nim intímne chladní. Madonin komplex je problém, o ktorom sa verejne nehovorí a zostáva zatvorený za dverami spální.

Cvičenia a hry, ktoré môžu pomôcť opäť naštartovať a zlepšiť komunikáciu vo vzťahu

Komunikácia je pravdepodobne najdôležitejším predpokladom šťastného partnerského vzťahu. Ak ju nedokážeme správne vyživovať a udržiavať, skôr či neskôr si uvedomíme, že je medzi nami neprekonateľná vzdialenosť.

Ako si navzájom porozumieť a budovať intimitu vo vzťahu

Intimita vo vzťahu predstavuje pocit blízkosti, citového prepojenia a podpory. Nejde teda len o sexuálnu či emocionálnu intimitu, ako si to mnohí predstavujú. Intimita má viacero podôb.