Manželstvo

Chceme mať rodinu, no zostať aj partnermi. Ako si udržať vzťah popri deťoch?

Rozhovor s terapeutkami Sylviou Navarovou a psychologičkkou Natáliou Vince.

10 znakov, ktoré napovedajú, že žijete vo vzťahu, ktorý vydrží dlho

Voľba celoživotného partnera/partnerky je veľmi dôležitá a zodpovedná, preto je potrebné vedieť, že je naozaj správna. Aj keď je naozaj náročné zistiť, či je to naozaj tá pravá či pravý, existuje niekoľko znamení, ktoré aspoň trochu naznačujú, že by to predsa len mohlo dobre dopadnúť.

Párový terapeut Ján Záskalan: Najhorším možným riešením vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu

Ján Záskalan, psychoterapeut a manželský a párový terapeut, pôsobí v Banskej Bystrici. Vo svojej praxi partnerom radí, ako z krízy von.

Trápi vás žiarlivý partner? Možno trpí Othellovým syndrómom

Žiarlivosť vo vzťahu vidíme neradi. Niekedy sa žiarlivosť prejavuje len občas a nespôsobuje väčšie problémy. Inokedy však aj neškodné žiarlenie dokáže prerásť do extrémnych rozmerov. Niekedy ide až o patologickú poruchu, ktorú voláme Othellov syndróm.

Otázky, ktoré pomáhajú upevňovať partnerský vzťah

Aj v dnešnom modernom svete všetci chceme prežívať krásne vzťahy. Často hľadáme rady a ponaučenia, ktoré by nám mohli pomôcť vytvoriť pevné väzby a emočné puto. I keď možností je veľa aj v dnešnej dobe základ tvorí kvalitná komunikácia medzi partnermi.

Prečo toxické myslenie ničí vzťahy?

To, ako o svojom vzťahu a o svojej láske premýšľame, je významným faktorom, ktorý často rozhoduje o tom, či vzťah prežije, alebo nie.

Najčastejšie chyby, ktoré spôsobujú rozpad vzťahu

Niekedy je veľmi náročné zorientovať sa vo vzťahoch. Udržať si celý život krásny a láskavý partnerský vzťah vyžaduje mnoho úsilia. A tiež je potrebné poznať určité zákonitosti, ktoré vo vzťahoch fungujú a ktoré nie.

Ne/bezpečný sex v manželstve

Dobrý sex nie je len o technike jeho prevedenia, ale súvisí so vzťahom ako celkom.