Efektívne učenie

10 spôsobov, ako čo najlepšie realizovať samoštúdium

Učiť s samostatne prostredníctvom samoštúdia nepredstavuje jednoduchú úlohu. Vyžaduje to veľa trpezlivosti, vytrvalosti, motivácie a schopnosti využívať také metódy, ktoré prinášajú reálne výsledky. V súčasnosti samoštúdium využíva čoraz viac ľudí. A nie sú to len študenti. Čoraz viac sa samoštúdiu venujú pracujúci ľudia, ktorí si potrebujú doplniť svoje poznatky alebo sa rekvalifikovať.

Ako sa naštartovať, keď sa vám nechce učiť?

Ľudia majú v sebe zabudovanú túžbu učiť sa a rozširovať si svoje vedomosti. Len vďaka nim sa môžu rozvíjať. V dnešnej dobe už neplatí, že učia sa len tí, ktorí chodia do školy. Čoraz viac ľudí využíva rôzne formy celoživotného vzdelávania.

Chcete zostať zvedaví? Trénujte si pamäť!

Naša pamäť je ako sval, ktorý je potrebné neustále trénovať, inak zakrpatie. A to by asi nikto nechcel. Dôležité je zostať zvedavý celý život. Pomôcť vám v tom môžu aj nasledujúce techniky.

Kolbova teória učenia sa

Každému z nás vyhovuje iný štýl učenia sa. Vysvetlením môže byť aj Kolbova teória, ktorá rozlišuje ľudí na základe prijímania a spracovania informácií.

Čítajte nahlas, má to svoje výhody

Dôvodov, prečo by ste mali niekedy čítať nahlas, je viacero. Aké to napríklad sú?

ShaoLan Hsueh: Naučte sa čítať po čínsky ... s ľahkosťou!

Naučiť sa po čínsky dnes naozaj nemusí byť až tak komplikované.

Cudzí jazyk hravo a zdarma

Nedá mi, aby som sa s vami nepodelila o moju pozitívnu skúsenosť s online jazykovou platformou Duolingo, ktorá mi pomáha s učením španielskeho jazyka. Na báze tejto platformy sa cudzí jazyk učí interaktívnou hrou, a preto sa všetko nové ľahko zapamätáva.