Sebarozvoj

6 životných lekcií, ktoré je dobré si uvedomiť čo najskôr

Tí, ktorí prešli mnohými ťažkými životnými skúškami, hovoria, že o niektorých veciach je lepšie vedieť skôr, lebo človek sa môže vyhnúť sklamaniam a nepríjemnostiam. Čo by sme si mali uvedomiť v živote čo najskôr, aby sme sa vyhli problémom a pociťovali viac šťastia?

Chcete byť obľúbeným človekom? 12 tipov, ako budete ľudí priťahovať oveľa viac

Niektorým ľuďom veľmi záleží na tom, aby ich okolie vnímalo ako obľúbených ľudí. Každý človek disponuje inou úrovňou sociálnych zručností. Niektorí ľudia sú prirodzene charizmatickí, a tak aj prirodzene obľúbení, iní s tým môžu mať určitý problém. Dobrá správa však spočíva v tom, že existujú určité veci, ktoré keď budete robiť, stanete sa pre okolie sympatickými ľuďmi.

Ako sa správať v prítomnosti arogantného človeka?

Arogantní ľudia môžu svojím namysleným postojom negatívne ovplyvniť celý váš deň, ak nie ste pripravení adekvátne zareagovať. Čo robiť, aby vám arogantný človek nepokazil náladu?

6 dôvodov, pre ktoré firmy prichádzajú o najlepších zamestnancov

Predstavte si prácu, do ktorej zamestnanci prichádzajú so skvelou náladou a s ešte lepšími nápadmi. Každý z nich cíti spoluzodpovednosť za fungovanie firmy. Často však všetko toto je len veľký sen a opak je pravdou. Často práve tí najlepší zamestnanci prví vyhoria alebo firmu opustia. Aké majú na to dôvody?

Vlastnosti, pomocou ktorých si môžete vybudovať dobrý charakter

Základ charakteru tvoria morálne a vôľové vlastnosti. Potrebné je preto pri skúmaní osobnosti všímať si predovšetkým tieto vlastnosti, ktoré sú pre život človeka a jeho činnosť najdôležitejšie.

Prečo je dôležitý čas osamote pre každého z nás?

Aj čas o samote prináša do nášho života dôležitú energiu.

Máte pocit, že neustále potrebujete slúžiť iným? Možno ste echoista

Určite ste už počuli o narcistoch. Sú chladní, milujúci hlavne seba a manipulatívni. Vo všeobecnosti sú ľudia s narcistickou poruchou osobnosti tí, ktorí sú zaujatí vlastným úspechom a veľkým pocitom vlastnej dôležitosti, ktorá ovplyvňuje ich rozhodnutia a interakcie. Existujú však aj ľudia, ktorí sú opakom narcistov. Sú to echoisti.

7 cností, vďaka ktorým sa môže svet stať lepším miestom

Existuje množstvo návodov na to, ako zmeniť svet k lepšiemu. Každý si môže vybrať cestu, ktorá mu najviac vyhovuje. Dôležité je však si uvedomiť, že začať musíme u seba. Nikto sa nikdy nezmení, ak to on sám nechce. Pozrime sa na 7 cností, vďaka ktorým sa dá postupne budovať lepší svet, po ktorom tak všetci veľmi túžime.