Sebarozvoj

Kroky, ktoré treba urobiť, keď sa cítite uviaznutí v živote

Pravdepodobne všetci poznáme pocit uviaznutia. Každý deň sa pokúšame prejsť cez nejaké prekážky a niekedy môžeme mať pocit, že sa cez niektorý z problémov nikdy nedostaneme. Je to prinajmenšom nepríjemné. Pocit uviaznutia však nemusí byť trvalým spôsobom života. Existujú veci, ktoré môžete urobiť, aby ste sa odpútali a začali žiť plnohodnotnejší život.

Beriete veci príliš osobne? Vzdajte sa toho!

Prečo berieme veci osobne a čo to vôbec znamená? Keď berieme veci osobne, znamená to, že nesprávne interpretujeme niečie myšlienky a činy a veríme, že sú namierené proti nám.

6 znakov, ktoré signalizujú, že ste v živote urobili pozitívne zmeny

Osobný rast môže často pôsobiť ako skúsenosť, ktorú je ťažké identifikovať. Našťastie existuje niekoľko ukazovateľov, ktoré signalizujú, že človek mení svoj život zmysluplným spôsobom a pozitívnym smerom.

Ukázať svoje emócie nie je znakom slabosti

Veľa ľudí má problém vyjadrovať svoje emócie, no ich prejavovanie nám môže v mnohom pomôcť.

Zmena nie je kríza. Je to výzva

Kríza stredného veku nie je výmysel modernej doby, ani rozmar ľudí, ktorí už nevedia, čo so sebou. Kniha Klára pútavo približuje, čo toto obdobie v živote človeka znamená.

Ukázať svoje emócie nie je znakom slabosti

Emócie sú prirodzenou a nevyhnutnou súčasťou ľudského bytia. Vyjadrenie emócií vám umožňuje uznať a komunikovať to, čo cítite, čo vám môže pomôcť lepšie porozumieť sebe a spojiť sa s ostatnými na hlbšej úrovni. Umožňuje vám zdieľať svoje radosti, smútky a skúsenosti s ľuďmi okolo vás, podporuje empatiu a buduje zmysluplné vzťahy.

Psychológovia tvrdia, že nasledujúce tri veci vám môžu priniesť pocit šťastia

Každý človek túži žiť šťastný a naplnený život. Niekomu ku šťastiu stačí málo, iní ku šťastiu potrebujú viac. Existuje veľa možností, ako sa dopracovať k šťastiu. Možno vás inšpiruje aj tento článok.

Návyky, ktoré signalizujú, že prežívate úzkosť

Úzkostné poruchy stále častejšie zasahujú do života ľudí. Za ich zvýšeným výskytom stojí najmä emočné napätie z každodenného života. Niekedy si človek ani možno neuvedomuje, že prežíva úzkosť. Pozrime sa na niekoľko veľmi bežných návykov, ktoré ju môžu naznačovať.