Sebarozvoj

Pravidlá slušného správania, na ktoré v dnešnej dobe mnohí zabúdajú

Pravidlá slušného správania sú potrebné v každej dobe. Tá dnešná nie je výnimkou. Spoločenský protokol nám udáva pravidlá, ako sa správať v určitých situáciách, no často na ne zabúdame a potom sa nevieme zachovať správne. Doba sa mení, a tak sa menia aj určité pravidlá.

Prečo sa ľudia niekedy cítia bezcenní?

Sebaúcta a sebadôvera v priebehu nášho života stúpa a klesá a často je ovplyvnená okolnosťami, s ktorými sa musíme vyrovnať. Niektoré okolnosti v živote v nás môžu vyvolávať pocit bezcennosti. Ktoré to sú?

Ako trénovať trpezlivosť?

Trpezlivosť potrebujeme všade. V škole, na pracovisku, v spoločnosti ľudí, pri šoférovaní, pri riešení problémov, v domácnosti, pri výchove detí, pri nákupoch...Trpezlivosť nám prináša veľa výhod. Ako ju správne trénovať?

Čo je nihilizmus?

Hoci nihilizmus môže niektorých ľudí priviesť do skľúčenosti, môže fungovať aj ako cesta k osobnému naplneniu a rastu.

Bojíte sa vystupovať pred ľuďmi? Vyskúšajte týchto 7 stratégií

Sebavedomie je neoddeliteľnou súčasťou úspechu. Ovplyvňuje, ako sa cítime aj ako nás vnímajú ostatní. Nové neznáme situácie môžu sebavedomie oslabiť. Našťastie existujú spôsoby, ako sa aj na náročné situácie pripraviť.

Neklamte sami seba, šťastie bez úprimnosti nenájdete

Pokiaľ žijeme v klamstve, spokojnosť pociťovať nebudeme. Možno navonok dokážeme predstierať, že sme šťastní, ale pravda časom vždy vyjde na povrch.

Ekopsychologička P. Gajdošociová: S minimalizmom idú ruka v ruke hodnoty ako pokora a vďačnosť

Materializmus často súvisí s pocitom citovej prázdnoty, osamelosti a nenaplnenosti vo vzťahoch. Kde nájsť v živote balans poradí ekopsychologička, Patrícia Gajdošociová.

Nový výskum odhaľuje, prečo každý vidí svet inak

Každý má svoje vlastné názory, pohľady a predstavy o živote a svete okolo seba. Prečo je však často ťažké pochopiť a akceptovať názory iných na tie isté veci?