Sebarozvoj

10 tipov, ako sa uvoľniť po náročnom dni

Sú dni, keď sa môžeme cítiť veľmi unavení alebo vystresovaní. Ako sa čo najrýchlejšie zrelaxovať?

Cítite bezmocnosť? Týchto 7 vecí vám ju pomôže prekonať

Bezmocnosť je silná emócia, ktorá je často prežívaná podobne ako hnev alebo úzkosť. Pri jej odstraňovaní človek musí často spolupracovať s odborníkmi, ktorí vedia najlepšie poradiť. Čo však robiť vtedy, keď nemáte možnosť odbornú pomoc rýchlo vyhľadať a túžite sa cítiť lepšie?

Ako hovoriť o samovražde s ľuďmi, ktorých máte radi

Hovoriť o samovražde je najlepší spôsob, ako jej zabrániť. Naše slová sú naším najcennejším majetkom, keď je niekto, koho milujeme, v kríze.

Myšlienky na samovraždu: Aké sú varovné signály a ako sa týchto myšlienok zbaviť?

Depresívne a úzkostné poruchy, závislosti či schizofrénia sú príkladmi z mnohých duševných porúch, ktoré ľudí často zvádzajú aj na samovražedné myšlienky, ako z ničivej a zdanlivo bezvýchodiskovej situácie uniknúť.

Účinky čítania negatívnych komentárov online na duševné zdravie

Kto sú títo ľudia, ktorí uverejňujú negatívne komentáre a prečo ich čítame? Prečo sa nechávame vťahovať do sekcií negatívnych komentárov, alebo ešte horšie do hádok v komentároch, a aké sú konečné účinky na naše duševné zdravie?

Ako sa stať silnejším a nezávislejším človekom?

K základným potrebám každého človeka patrí túžba po samostatnom a zmysluplnom živote. Takmer každý človek túži žiť nezávisle, rozhodovať o vlastnom živote, prevziať zodpovednosť za seba a svoje rozhodnutia.

Dôvody, ktoré spôsobujú lenivosť

V súčasnosti existuje veľa efektívnych spôsobov, ktoré ľudom pomáhajú prekonať lenivosť. Niektorí využívajú motivačný koučing, iní majú tendenciu problém riešiť sami. Ale skôr ako začnete na sebe a svojej lenivosti pracovať, musíte zistiť dôvody jej vzniku.

Žijete pod veľkým tlakom? Takto môžete na seba prestať neustále tlačiť

Naučiť sa pracovať s tlakom a stresom je dôležité, aby ste boli psychicky dlhodobo zdraví. Ako môžete prestať na seba tlačiť?