Sebarozvoj

Vynucujete si neustále pozornosť? Zbavte sa tohto škodlivého správania!

Každý má rád, keď sa mu občas venuje určitá pozornosť. Môžete však byť niekým, kto cíti potrebu nadmerného množstva pozornosti. Ľudia, ktorí hľadajú pozornosť, často po nej túžia, aby si vynahradili to, že sa cítia nedostatoční alebo neistí sami sebou.

8 spôsobov, ako zvládnuť konflikty v práci

S konfliktami na pracovisku sa stretáva množstvo ľudí. Ako riešiť konflikty tak, aby vás obrali o čo najmenšie množstvo energie a priniesli pozitívny výsledok?

Vyskúšajte boxové (krabicové) dýchanie. Pomôže vám odbúrať stres

Možno zažívate vyššiu mieru stresu a úzkosti a možno hľadáte aj riešenia na zmiernenie príznakov. Vyskúšajte napríklad boxové dýchanie.

Poupratujte si na jar aj svoje vzťahy. Ako na to?

Skúste si na jar upratať nielen vaše domovy, ale aj vzťahy vo svojom okolí. Tie vás môžu vyčerpávať rovnako ako fyzický neporiadok.

Rozptyľovanie je najväčší zabijak produktivity. Ako sa viac sústrediť?

Každý potrebuje denne dokončiť nejaké úlohy, stáva sa ale, že sa nevieme sústrediť a to nám zamedzuje podávať výkon, ktorý potrebujeme. Ako prekonať rozptýlenie a byť sústredenejší?

Čo spôsobuje, že sa dospelé dieťa nevhodne správa k svojim rodičom?

Existujú veľké množstvo dôvodov, kvôli ktorým sa dieťa odcudzí rodičom alebo sa k nim správa nevhodne. Problémové situácie a vyhrotené vzťahy sa väčšinou neobjavia zo dňa na deň, ale vytvárajú sa aj niekoľko rokov.

7 znakov, ktoré prezrádzajú, že máte vysokú sociálnu inteligenciu

Sociálna inteligencia (SI) súvisí s rozpoznaním a porozumením pocitov druhých ľudí. Empatia, adekvátne riešenie konfliktu a budovanie zdravých vzťahov sú indikátormi vysokej sociálnej inteligencie.

Ako obnoviť narušené vzťahy v rodine?

Mnoho ľudí v priebehu života musí riešiť narušené vzťahy v rodine. Často sa nájde niečo, čo dobré spolunažívanie naruší, ale po uplynutí určitej doby mnohí ľudia túžia situáciu zmeniť. Ako to však urobiť tak, aby to veľmi nebolelo a aby sa vzťahy naozaj zlepšili?