Sebarozvoj

Stres mení náš pohľad na partnera a ničí náš vzťah, tvrdí výskum

Všetky páry vo vzťahu zažívajú stres. Niekedy stres pochádza z rodiny, priateľov, alebo z práce a my si ho vnášame do partnerského vzťahu. To môže viesť k hádkam, rozdielnym potrebám i pocitom nezáujmu, nepochopenia a osamelosti vo vzťahu.

Úzkosť v práci vás oberá o množstvo energie. Takto ju dokážete zvládnuť!

Majú vaše úzkostné pocity tendenciu náhle sa objaviť, keď ste v práci? Ste nervózni už len pri pomyslení na svoju prácu? Zmení sa vaša nálada v pondelok ráno alebo nebodaj už v nedeľu večer? Môžete s tým niečo urobiť.

6 spôsobov, ako upokojiť nadmieru premýšľajúcu myseľ

Premýšľanie o nejakom probléme môže vyvolať množstvo ďalších následných myšlienok. Môže sa tak vytvoriť špirála nadmerného premýšľania. Následne nadmerné premýšľanie môže v určitých situáciách vyvolávať úzkosť alebo napätie. Vedieť upokojiť myseľ je teda dôležité. Ktoré spôsoby vám môžu pomôcť?

10 krokov, ktoré vás privedú k väčšej spokojnosti

Každý človek túži žiť spokojný a naplnený život. Denne premýšľame nad tým, ako sa k tomuto snu priblížiť. Existuje veľa ciest. Niekedy je však nutné vedome sa rozhodnúť pre zmenu, ktorá môže človeka k spokojnosti cielene priviesť.

Ako žiť plnohodnotný život? Prežívajte to, na čom skutočne záleží

Niektorí ľudia celý život len prežívajú a nikdy nie sú spokojní. Ako žiť plnohodnotný život?

5 tipov, ktoré vám pomôžu splniť vaše novoročné ciele

Mesiac január predstavuje začiatok nového roka a zároveň je to mesiac, na začiatku ktorého si mnoho ľudí dáva novoročné predsavzatia. Ale veľmi málo predsavzatí vydrží dlhšie než prvý mesiac. Novoročné predsavzatia často končia sklamaním. Čo urobiť preto, aby sa novoročné ciele stali súčasťou vášho života?

Nepodceňujte vplyv láskavosti, má väčší vplyv, ako si myslíte, tvrdia vedci

Skutky láskavosti môžeme robiť kedykoľvek a nestoja nás zväčša nič. Ak ich budeme robiť častejšie, ľudia okolo nás budú šťastsneší.

Čo je nevyhnutné na udržanie trvalého vzťahu? Toto sú základné hodnoty, v ktorých by ste mali mať zhodu

Uspokojivý vzťah je vo veľkej miere založený na rovnakých hodnotách partnerov. Ktoré hodnoty sú tie rozhodujúce?