Sebarozvoj

Ako pomôcť obetiam domáceho násilia?

Ľudia v tiesni potrebujú pomoc svojho okolia, no často sa o ňu hanbia požiadať. Ako im môžete pomôcť?

Muzikoterapeutické aktivity a cvičenia. Viete, ako sa liečiť hudbou?

Či už hráte na nástroj, spievate, píšete hudbu alebo počúvate svoje obľúbené piesne, vďaka hudbe sa budete cítiť lepšie a pozitívnejšie. 

Reč tela a jej význam: Prečo je dôležité jej rozumieť?

Aj keď môžeme komunikovať slovami a tónom hlasu, existuje ďalší jazyk, ktorým všetci hovoríme, a to je reč tela.

5 dôvodov na vďačnosť aj vtedy, keď nám život nedáva to, čo chceme

Mnoho filozofov už v minulosti upozorňovalo na to, že život nám nedáva len to, čo chceme, ale hlavne to, čo potrebujeme. No aj napriek tomuto poznaniu mávame pocit, že život nám nedáva to, čo tak veľmi chceme. Kde v takomto období nachádzať silu a prečo aj v takýchto chvíľach životu za veľa vecí ďakovať?

Ako začať znovu dôverovať ľuďom, keď vás zradili

Keď vás zradil niekto, koho milujete alebo vám na ňom záleží, naučiť sa mu znova dôverovať, ak ste sa tak rozhodli, vyžaduje čas a úsilie. Odpustiť a budovať vzťah nanovo, môže byť, pochopiteľne, ťažké. Existuje však niekoľko spôsobov, ako sa môžete naučiť znovu dôverovať ľuďom, ktorí vás zradili.

Mýty a fakty o duševných poruchách. Nebojme sa o nich hovoriť!

Na Slovensku sú ľudia s duševnými poruchami stále silno stigmatizovaní a odsudzovaní. Stále sa bojíme duševných porúch, hanbíme sa o nich hovoriť a o ľuďoch s duševnými poruchami máme predsudky. 

10 zvykov spokojných ľudí

Spokojnosť so svojím vlastným životom je faktor, ktorý má v živote vplyv na mnohé oblasti. Väčšinou ľudia, ktorí sú spokojní, sú aj šťastní. Pozrime sa na niekoľko spoločných znakov spokojných ľudí.

Byť duševne zdravý znamená viac ako len nemať diagnostikovanú duševnú poruchu

Tak, ako máme fyzické zdravie, máme aj duševné zdravie. Obe podoby zdravia sa priamo ovplyvňujú a sú elementárne prepojené. Duševné zdravie je ale VIAC ako len neprítomnosť duševnej poruchy. Duševné zdravie a pohoda je komplexný jav a má mnoho  podôb, či odtieňov.