Sebarozvoj

15 tipov, ako zmeniť svoj negatívny postoj

Ak máte negatívny postoj, je pravdepodobnejšie, že negatívne ovplyvníte všetko okolo vás. Ako zmeniť svoj negatívny postoj?

Trápi vás pocit neistoty? 8 tipov, ako to zmeniť

Každý prežíva vo svojom živote neistotu. Neistoty sú negatívne myšlienky, ktoré môžu spôsobiť, že budete o sebe pochybovať. Môžu vzniknúť v rôznych oblastiach, ako sú vaše vzťahy, vaša práca, váš vzhľad alebo vaša schopnosť orientovať sa v sociálnych situáciách.

Dôvody, prečo sa život môže zdať ťažký a ako ho zvládnuť

Hoci život môže byť naplnený zmyslom a radosťou, niekedy sa môže zdať neznesiteľne ťažký a ohromujúci.

Ako vyťažiť maximum z psychoterapie?

Terapeutické sedenia vám pomôžu získať prehľad o vašich myšlienkach, pocitoch a správaní, aby ste mohli urobiť pozitívne zmeny vo svojom živote. Vo všeobecnosti to nie je „jednoduché“, ale existujú spôsoby, ako sa uistiť, že z tohto procesu vyťažíte čo najviac.

Ako prejaviť vo svojom živote to, čo skutočne chcete?

Manifestácia je základnou myšlienkou, že svoje ciele a túžby môžete dosiahnuť pozitívnym myslením a silou vôle. Prejaviť niečo znamená premeniť svoje sny, ciele a túžby na skutočnosť tým, že veríte, že ich môžete dosiahnuť.

10 spôsobov, ako sa zbaviť perfekcionizmu počas sviatkov

Ľudia si sviatky často spájajú s radosťou, smiechom a milými spomienkami. Toto obdobie však môže byť pre tých, ktorí majú sklony k perfekcionizmu, zdrvujúce a stresujúce. Všetok tlak na splnenie nerealistických očakávaní môže spôsobiť zbytočný stres.

Ako rozvíjať viac pozitivity v sebe i okolo seba?

Je celkom normálne, že sa počas zimných mesiacov u niektorých ľudí viac prejavuje mrzutosť alebo pociťujú vo zvýšenej miere stres a úzkosť. Čo môžeme robiť, aby sme do života vniesli viac pozitivity a radosti?

Aj hormóny ovplyvňujú naše duševné zdravie. Viete ako?

Hormóny a duševné zdravie sú úzko späté. Viete ako sa ovplyvňujú?