Správy a komentáre

ÚSŽZ: V roku 2023 podporí dotáciami 785 projektov krajanských komunít v zahraničí

Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) podporí v rámci riadneho kola prijímania žiadostí o dotáciu na rok 2023 celkovo 785 projektov krajanských komunít. ÚSŽZ o tom informuje na svojom webe.

Ženy sú vzdelanejšie vo všetkých okresoch SR

Ženy sú vo všetkých okresoch SR vzdelanejšie ako muži. Najvyšší rozdiel úrovne vzdelania je v severných okresoch. TASR o tom informovala hovorkyňa pre Sčítanie obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021 Jasmína Stauder na základe štúdie Vzdelanostný a kariérny diferenciál populácie SR.

Projekt Biznis Point má prepojiť personalistov aj manažérov vzdelávania

Prepájanie personalistov, pracovníkov s ľudskými zdrojmi či manažérov vzdelávania z firemného prostredia v Trnave si dáva za cieľ novovznikajúci projekt Biznis Point. Ponúkne možnosť vzájomnej spolupráce a nadväzovania dlhodobých firemných partnerstiev.

Prečo práve ja?! Nespokojnosť Slovákov s ich životom narastá, mnohí nevedia, čo s tým. Aký je prvý krok k zlepšeniu?

Ľudí stratených vo vlastných životoch pribúda, no väčšina nevie, kde hľadať pomoc. Odpoveďou by pre nich mohlo byť nechať sa viesť životným koučom, ktorý im dokáže nielen poskytnúť nový pohľad na ich doterajší život, ale dať konkrétny návod, ako ho krok po kroku zmeniť k lepšiemu.

ŠÚ SR: Vzdelanostný a kariérny diferenciál populácie SR

Štúdia sa zameriava na analýzu indikátorov charakterizujúcich vzdelanostnú úroveň, kariérnu úroveň a medziregionálny únik mozgov.

Prieskum: Úroveň anglického jazyka Slovákov je najlepšia v histórii

Slováci neboli v angličtine nikdy viac zdatní ako teraz a blížia sa k najvyššej možnej znalosti tohto svetového jazyka. V prieskume EF English Proficiency Index 2022, ktorý každoročne realizuje vzdelávacia organizácia EF Education First, sa Slovensko umiestnilo na doposiaľ najlepšej, 15. priečke.

Rekreační športovci by nemali podceňovať zdravotné prehliadky

Rekreační športovci a tiež deti, ktoré trénujú výkonnostne, by nemali podceňovať pravidelné zdravotné prehliadky. U rekreačných športovcov sú riziko poškodenia zdravia a vznik úrazov často vyššie ako u profesionálov. Najčastejšie z dôvodu neznalosti svojho zdravotného stavu, prípadne vplyvom nevhodne nastaveného tréningového procesu.

Už tretí ročník súťaže LingvaKvíz sa začína práve dnes! Čaká vás v ňom veľa zábavy a zaujímavých poznatkov o jazykoch

Pri príležitosti tohtoročného Európskeho dňa jazykov (26.9.) môžete využiť možnosť zapojiť sa do LingvaKvízu: celoslovenského vedomostného online kvízu, ktorý je prístupný na stránke kviz.lingvafest.sk. Prebiehať bude celý mesiac od dnes - 26.9. do 25.10.2022.