Správy a komentáre

Prieskum: Úroveň anglického jazyka Slovákov je najlepšia v histórii

Slováci neboli v angličtine nikdy viac zdatní ako teraz a blížia sa k najvyššej možnej znalosti tohto svetového jazyka. V prieskume EF English Proficiency Index 2022, ktorý každoročne realizuje vzdelávacia organizácia EF Education First, sa Slovensko umiestnilo na doposiaľ najlepšej, 15. priečke.

Rekreační športovci by nemali podceňovať zdravotné prehliadky

Rekreační športovci a tiež deti, ktoré trénujú výkonnostne, by nemali podceňovať pravidelné zdravotné prehliadky. U rekreačných športovcov sú riziko poškodenia zdravia a vznik úrazov často vyššie ako u profesionálov. Najčastejšie z dôvodu neznalosti svojho zdravotného stavu, prípadne vplyvom nevhodne nastaveného tréningového procesu.

Už tretí ročník súťaže LingvaKvíz sa začína práve dnes! Čaká vás v ňom veľa zábavy a zaujímavých poznatkov o jazykoch

Pri príležitosti tohtoročného Európskeho dňa jazykov (26.9.) môžete využiť možnosť zapojiť sa do LingvaKvízu: celoslovenského vedomostného online kvízu, ktorý je prístupný na stránke kviz.lingvafest.sk. Prebiehať bude celý mesiac od dnes - 26.9. do 25.10.2022.

NIVAM: V domácnostiach sa uskutočňuje medzinárodný výskum zručností dospelých

Národný inštitút vzdelávania a mládeže (NIVAM) realizuje do 31. marca 2023 zber dát v rámci medzinárodného výskumu vedomostí a zručností dospelých s názvom Medzinárodné hodnotenie kompetencií dospelých (PIAAC - Programme for International Assessment of Adult Competencies), do ktorého je zapojených viac ako 40 krajín sveta.

Prieskum: Žiadne znalosti o kybernetickej bezpečnosti nemá 12,7 percenta ľudí

Žiadne znalosti a zručnosti o kybernetickej bezpečnosti nemá 12,7 percenta ľudí, 33,4 percenta ich hodnotí ako slabé. Ďalších 45,1 percenta respondentov si myslí, že má o kyberbezpečnosti priemerne znalosti a 8,8 percenta ich považuje za vysoké. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky o kybernetickej bezpečnosti.

Zavolať niekomu „len tak“ je nesmierne dôležité

V dobe, keď je medzi nami viac mobilných telefónov ako obyvateľov, prežívajú tisíce Slovákov pocity osamelosti. Intenzita týchto negatívnych pocitov dosahuje mieru, ktorá si čoraz častejšie vyžaduje pomoc odborníkov.

Odborníci bezplatných dlhových poradní pomohli už tisícke klientov

Bezplatné dlhové poradne, kde sa ľudia môžu obrátiť o pomoc pri zvládaní náročnej finančnej situácie, fungujú na Slovensku od konca minulého roka.

Medzinárodný týždeň koučovania poukázal na nízke povedomie aj množstvo samozvaných profesionálov

Celosvetový rozmer podujatia poukázal aj na výzvy, ktorým profesionálny koučing na Slovensku aktuálne čelí.