Správy a komentáre

Liga za duševné zdravie: V oblasti duševného zdravia je potrebná väčšia osveta

Stigma a hanba v súvislosti s duševnými poruchami v spoločnosti naďalej pretrvávajú. Vzdelávanie a prevencia v tejto oblasti sú dôležité. Upozornila na to Liga za duševné zdravie na základe výsledkov prieskumu agentúry 2muse.

Dôstojnejší život na dôchodku by mohlo zabezpečiť viac možností dobrovoľného sporenia

Ministerstvo práce predloží do medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona, ktorým chce motivovať ľudí k dobrovoľnému sporeniu na dôchodok v treťom pilieri a zároveň rozšíriť možnosti výberu správcu dôchodkových úspor.

V Bratislave ocenili Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2020

Slávnostné vyhodnotenie súťaže Najkrajšie knihy Slovenska sa uskutočnilo vo štvrtok v Bratislave. Za vlaňajšie knihy si úspešní autori a vydavateľstvá prevzali ceny v Dvorane Ministerstva kultúry

Štipendijný program Hubert H. Humphrey Fellowship na akademický rok 2022/2023

Hubert H. Humphrey Program ponúka mladým odborným pracovníkom a odborníkom z praxe (mid-career), ktorí preukážu potenciál v oblasti vedenia ľudí, 10-mesačné postgraduálne štúdium na účely rozvoja zručností v oblasti vedenia ľudí a profesionálnej spolupráce s partnermi v USA.

Na SPU v Nitre sa začala prvá online Letná univerzita tretieho veku

Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre sa začala prvá online Letná univerzita tretieho veku.

Analýza: Vlani sa vzdelávalo online päť percent ľudí, väčšinou v oblasti IT

Pandémia nového koronavírusu výrazne neposunula online vzdelávanie na Slovensku. Z údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat takýmto spôsobom nadobúdalo vedomosti, väčšinou v oblasti IT, len päť percent Slovákov.

Záujemcovia sa môžu zapojiť do letných dobrovoľníckych táborov doma i v zahraničí

V tomto roku INEX Slovakia vysiela dobrovoľníkov najmä do európskych krajín ako Rakúsko, Nemecko, Slovinsko a Francúzsko.

Duševné problémy nepoznajú vekové hranice. Krízová linka pomoci pomáha nepretržite už jeden rok

Krízová linka pomoci, ktorú pre OZ IPčko zriadil Orange s podporou Nadácie Orange, už jeden rok pomáha ľuďom zvládať náročné životné situácie.