Správy a komentáre

Odborníci bezplatných dlhových poradní pomohli už tisícke klientov

Bezplatné dlhové poradne, kde sa ľudia môžu obrátiť o pomoc pri zvládaní náročnej finančnej situácie, fungujú na Slovensku od konca minulého roka.

Medzinárodný týždeň koučovania poukázal na nízke povedomie aj množstvo samozvaných profesionálov

Celosvetový rozmer podujatia poukázal aj na výzvy, ktorým profesionálny koučing na Slovensku aktuálne čelí.

A. Stančík: Riešenie problému domáceho násilia by sa malo zefektívniť

Zlepšenie toku informácií o domácom násilí v rámci polície, spolupráca s neziskovými organizáciami i tvrdšie postihy pre policajtov, ktorí problémy neriešia alebo nejakým spôsobom zlyhajú.

Prieskum: Takmer polovica Slovákov si myslí, že sa neoplatí správať čestne

Takmer polovica (48 percent) Slovákov si myslí, že na Slovensku sa neoplatí správať čestne. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Focus, ktorý si nechala vypracovať Nadácia Zastavme korupciu.

Podujatie TEDA – #trnavská_veda odprezentuje aktívnych vedcov z oblasti psychológie, astrofyziky či neuromarketingu

Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava organizuje podujatie s názvom TEDA – #trnavská_veda, ktoré sa uskutoční dňa 20. mája 2022.

Záujemcovia sa môžu začať prihlasovať do medzinárodných dobrovoľníckych táborov

Záujemcovia sa môžu začať prihlasovať na letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory v Nemecku, Španielsku, Francúzsku, na Islande, či vzdialenejších krajinách.

Festival Učiaca sa Trnava je pre všetkých, ktorí chcú na sebe pracovať

Na viacerých miestach v Trnave sa v piatok konajú podujatia nového festivalu Učiaca sa Trnava. Workshopy, prednášky, vystúpenia odborníkov, ale aj diskusie sú určené všetkým, ktorí chcú na sebe pracovať, ďalej sa vzdelávať a rozvíjať sa.

3. ročník konferencie Psychológia v športe bude už tento týždeň

Ak ste fanúšikom športu, prípadne máte deti, ktoré sa športu intenzívne venujú, nenechajte si ujsť konferenciu zameranú na psychiku športovcov.