Správy a komentáre

Festival Učiaca sa Trnava je pre všetkých, ktorí chcú na sebe pracovať

Na viacerých miestach v Trnave sa v piatok konajú podujatia nového festivalu Učiaca sa Trnava. Workshopy, prednášky, vystúpenia odborníkov, ale aj diskusie sú určené všetkým, ktorí chcú na sebe pracovať, ďalej sa vzdelávať a rozvíjať sa.

3. ročník konferencie Psychológia v športe bude už tento týždeň

Ak ste fanúšikom športu, prípadne máte deti, ktoré sa športu intenzívne venujú, nenechajte si ujsť konferenciu zameranú na psychiku športovcov.

Máte chuť zmeniť život vo vašej komunite? Grant Poštovej banky podporí tie najlepšie projekty sumou spolu až 30 000 eur

Projekt Nápad pre 3. generácie otvára grant už po šiestykrát. Aj tento rok podporí tie najzaujímavejšie projekty sumou spolu až 30 000 eur. Projekty, ktoré pomôžu zlepšiť život práve vo vašej komunite môžete prihlásiť už od dnešného dňa.

Nadácia Zastavme korupciu otvorila Protikorupčnú akadémiu

Trojmesačný bezplatný program s názvom Protikorupčná akadémia, ktorý je zameraný na vzdelávanie, osvetu a aktivizáciu mladých ľudí, sa začal v piatok úvodným tréningom, na ktorý bolo vybraných 25 uchádzačov.

Prezidentka: Strach a hnev z pandemickej krízy rozdeľujú našu spoločnosť

Strach a hnev sú dve najsilnejšie emócie, ktorými veľká časť spoločnosti reaguje na pandemickú krízu. Osobitne pri téme očkovania rozdeľujú našu spoločnosť. V správe o stave republiky to pripomenula prezidentka Zuzana Čaputová.

Liga za duševné zdravie: V oblasti duševného zdravia je potrebná väčšia osveta

Stigma a hanba v súvislosti s duševnými poruchami v spoločnosti naďalej pretrvávajú. Vzdelávanie a prevencia v tejto oblasti sú dôležité. Upozornila na to Liga za duševné zdravie na základe výsledkov prieskumu agentúry 2muse.

Dôstojnejší život na dôchodku by mohlo zabezpečiť viac možností dobrovoľného sporenia

Ministerstvo práce predloží do medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona, ktorým chce motivovať ľudí k dobrovoľnému sporeniu na dôchodok v treťom pilieri a zároveň rozšíriť možnosti výberu správcu dôchodkových úspor.

V Bratislave ocenili Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2020

Slávnostné vyhodnotenie súťaže Najkrajšie knihy Slovenska sa uskutočnilo vo štvrtok v Bratislave. Za vlaňajšie knihy si úspešní autori a vydavateľstvá prevzali ceny v Dvorane Ministerstva kultúry