Nastavenie mysle

6 spôsobov, ako upokojiť nadmieru premýšľajúcu myseľ

Premýšľanie o nejakom probléme môže vyvolať množstvo ďalších následných myšlienok. Môže sa tak vytvoriť špirála nadmerného premýšľania. Následne nadmerné premýšľanie môže v určitých situáciách vyvolávať úzkosť alebo napätie. Vedieť upokojiť myseľ je teda dôležité. Ktoré spôsoby vám môžu pomôcť?

Ako dosiahnuť stav vedomého bytia, aj keď okolo vládne chaos?

Žiť vedome môže každý z nás. Vedomý život nie je určený len budhistickým mníchom a tiež to nie je život, ktorý by sme museli žiť v lese mimo civilizácie. Práve naopak, našou životnou úlohou je naučiť sa žiť vedome v súčasnom hektickom svete, prijať ho a postupne začať meniť seba a tým aj svoje okolie.

Prečo je dôležitý láskavý prístup k sebe samému?

Láskavosť a súcit sú dôležité vlastnosti, ktoré pomáhajú ľuďom byť sociálnymi bytosťami. Pomáhajú im hlavne v tom, aby sa dokázali navzájom prijať, aby sa rešpektovali a tolerovali. V súčasnosti sa však čoraz viac do pozornosti dostáva aj tzv. súcitu k sebe. Tiež má pre ľudí obrovský význam.

4 spôsoby, ako si prestať predstavovať to najhoršie, čo sa môže stať

Predstava zlých a nepríjemných situácií, bez ohľadu na to, či sú opodstatnené, alebo nie, vytvárajú okolo človeka negatívnu energiu. Tá zakrýva všetko pozitívne a navodzuje dojem blížiacej sa pohromy. Ako si tieto myšlienky udržať ďalej od seba a nevyrábať si zbytočné negatívne a obmedzujúce predstavy?

Ako sa zbaviť zlých návykov?

Obmedzenie alebo odstránenie zlozvyku nie je jednoduchá záležitosť a neexistuje asi žiadny rýchly spôsob, ako by sme to mohli urobiť. Podľa harvardských psychologičiek Luany Marques a Stephanie Collier na prekonanie zlých návykov pomôžu predovšetkým dva nástroje: motivácia a komunikácia nás samotných so sebou.

10 najčastejších dôvodov, ktoré vás brzdia na ceste k úspechu

Úspešní ľudia majú svoj vlastný štýl myslenia, používajú vlastné princípy a techniky. Sú sami sebou, idú za tým, čo si vytýčia ako cieľ. A naopak, mnohí ľudia sa nemôžu dopracovať k úspechu hlavne kvôli tomu, lebo ich brzdia rôzne výhovorky či dôvody.

Ako udržať sebe i ľuďom v okolí pozitívne naladenie?

Každý deň máte možnosť urobiť rozhodnutie a sami seba sa opýtať, či chcete prežiť deň v dobrom alebo zlom naladení. Ako budete deň prežívať, závisí od vášho postoja. Ak sa hneď ráno naladíte pozitívne, život vám bude prinášať viac energie a šťastia. A ak budete pozitívne naladení vy aj ľudia vo vašej blízkosti budú šťastnejší.

10 signálov, ktoré potvrdzujú, že žijete zmysluplný život

Každý človek túži žiť šťastný a zmysluplný život. Niekomu k tomu stačí málo, iní k takémuto pocitu potrebujú veľa. Našťastie existujú signály, ktoré naznačujú, že človek žije zmysluplný život a možno si to ani neuvedomuje.