Nastavenie mysle

5 dôvodov na vďačnosť aj vtedy, keď nám život nedáva to, čo chceme

Mnoho filozofov už v minulosti upozorňovalo na to, že život nám nedáva len to, čo chceme, ale hlavne to, čo potrebujeme. No aj napriek tomuto poznaniu mávame pocit, že život nám nedáva to, čo tak veľmi chceme. Kde v takomto období nachádzať silu a prečo aj v takýchto chvíľach životu za veľa vecí ďakovať?

Prečo je ťažké vyhodiť staré veci?

Náš život je spojený aj s hromadením vecí. Čím dlhšie na svete žijeme, tým viac ich nahromadíme. Milé suveníry, oblečenie, obuv, riad a množstvo iných predmetov. Niekedy je toho až toľko, že nevieme, kde by sme tieto veci mali umiestniť. Uvedomujeme si, že by sme sa niektorých mali aj vzdať, ale srdce nám to nedovolí. Prečo často nedokážeme vyhodiť nepotrebné veci?

Ako začať pociťovať viac nádeje v beznádejnom svete?

Obdobie pandémie bolo nesmierne vyčerpávajúce. Vyskytol sa vysoký nárast depresií a úzkostných porúch, zhoršená ekonomická situácia rodín, ale aj narušené vzťahy. Ako zvládnuť ďalšiu, tentokrát vojnovú krízu? Kde hľadať silu a nádej?

10 zvykov spokojných ľudí

Spokojnosť so svojím vlastným životom je faktor, ktorý má v živote vplyv na mnohé oblasti. Väčšinou ľudia, ktorí sú spokojní, sú aj šťastní. Pozrime sa na niekoľko spoločných znakov spokojných ľudí.

Ako za pár sekúnd vniesť do života viac pokoja a radosti?

Možno sa chcete viac usmievať, cítiť viac pokoja alebo pociťovať radosť. Uvedomujete si, že to všetko chcete, ale zároveň nemáte možnosť zobrať si voľno a poriadne si oddýchnuť. Našťastie existujú jednoduché techniky, ktoré vám aspoň trochu môžu pomôcť. A dokonca aj za pár sekúnd. Čo teda môžete robiť?

Ako sa každý deň stávať lepšou verziou svojho ja?

Každý človek túži byť šťastný, a preto sníva o tom, aby sa mu čo najviac snov zmenilo na realitu. Ideálne je, keď vie nielen to, po čom najviac túži, ale aj to, z čoho si netreba robiť ťažkú hlavu alebo čo nemôže vôbec ovplyvniť. Poznávanie reálnych princípov života nám pomáha každý deň napredovať a stávať sa lepším a optimistickejším človekom.

Čo znamená byť skutočne silným človekom?

Mnohí ľudia sa túžia stať silnými a nezávislými. Ako silný a nezávislý človek je často vnímaný ten, kto dokáže dosiahnuť to, čo chce a po čom túži alebo ten, kto dokáže sám riešiť svoje problémy. Životnú silu človek získava hlavne vďaka tomu, že dokázal prekonať ťažké prekážky.

Ak nie sme otvorení priznať, že by sme sa mohli mýliť, nemôžeme sa o svete dozvedieť nič nové

Intelektuálna pokora je cnosť, ktorá nám pomáha lepšie oceniť naše kognitívne slepé miesta. Ide o uznanie, že veci v ktoré veríme, môžu byť v skutočnosti nesprávne.