Nastavenie mysle

6 životných lekcií, ktoré je dobré si uvedomiť čo najskôr

Tí, ktorí prešli mnohými ťažkými životnými skúškami, hovoria, že o niektorých veciach je lepšie vedieť skôr, lebo človek sa môže vyhnúť sklamaniam a nepríjemnostiam. Čo by sme si mali uvedomiť v živote čo najskôr, aby sme sa vyhli problémom a pociťovali viac šťastia?

Ako pomocou ticha a samoty nájsť vnútorný pokoj?

Vonkajšie stimuly, ktoré sú stále nástojčivejšie a hlasnejšie, nás často oberajú o schopnosť počúvať náš vnútorný hlas. Ako keby sme si nechceli uvedomiť, že práve ticho a samota sú fenomény, ktoré nám najviac môžu pomôcť vymaniť sa spod obrovského tlaku, ktorý sa zo všetkých strán na nás valí a nedovolí nám rozlišovať dobro a zlo, či robiť správne rozhodnutia. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ktoré pomáhajú zahĺbiť sa do...

10 prekážok, ktoré nás brzdia na ceste k radosti, spokojnosti a naplneniu

Každý človek túži po šťastí a naplnení. Dôležité je pochopiť, že šťastie je práca, ktorú musíme vykonať sami v sebe a nielen čakať na to, čo sa bude diať okolo nás. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité hovoriť o tom, kde hľadať korene ľudskej radosti, pocity uspokojenia a zmysel života.

Akákoľvek zmena vychádza z nášho myslenia. Ako získať odvahu urobiť zmenu?

Zmeniť vlastný život od základov môže byť náročné, no vzrušujúce zároveň. A taktiež potrebné, ak sa konečne chcete posunúť ďalej a rásť.

7 tipov, ako sa vyrovnať s neistotou

Neistota je pochybnosť, nejasnosť, neujasnenosť, váhavosť, rozpačitosť, nerozhodnosť, nedostatok zabezpečenia, nedostatok bezpečnosti, nestálosť, rozháranosť. A je to aj veľmi častá príčina úzkosti. Ako sa čo najlepšie vysporiadať s týmto pocitom?

Ako prestať byť smutný, viac sa smiať a pociťovať radosť?

Emócie smútku a radosti sú prirodzenou súčasťou bežného života. Hoci schopnosť smiať sa máme vrodenú, s pribúdajúcimi rokmi sa smejeme čoraz menej. Kým deti sa za deň rozosmejú asi štyristokrát, dospelých niečo rozveselí ledva dvadsaťkrát a aj to musia mať veselú povahu. Čo robiť, aby sme sa dokázali viac smiať a pociťovali sme radosť?

7 spôsobov, ktoré pomáhajú z hlavy vytlačiť negatívne myšlienky

Negatívne myslenie má obrovskú silu. Nikto nie je imúnny voči negatívnym myšlienkam. Každý sa občas cíti nešťastne a trápi sa kvôli niekomu alebo niečomu. Ako si v týchto situáciách pomôcť?

Ako nasmerovať svoju myseľ k vedomej existencii?

Prežiť každý deň v stave vedomého bytia predstavuje ten najlepší spôsob, ako zmeniť svoj život k lepšiemu. Ako sa k tomuto stavu priblížiť tak, aby ste nemuseli výrazne meniť svoj životný štýl?