Nastavenie mysle

Ako rozvíjať viac pozitivity v sebe i okolo seba?

Je celkom normálne, že sa počas zimných mesiacov u niektorých ľudí viac prejavuje mrzutosť alebo pociťujú vo zvýšenej miere stres a úzkosť. Čo môžeme robiť, aby sme do života vniesli viac pozitivity a radosti?

Ako zabrániť tomu, aby vám negatívne myšlienky pokazili deň?

Negatívne myšlienky vám môžu kedykoľvek znepríjemniť deň. Ako na ne reagovať? Možností existuje viac. Niekedy vám však môže pomôcť jednoduchý štvorkrokový proces na zmenu neužitočných vzorcov myslenia.

5 tipov, ako si nevytvárať domnienky

Veľa nepríjemných situácií, ktoré prežívame v našom živote, pochádza často z toho, že si vytvárame domnienky a berieme si všetko osobne. Ako sa od domnienok oslobodiť?

6 spôsobov, ako upokojiť nadmieru premýšľajúcu myseľ

Premýšľanie o nejakom probléme môže vyvolať množstvo ďalších následných myšlienok. Môže sa tak vytvoriť špirála nadmerného premýšľania. Následne nadmerné premýšľanie môže v určitých situáciách vyvolávať úzkosť alebo napätie. Vedieť upokojiť myseľ je teda dôležité. Ktoré spôsoby vám môžu pomôcť?

Ako dosiahnuť stav vedomého bytia, aj keď okolo vládne chaos?

Žiť vedome môže každý z nás. Vedomý život nie je určený len budhistickým mníchom a tiež to nie je život, ktorý by sme museli žiť v lese mimo civilizácie. Práve naopak, našou životnou úlohou je naučiť sa žiť vedome v súčasnom hektickom svete, prijať ho a postupne začať meniť seba a tým aj svoje okolie.

Prečo je dôležitý láskavý prístup k sebe samému?

Láskavosť a súcit sú dôležité vlastnosti, ktoré pomáhajú ľuďom byť sociálnymi bytosťami. Pomáhajú im hlavne v tom, aby sa dokázali navzájom prijať, aby sa rešpektovali a tolerovali. V súčasnosti sa však čoraz viac do pozornosti dostáva aj tzv. súcitu k sebe. Tiež má pre ľudí obrovský význam.

4 spôsoby, ako si prestať predstavovať to najhoršie, čo sa môže stať

Predstava zlých a nepríjemných situácií, bez ohľadu na to, či sú opodstatnené, alebo nie, vytvárajú okolo človeka negatívnu energiu. Tá zakrýva všetko pozitívne a navodzuje dojem blížiacej sa pohromy. Ako si tieto myšlienky udržať ďalej od seba a nevyrábať si zbytočné negatívne a obmedzujúce predstavy?

Ako sa zbaviť zlých návykov?

Obmedzenie alebo odstránenie zlozvyku nie je jednoduchá záležitosť a neexistuje asi žiadny rýchly spôsob, ako by sme to mohli urobiť. Podľa harvardských psychologičiek Luany Marques a Stephanie Collier na prekonanie zlých návykov pomôžu predovšetkým dva nástroje: motivácia a komunikácia nás samotných so sebou.