Nastavenie mysle

Ako nasmerovať svoju myseľ k vedomej existencii?

Prežiť každý deň v stave vedomého bytia predstavuje ten najlepší spôsob, ako zmeniť svoj život k lepšiemu. Ako sa k tomuto stavu priblížiť tak, aby ste nemuseli výrazne meniť svoj životný štýl?

Ako si nastaviť osobné hranice?

Mať jasné a vyvážené osobné hranice je základný predpoklad pre zdravé vzťahy. Vedieť kto sme, čo chceme či nechceme a schopnosť komunikovať aj na túto tému, nám umožňuje dosiahnuť uspokojenie potrieb. Vedieť vnímať a rešpektovať aj potreby iných ľudí nám zase dovoľuje fungovať vo vzťahoch a zažívať pocit blízkosti.

Výzvy, ktoré vám pomáhajú v tom, ako sa stať lepším človekom

Niekedy nám rásť pomáhajú aj ťažšie situácie, ktoré v živote musíme

5 signálov, ktoré vám naznačujú, že ignorujete svoje skutočné túžby

Ako má človek včas spoznať, že existuje niečo, čo by mu urobilo život ešte krajší? Ako má pochopiť, že uteká pred svojimi vlastnými túžbami a potrebami? Psychológovia radia, že existuje niekoľko signálov, ktoré na to dokážu upozorniť. Ktoré to sú?

Prečo sa v živote nedokážete posunúť ďalej? Tieto prejavy správania vám v tom bránia

Možno pociťujete pocit nespokojnosti a prázdnoty, ktorý vám bráni užiť si každú chvíľu. A možno máte pocit, že sa nemôžete v živote posunúť ďalej. Existuje niekoľko signálov, ktoré vám to jednoznačne naznačujú.

Dôvody, prečo si vás ľudia nevážia

Chcete, aby si vás ľudia viac vážili a mali vás radi? Chcete, aby sa na vás viac usmievali, rešpektovali vás, vnímali vás ako príjemnú osobu? Stačí zmeniť niekoľko prístupov k sebe i k iným a všetko sa môže zmeniť k lepšiemu.

Ako obnoviť v sebe novú nádej a pocit šťastia?

Všetci dokážeme svietiť, keď je život zaliaty slnkom. Horšie je to vtedy, keď po dobrých dňoch sa objavia tie horšie a my máme pocit, že už trvajú dlho. Čo robiť, aby sa dobré a šťastné dni vrátili do nášho života späť? Čo robiť, keď cítime maximálnu únavu, vyhorenie a zdá sa nám, že už nič nedáva zmysel?

Prístupy, ktoré nás brzdia v sebarozvoji

Sebarozvoj je neustály proces, počas ktorého dochádza k osobnostnému, profesionálnemu a všeobecnému napredovaniu a zlepšovaniu schopností, znalostí, vedomostí a zručností. Cieľom sebarozvoja je pozdvihnutie osobnosti človeka a to bez ohľadu na to, akú prácu alebo akú profesiu vykonáva.