Nastavenie mysle

Ako sa zbaviť zlých návykov?

Obmedzenie alebo odstránenie zlozvyku nie je jednoduchá záležitosť a neexistuje asi žiadny rýchly spôsob, ako by sme to mohli urobiť. Podľa harvardských psychologičiek Luany Marques a Stephanie Collier na prekonanie zlých návykov pomôžu predovšetkým dva nástroje: motivácia a komunikácia nás samotných so sebou.

10 najčastejších dôvodov, ktoré vás brzdia na ceste k úspechu

Úspešní ľudia majú svoj vlastný štýl myslenia, používajú vlastné princípy a techniky. Sú sami sebou, idú za tým, čo si vytýčia ako cieľ. A naopak, mnohí ľudia sa nemôžu dopracovať k úspechu hlavne kvôli tomu, lebo ich brzdia rôzne výhovorky či dôvody.

Ako udržať sebe i ľuďom v okolí pozitívne naladenie?

Každý deň máte možnosť urobiť rozhodnutie a sami seba sa opýtať, či chcete prežiť deň v dobrom alebo zlom naladení. Ako budete deň prežívať, závisí od vášho postoja. Ak sa hneď ráno naladíte pozitívne, život vám bude prinášať viac energie a šťastia. A ak budete pozitívne naladení vy aj ľudia vo vašej blízkosti budú šťastnejší.

10 signálov, ktoré potvrdzujú, že žijete zmysluplný život

Každý človek túži žiť šťastný a zmysluplný život. Niekomu k tomu stačí málo, iní k takémuto pocitu potrebujú veľa. Našťastie existujú signály, ktoré naznačujú, že človek žije zmysluplný život a možno si to ani neuvedomuje.

12 presvedčení, ktorými sa riadia optimistickí ľudia

Optimisti majú tendenciu nielen prežívať menej stresu, ale dokážu sa sa s ním aj efektívnejšie vyrovnávať. Výskumy ukazujú, že ľudia, ktorí sa zaoberajú pozitívnym myslením, majú dlhší, šťastnejší a plnohodnotný život. Ako sa teda stať optimistom?

Ako prestať v myšlienkach prežívať nepríjemné situácie

Človek počas svojho života prežíva aj nepríjemné situácie. Niekedy sa stáva, že aj keď niečo nepríjemné pominie, človek donekonečna prežíva okolnosti súvisiace s tým, čo prežil. Myšlienky sa neustále vracajú k danej udalosti a žiadnym spôsobom ich nemôže dostať z hlavy. Pozrime sa na niekoľko rád, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s daným problémom.

Znaky, ktoré ukazujú, že ste sa v živote posunuli pozitívnym smerom a možno o tom ani neviete

Mnoho ľudí robí v rámci sebarozvoja obrovské pokroky, ale mnohí z nich si to ani neuvedomujú.

Myšlienky, ktoré charakterizujú najšťastnejších ľudí

Šťastní ľudia neveria, že šťastie príde až vtedy, keď sa niečo zmení. Šťastní ľudia nečakajú na zázrak, ktorý sa raz stane a oni začnú konečne byť šťastnými. Oni sa jednoducho rozhodnú pre šťastný život. Motivuje ich k tomu 5 základných myšlienok, ktoré si môžete osvojiť aj vy.