Duševné zdravie

Muzikoterapeutické aktivity a cvičenia. Viete, ako sa liečiť hudbou?

Či už hráte na nástroj, spievate, píšete hudbu alebo počúvate svoje obľúbené piesne, vďaka hudbe sa budete cítiť lepšie a pozitívnejšie. 

Prečo je ťažké vyhodiť staré veci?

Náš život je spojený aj s hromadením vecí. Čím dlhšie na svete žijeme, tým viac ich nahromadíme. Milé suveníry, oblečenie, obuv, riad a množstvo iných predmetov. Niekedy je toho až toľko, že nevieme, kde by sme tieto veci mali umiestniť. Uvedomujeme si, že by sme sa niektorých mali aj vzdať, ale srdce nám to nedovolí. Prečo často nedokážeme vyhodiť nepotrebné veci?

Mýty a fakty o duševných poruchách. Nebojme sa o nich hovoriť!

Na Slovensku sú ľudia s duševnými poruchami stále silno stigmatizovaní a odsudzovaní. Stále sa bojíme duševných porúch, hanbíme sa o nich hovoriť a o ľuďoch s duševnými poruchami máme predsudky. 

Závislosť na láske: Ako sa s ňou vyrovnať?

Závislosť na láske vytvára fixácie a nutkanie v milostných záujmoch a môže sa prejaviť v nezdravom správaní voči milovaným.

Byť duševne zdravý znamená viac ako len nemať diagnostikovanú duševnú poruchu

Tak, ako máme fyzické zdravie, máme aj duševné zdravie. Obe podoby zdravia sa priamo ovplyvňujú a sú elementárne prepojené. Duševné zdravie je ale VIAC ako len neprítomnosť duševnej poruchy. Duševné zdravie a pohoda je komplexný jav a má mnoho  podôb, či odtieňov.

10 psychologických javov, ktoré výrazne ovplyvňujú životy ľudí

Väčšinou sme presvedčení, že naše konanie je výsledkom ľudského rozhodovania. No nie vždy to takto funguje. Mozog sa nás snaží občas nejakým spôsobom oklamať a ilúziu pretvára na skutočnosť. Pozrime sa na niekoľko javov, ktoré to spôsobujú.

Čo robí sledovanie správ s naším duševným zdravím?

Priveľa správ v dnešnej dobe môže negatívne ovplyvňovať naše duševné zdravie. Ako sa tomu vyhnúť a zostať pri tom informovaný?

8 spôsobov, ako sa vyrovnať s tragickými udalosťami v médiách

Dennodenne nám média prinášajú nové negatívne či tragické informácie. Po tragédiách sa často môžeme cítiť rozpoltení medzi túžbou byť informovaní a radšej nič nevedieť a zachovať si aspoň trochu duševný pokoj. Ako si s tým poradiť?