Duševné zdravie

Vyskúšajte boxové (krabicové) dýchanie. Pomôže vám odbúrať stres

Možno zažívate vyššiu mieru stresu a úzkosti a možno hľadáte aj riešenia na zmiernenie príznakov. Vyskúšajte napríklad boxové dýchanie.

6 spôsobov, ako upokojiť nadmieru premýšľajúcu myseľ

Premýšľanie o nejakom probléme môže vyvolať množstvo ďalších následných myšlienok. Môže sa tak vytvoriť špirála nadmerného premýšľania. Následne nadmerné premýšľanie môže v určitých situáciách vyvolávať úzkosť alebo napätie. Vedieť upokojiť myseľ je teda dôležité. Ktoré spôsoby vám môžu pomôcť?

10 krokov, ktoré vás privedú k väčšej spokojnosti

Každý človek túži žiť spokojný a naplnený život. Denne premýšľame nad tým, ako sa k tomuto snu priblížiť. Existuje veľa ciest. Niekedy je však nutné vedome sa rozhodnúť pre zmenu, ktorá môže človeka k spokojnosti cielene priviesť.

Život osamote predstavuje vysoké riziko depresie a ďalších ochorení, tvrdí výskum

Život osamote je jedným z najsilnejších faktorov, ktoré môžu mať dopad na životný štýl a zdravie ľudí.

Pasívno-agresívne správanie vo vzťahu s partnerom vás môže priviesť na pokraj šialenstva

Pasívno-agresívne správanie ničí partnerský vzťah. Pokiaľ ho agresor, ktorý navonok pôsobí pokojným dojmom nezmení a neprestane pravidelne používať, vzťah je zväčša odsúdený na zánik.

Probiotiká pomáhajú aj pri liečbe depresie, tvrdia vedci

Pri liečbe depresie zohráva významnú úlohu aj náš tráviaci systém a jeho zdravé prostredie. Teraz sa vedci zameriavajú na prínos probiotík a zisťujú, že môžu zohrávať významnú úlohu pri zlepšení stavu depresie.

Pocity nešťastia a osamelosti spôsobujú ľuďom rýchlejšie starnutie, tvrdí štúdia

Pocity nešťastia a osamelosti nie sú pri pohľade na naše zdravie a starnutie zanedbateľné. Vedci zistili, že majú silnejší dopad, ako napríklad pravidelné fajčenie.

Ako zvládnuť emocionálne vydieranie vo vzťahoch?

Emocionálne vydieranie naznačuje, že vo vzťahu existuje niečo nezdravé. Ako vyzerá a ako ho zataviť?