Duševné zdravie

6 spôsobov, ako upokojiť nadmieru premýšľajúcu myseľ

Premýšľanie o nejakom probléme môže vyvolať množstvo ďalších následných myšlienok. Môže sa tak vytvoriť špirála nadmerného premýšľania. Následne nadmerné premýšľanie môže v určitých situáciách vyvolávať úzkosť alebo napätie. Vedieť upokojiť myseľ je teda dôležité. Ktoré spôsoby vám môžu pomôcť?

10 krokov, ktoré vás privedú k väčšej spokojnosti

Každý človek túži žiť spokojný a naplnený život. Denne premýšľame nad tým, ako sa k tomuto snu priblížiť. Existuje veľa ciest. Niekedy je však nutné vedome sa rozhodnúť pre zmenu, ktorá môže človeka k spokojnosti cielene priviesť.

Život osamote predstavuje vysoké riziko depresie a ďalších ochorení, tvrdí výskum

Život osamote je jedným z najsilnejších faktorov, ktoré môžu mať dopad na životný štýl a zdravie ľudí.

Pasívno-agresívne správanie vo vzťahu s partnerom vás môže priviesť na pokraj šialenstva

Pasívno-agresívne správanie ničí partnerský vzťah. Pokiaľ ho agresor, ktorý navonok pôsobí pokojným dojmom nezmení a neprestane pravidelne používať, vzťah je zväčša odsúdený na zánik.

Probiotiká pomáhajú aj pri liečbe depresie, tvrdia vedci

Pri liečbe depresie zohráva významnú úlohu aj náš tráviaci systém a jeho zdravé prostredie. Teraz sa vedci zameriavajú na prínos probiotík a zisťujú, že môžu zohrávať významnú úlohu pri zlepšení stavu depresie.

Pocity nešťastia a osamelosti spôsobujú ľuďom rýchlejšie starnutie, tvrdí štúdia

Pocity nešťastia a osamelosti nie sú pri pohľade na naše zdravie a starnutie zanedbateľné. Vedci zistili, že majú silnejší dopad, ako napríklad pravidelné fajčenie.

Ako zvládnuť emocionálne vydieranie vo vzťahoch?

Emocionálne vydieranie naznačuje, že vo vzťahu existuje niečo nezdravé. Ako vyzerá a ako ho zataviť?

3 najčastejšie dôvody, ktoré spôsobujú emocionálne zranenia

Nie každý je schopný o svojich traumách a emocionálnych zraneniach rozprávať otvorene. Niektorí ľudia tieto negatívne emócie potláčajú vo svojom vnútri, mysliac si, že to, že im niekto ublížil, časom sa zo spomienok vytratí. Nie vždy je to však takéto jednoduché. V niektorých prípadoch emocionálne zranenia dokážu ľudí dlhé roky potrápiť