Výskum

Výskum ukázal, že online zoznamovanie zmenilo niektoré pravidlá vo vzťahoch

Zoznamovanie sa v priebehu rokov zmenilo a slobodní ľudia sa museli naučiť využívať nové metódy. V súčasnosti sa veľa ľudí zoznamuje vďaka online zoznamkám. Čo prináša so sebou tento typ zoznamovania?

Prečo sú štedrí ľudia šťastnejší?

Ľudia často snívajú o šťastí. Na prvý pohľad to často vyzerá tak, že šťastie a úspech idú ruka v ruke s peniazmi, mocou, majetkom a snahou ohúriť druhých. Je toto všetko ale naozaj definícia šťastia? Výskumy to vidia ináč.

5 typov ľudí, ktorí majú najčastejšie problémy so spánkom

Spánok je pre zdravie človeka nesmierne dôležitý. Rovnako ako zdravá strava, pohyb, spokojnosť a radosť z vecí, ktoré máme radi. Počas kvalitného spánku sa telo regeneruje a vďaka tomu môže zvýšiť svoju výkonnosť aj schopnosť koncentrovať sa. Existujú však ľudia, ktorým robí spánok problémy. Ktorí to sú?

Štúdie dokazujú, že čítanie príbehov môže zvyšovať empatiu

Byť empatickým znamená, že máte vrodenú schopnosť intuitívne sa vcítiť do druhých a vnímať ostatných ľudí. Byť empatickým je oveľa viac, než byť len veľmi citlivým. Empatia je schopnosť porozumieť citom druhého človeka. Čo je tiež veľmi dôležité, empatia sa dá trénovať.

Priatelia nám pomáhajú regulovať aj naše vlastné emócie, tvrdí výskum

Všetci dobre vieme, že priatelia sú v živote nenahraditeľní. Prečo nám ale tak veľmi pomáhajú v ťažkých chvíľach?

Výskumy ukazujú, že športovaním v zime môžete spáliť viac tuku

Nepriaznivé počasie býva dobrou výhovorkou, prečo zostať doma a nejsť si zabehať, ale nový výskum naznačuje, že cvičenie pri nižších teplotách môže spáliť viac tukov ako obvykle - aspoň pokiaľ ide o kratšie vysoko intenzívne cvičenia.

Stačí dvadsaťminútová prechádzka denne a vaše telo sa začne meniť

Stačí 15 -20 minút chôdze denne a môžeme pre seba urobiť veľa. Nie každý má možnosť ísť do prírody. Stačí však aj krátka prechádzka po ulici alebo v parku a účinok sa dostaví.

Vedci z Harvardu zistili, že pôst predlžuje život

Slovo pôst je pre viacerých ľudí strašiakom. Netreba sa ho však báť, lebo telu je občas potrebné dopriať i detoxikáciu, pri ktorej nielen schudnete, ale sa vám aj zregenerujú vnútorné orgány.