Manželstvo a vzťahy

Partneri sa vo vzťahoch menia. Ako prijať tieto zmeny?

Ľudia sa s pribúdajúcimi rokmi a skúsenosťami menia, a tak aj ich vzťahy. Riešenie zmien začína pochopením vášho partnera a učením sa spôsobov, ako zvládať rozdiely.

Prečo partneri podvádzajú? Tieto znaky môžu predpovedať neveru

Možno predpovedať neveru? Čo prezrádza, že by k nej vo vzťahu mohlo dôjsť?

Ako môžete zistiť, či bude váš partner dobrý otec?

Už nejaký čas tvoríte pár a premýšľate o tom, či by váš partner mohol byť ten pravý, ba dokonca by mohol byť otcom vašich detí? Ako zistiť, či bude skutočne dobrým otcom?

Problémy vo vzťahoch - ktoré sú tie najčastejšie a ako ich prekonať?

Každý dlhodobý vzťah sa skôr či neskôr stretne s výzvami, ktoré musí riešiť.

12 signálov, ktoré vám prezradia, že začínate budovať vzťah so správnym človekom

Voľba partnera/partnerky je veľmi dôležitá a zodpovedná, preto je potrebné snažiť sa čo najúprimnejšie hľadať odpovede, či je správna. Aj keď je to naozaj náročné zistiť, predsa len existuje niekoľko znakov, ktoré naznačujú, že by to mohlo dopadnúť dobre. Na začiatku vzťahu vám veľa napovie samotné telo alebo emócie. Po určitej dobe je však potrebné skúmať prepojenosť a mieru zhody na hlbšej úrovni

Kedy je vhodné navštíviť manželskú poradňu?

Nevera, žiarlivosť, rôzne formy závislosti, hnev, nedostatok financií, problémy v komunikácii, odlišná výchova, zasahovanie svokrovcov a rodičov do vzťahu... To všetko je len zlomok toho, čo dokáže v partnerskom vzťahu vyvolávať stres, napätie, hádky, konflikty a dlhodobé problémy. Cieľom manželských poradní je pomôcť vyriešiť konflikty a zmierniť napätie v rodinách.

Ako rozvíjať a udržať si lásku na celý život?

Láska je veľký dar. Pokiaľ je vzájomná a obojstranná, tak dvojnásobný. Napriek tomu sa mnohým párom nedarí pocity zamilovanosti a lásku udržať. Čo robiť, aby ste krásne pocity súvisiace s láskou cítili čo najdlhšie?

Aj vaše vzťahy potrebujú hranice. Prečo je to pre vás dôležité?

Aj hranice vo vzťahoch sú dôležité a ľudia by ich mali poznať, aby sme sa cítili v týchto vzťahoch spokojne.