Manželstvo a vzťahy

Závislosť na láske: Ako sa s ňou vyrovnať?

Závislosť na láske vytvára fixácie a nutkanie v milostných záujmoch a môže sa prejaviť v nezdravom správaní voči milovaným.

7 malých trikov, vďaka ktorým sa budete vo vzťahu cítiť spokojnejšie a šťastnejšie

Vzťah je živý mechanizmus. Je dôležité, aby sme vzťah dokázali vnímať ako niečo, čo nie je nemenné, ale naopak ako niečo, na čom treba neustále pracovať, pozorovať a rozvíjať tak, aby obom bolo v ňom dobre. Niekedy stačí pár maličkostí, ktoré dokážu oživovať vzťah každý deň a partneri tak dokážu šťastie prežívať dlhé roky.

8 dôvodov, prečo je ťažké opustiť nezdravý vzťah

Človek je na začiatku vzťahu oddaný tomu druhému, milujúci a často prehliadajúci nevhodné formy správania. V tomto počiatočnom stave nie je možné tak ľahko zistiť, či je človek, ktorého milujeme, toxický. To vieme zistiť až po určitej dobe. A najhoršie je, ak to aj zistíme a nevieme sa tohto nezdravého vzťahu vzdať. Čo nás v tom brzdí?

Výskum ukázal, že online zoznamovanie zmenilo niektoré pravidlá vo vzťahoch

Zoznamovanie sa v priebehu rokov zmenilo a slobodní ľudia sa museli naučiť využívať nové metódy. V súčasnosti sa veľa ľudí zoznamuje vďaka online zoznamkám. Čo prináša so sebou tento typ zoznamovania?

Ako sa dá zistiť, že to partner s vami nemyslí vážne?

Ako môžete vedieť, či to s vami muž, s ktorým randíte, myslí vážne alebo je to len dočasný vzťah? Niekedy je ťažké to zistiť, ale aj napriek tomu existujú určité signály, ktoré vám pomôžu odhaliť pravdu.

Hádky s partnerom nie sú jednoznačne zlé, tvrdia odborníci. Prečo by ste sa mali pravidelne pohádať, aby váš vzťah prežil?

Výskumy ukazujú, že hádky nie sú jednoznačne to, čo do dobrých a trvalých partnerských vzťahov nepatrí. Prečo sú vo vzťahu dôležité?

9 spôsobov, ktoré pomáhajú zlepšiť komunikáciu medzi partnermi

Pre šťastné manželstvo je dobrá komunikácia kľúčová. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité, aby sa vo vzťahu obaja snažili realizovať kvalitnú komunikáciu. Existuje niekoľko faktorov, ktoré dokážu tento zámer uskutočniť.