Manželstvo a vzťahy

Aj nenápadné maličkosti dokážu zničiť vzťah

Ľudia si zvyčajne myslia, že vzťah dokážu zničiť hlavne veľké nedorozumenia, ako je napríklad nevera, žiarlivosť, násilie, alkoholizmus, nedostatok financií či nesúlad pováh a podobne. Mnoho psychológov však upozorňuje na to, že rozpad vzťahov môžu spôsobovať aj nenápadné veci, ktoré sa na prvý pohľad javia ako úplne neškodné.

Prečo sa v manželstve ľudia začínajú cítiť osamelo?

Vzali ste sa, aby ste si boli blízki, no rokmi sa všetko zmenilo? Osamelosť v manželstve ovplyvňuje milióny párov po celom svete.

6 spôsobov, ako zvládnuť pokušenie a zostať verný

Zvládanie pokušení je súčasťou života. Väčšina ľudí v určitom období života musí odolávať určitým pokušeniam. Ako to robia tí, ktorí vždy dokážu odolať? Pozrime sa na niekoľko stratégií, ktoré vám môžu pomôcť.

Otázky, ktoré pomáhajú upevňovať partnerský vzťah

Aj v dnešnom modernom svete všetci chceme prežívať krásne vzťahy. Často hľadáme rady a ponaučenia, ktoré by nám mohli pomôcť vytvoriť pevné väzby a emočné puto. I keď možností je veľa aj v dnešnej dobe základ tvorí kvalitná komunikácia medzi partnermi.

Prečo toxické myslenie ničí vzťahy?

To, ako o svojom vzťahu a o svojej láske premýšľame, je významným faktorom, ktorý často rozhoduje o tom, či vzťah prežije, alebo nie.

Kriminálny psychológ O. Kubík: Psychické týranie zanecháva v človeku hlbšie jazvy ako fyzické

Výskyt prípadov domáceho násilia počas pandémie ochorenia COVID-19 vzrástol. Eviduje ich polícia a nárast klientov zaznamenávajú i rôzne pomáhajúce organizácie prostredníctvom liniek pomoci.

8 signálov, ktoré naznačujú rozpad vzťahu

Nevera, žiarlivosť, násilie, alkoholizmus, nedostatok financií či nesúlad pováh. Toto sú najčastejšie problémy, ktoré spôsobujú rozpad vzťahov. No okrem týchto problémov, existujú aj ďalšie signály, podľa ktorých sa dá predpokladať, ktoré páry skôr či neskôr stretne rozchod.

Najčastejšie chyby, ktoré spôsobujú rozpad vzťahu

Niekedy je veľmi náročné zorientovať sa vo vzťahoch. Udržať si celý život krásny a láskavý partnerský vzťah vyžaduje mnoho úsilia. A tiež je potrebné poznať určité zákonitosti, ktoré vo vzťahoch fungujú a ktoré nie.