Manželstvo a vzťahy

8 vecí, ktoré udržiavajú partnerské vzťahy pri živote

Často sa v živote púšťame do rôznych projektov. Venujeme im množstvo času a energie. Ako je to však s partnerskými vzťahmi? Vždy im venujeme toľko pozornosti a energie, ako by si zaslúžili? Čo môžeme robiť preto, aby boli čo najlepšie?

Prečo sú niektorí muži vo vzťahu pasívni?

Prečo je veľa mužov vo vzťahov pasívnych? Prečo sa väčšinou spoliehajú na rozhodnutie partnerky a sami nič nevymyslia? Môžu mať na to viac dôvodov. Pozrime sa na niektoré z nich.

Jednoduché veci, ktoré robia šťastné páry každý deň

Čo môžete každý deň urobiť pre to, aby ste tvorili šťastný pár aj vy?

Ako citlivo ukončiť vzťah? Vyskúšajte týchto 5 krokov vedomého rozchodu

Vedomý rozchod je citlivý proces, ktorý vám pomôže premeniť bolesť z rozchodu a pripraví vás na nový začiatok. Vďaka vedomému rozchodu môžete prežiť stresujúcu životnú etapu bez hlbokých psychických rán či nenávisti a prebudiť v sebe to najlepšie, čo vo vás je. Cieľom vedomého rozchodu je oslobodiť sa od minulosti a začať budovať nový a šťastný život.

Žiarlite na partnerku či partnera? Zbavte sa žiarlivosti skôr, ako vám zničí vzťah

Jemná žiarlivosť vo vzťahu môže dávať partnerovi pocit, že vám na ňom záleží, že je pre vás výnimočný. Pokiaľ ale prekročí určité hranice, stane sa peklom pre oboch partnerov. Ako sa jej zbaviť?

Niektorí ľudia úmyselne ničia svoje partnerské vzťahy, hoci im na nich záleží

Žiť v uspokojujúcom trvalom vzťahu je majstrovstvo, ktoré túži dosiahnuť mnoho ľudí. A hoci niektorí po takejto láske úprimne túžia, ich správanie vo vzťahu hovorí o presnom opaku. Prečo niektorí ľudia sabotujú lásku?

Pasívno-agresívne správanie vo vzťahu s partnerom vás môže priviesť na pokraj šialenstva

Pasívno-agresívne správanie ničí partnerský vzťah. Pokiaľ ho agresor, ktorý navonok pôsobí pokojným dojmom nezmení a neprestane pravidelne používať, vzťah je zväčša odsúdený na zánik.

12 vecí, ktoré môžu zachrániť vzťah

Udržať si celý život krásny a láskavý partnerský vzťah je niekedy veľmi náročné. Vyžaduje si to mnoho úsilia z oboch strán. Našťastie existuje niekoľko známych skutočností, ktoré dokážu neustále vzťah oživovať a zachovávať v ňom pozitívnu energiu. Na čo je potrebné myslieť najviac?