Manželstvo a vzťahy

Párová terapia - najlepšie techniky, cvičenia a aktivity, ktoré môžete vyskúšať doma

Čo môžete urobiť, ak ste sa ocitli vo vašom vzťahu v náročnej zlomovej situácii a chcete ju zvrátiť?

Renáta Kočišová: Žena potrebuje mať po pôrode pocit, že v tom nie je sama

Dieťa nepotrebuje dokonalú matku. Navyše, byť perfektnou manželkou, matkou, partnerkou aj milenkou, už v 21. storočí nie je "in". Tak prečo si to tak veľa matiek zbytočne komplikuje a sú frustrované? Ako sa v tom nestratiť, poradí poradkyňa pre osobnosť a vzťahy, Renáta Kočišová.

Strach zo záväzku môžete mať aj vtedy, keď partnera naozaj milujete

Ste vo vzťahu, no občas váš pokoj nahlodáva otázka, prečo sa váš partner úplne nezaviaže k budúcnosti s vami? Je to výhovorka pre nedostatok záujmu, alebo je to to strach zo záväzku?

Znaky, že váš vzťah ovládla ničivá nuda. Ako z toho von?

Každý vzťah má svoje problémy. Počiatočné štádiá sú často poznačené intenzívnymi a vášnivými emóciami, ktoré sa časom postupne zmierňujú. Aj keď by bolo pekné, aby ste si tú počiatočnú iskru, ktorú s partnerom zdieľate, udržali nažive navždy, realita je taká, že sa rokmi môžete vo svojom vzťahu začať nudiť a pociťovať prázdnotu. 

Terapeut Ivo Kotek: Očakávania nemusia byť škodlivé, ak o nich s partnerom komunikujeme

Do vzťahu vstupuje asi každý s túžbou, aby sme našli pokojný prístav a aby nám vzťah vydržal. Ide len o ilúziu, alebo je naozaj možné udržať si jeden kvalitný vzťah až do smrti? A potom je tu aj ďalšia rovina. Očakávania a realita rodinného života, ktorá môže byť frustrujúca. Ako to všetko zvládnuť poradí Ivo terapeut Kotek.

Rozvíjate ľúbostný vzťah online, no máte obavy? 10 znamení, že môže viesť k trvalej láske

V súčasnosti sa čoraz viac ľudí zoznamuje na internete. Niekto si vo virtuálnom priestore nájde kamarátov a niekto aj partnera či partnerku na celý život.

Chceme mať rodinu, no zostať aj partnermi. Ako si udržať vzťah popri deťoch?

Rozhovor s terapeutkami Sylviou Navarovou a psychologičkkou Natáliou Vince.

10 znakov, ktoré napovedajú, že žijete vo vzťahu, ktorý vydrží dlho

Voľba celoživotného partnera/partnerky je veľmi dôležitá a zodpovedná, preto je potrebné vedieť, že je naozaj správna. Aj keď je naozaj náročné zistiť, či je to naozaj tá pravá či pravý, existuje niekoľko znamení, ktoré aspoň trochu naznačujú, že by to predsa len mohlo dobre dopadnúť.