Šťastie

6 znakov, ktoré signalizujú, že ste v živote urobili pozitívne zmeny

Osobný rast môže často pôsobiť ako skúsenosť, ktorú je ťažké identifikovať. Našťastie existuje niekoľko ukazovateľov, ktoré signalizujú, že človek mení svoj život zmysluplným spôsobom a pozitívnym smerom.

Psychológovia tvrdia, že nasledujúce tri veci vám môžu priniesť pocit šťastia

Každý človek túži žiť šťastný a naplnený život. Niekomu ku šťastiu stačí málo, iní ku šťastiu potrebujú viac. Existuje veľa možností, ako sa dopracovať k šťastiu. Možno vás inšpiruje aj tento článok.

10 krokov, ktoré vás privedú k väčšej spokojnosti

Každý človek túži žiť spokojný a naplnený život. Denne premýšľame nad tým, ako sa k tomuto snu priblížiť. Existuje veľa ciest. Niekedy je však nutné vedome sa rozhodnúť pre zmenu, ktorá môže človeka k spokojnosti cielene priviesť.

Ako dosiahnuť stav vedomého bytia, aj keď okolo vládne chaos?

Žiť vedome môže každý z nás. Vedomý život nie je určený len budhistickým mníchom a tiež to nie je život, ktorý by sme museli žiť v lese mimo civilizácie. Práve naopak, našou životnou úlohou je naučiť sa žiť vedome v súčasnom hektickom svete, prijať ho a postupne začať meniť seba a tým aj svoje okolie.

Prečo je dôležitý láskavý prístup k sebe samému?

Láskavosť a súcit sú dôležité vlastnosti, ktoré pomáhajú ľuďom byť sociálnymi bytosťami. Pomáhajú im hlavne v tom, aby sa dokázali navzájom prijať, aby sa rešpektovali a tolerovali. V súčasnosti sa však čoraz viac do pozornosti dostáva aj tzv. súcitu k sebe. Tiež má pre ľudí obrovský význam.

Ako môžete prekonať pocity, kvôli ktorým sa cítite bezcenní?

V predchádzajúcom článku ste sa mohli dočítať o tom, prečo sa niektorí ľudia cítia bezcenní. Dnes si povieme o tom, ako tieto pocity odstrániť a zmeniť svoj pohľad na seba.

Workoholizmus ovplyvňuje vzťahy i osobný život. Ako nájsť v živote rovnováhu?

Keď sa človek vo veľkej miere venuje práci, môže to mať škodlivý vplyv na formovanie vzťahov, ale aj osobný život, pretože môže dôjsť k vyhoreniu. Z tohto dôvodu je potrebné sledovať sprievodné znaky, ktoré charakterizujú workoholizmus a ak sa dá, situáciu riešiť čo najskôr.

10 vecí, ktoré by ste nemali vo svojom živote tolerovať, ak chcete byť šťastní

V živote musí človek znášať všeličo. Niečoho sa zbaviť nemôže (daní, poplatkov za elektriku, vodu, plyn, určitých rodinných vzťahov, dôležitých povinností, zlého počasia, preplnených ciest...). Často ale znáša aj také veci, ktoré by v skutočnosti trpieť nemusel. Ktoré to sú?