Šťastie

10 krokov, ktoré vás privedú k väčšej spokojnosti

Každý človek túži žiť spokojný a naplnený život. Denne premýšľame nad tým, ako sa k tomuto snu priblížiť. Existuje veľa ciest. Niekedy je však nutné vedome sa rozhodnúť pre zmenu, ktorá môže človeka k spokojnosti cielene priviesť.

Ako dosiahnuť stav vedomého bytia, aj keď okolo vládne chaos?

Žiť vedome môže každý z nás. Vedomý život nie je určený len budhistickým mníchom a tiež to nie je život, ktorý by sme museli žiť v lese mimo civilizácie. Práve naopak, našou životnou úlohou je naučiť sa žiť vedome v súčasnom hektickom svete, prijať ho a postupne začať meniť seba a tým aj svoje okolie.

Prečo je dôležitý láskavý prístup k sebe samému?

Láskavosť a súcit sú dôležité vlastnosti, ktoré pomáhajú ľuďom byť sociálnymi bytosťami. Pomáhajú im hlavne v tom, aby sa dokázali navzájom prijať, aby sa rešpektovali a tolerovali. V súčasnosti sa však čoraz viac do pozornosti dostáva aj tzv. súcitu k sebe. Tiež má pre ľudí obrovský význam.

Ako môžete prekonať pocity, kvôli ktorým sa cítite bezcenní?

V predchádzajúcom článku ste sa mohli dočítať o tom, prečo sa niektorí ľudia cítia bezcenní. Dnes si povieme o tom, ako tieto pocity odstrániť a zmeniť svoj pohľad na seba.

Workoholizmus ovplyvňuje vzťahy i osobný život. Ako nájsť v živote rovnováhu?

Keď sa človek vo veľkej miere venuje práci, môže to mať škodlivý vplyv na formovanie vzťahov, ale aj osobný život, pretože môže dôjsť k vyhoreniu. Z tohto dôvodu je potrebné sledovať sprievodné znaky, ktoré charakterizujú workoholizmus a ak sa dá, situáciu riešiť čo najskôr.

10 vecí, ktoré by ste nemali vo svojom živote tolerovať, ak chcete byť šťastní

V živote musí človek znášať všeličo. Niečoho sa zbaviť nemôže (daní, poplatkov za elektriku, vodu, plyn, určitých rodinných vzťahov, dôležitých povinností, zlého počasia, preplnených ciest...). Často ale znáša aj také veci, ktoré by v skutočnosti trpieť nemusel. Ktoré to sú?

Ako udržať sebe i ľuďom v okolí pozitívne naladenie?

Každý deň máte možnosť urobiť rozhodnutie a sami seba sa opýtať, či chcete prežiť deň v dobrom alebo zlom naladení. Ako budete deň prežívať, závisí od vášho postoja. Ak sa hneď ráno naladíte pozitívne, život vám bude prinášať viac energie a šťastia. A ak budete pozitívne naladení vy aj ľudia vo vašej blízkosti budú šťastnejší.

10 signálov, ktoré potvrdzujú, že žijete zmysluplný život

Každý človek túži žiť šťastný a zmysluplný život. Niekomu k tomu stačí málo, iní k takémuto pocitu potrebujú veľa. Našťastie existujú signály, ktoré naznačujú, že človek žije zmysluplný život a možno si to ani neuvedomuje.