Šťastie

Túžite žiť harmonický život? Vyskúšajte tieto stratégie

Tajomstvo šťastného života spočíva aj v tom, ako dokážete dať do rovnováhy všetky oblasti svojho života. Nie je to ľahká úloha, ale za pokus to určite stojí.

Ako nasmerovať svoju myseľ k vedomej existencii?

Prežiť každý deň v stave vedomého bytia predstavuje ten najlepší spôsob, ako zmeniť svoj život k lepšiemu. Ako sa k tomuto stavu priblížiť tak, aby ste nemuseli výrazne meniť svoj životný štýl?

Ako sa dajú v detstve formovať celoživotné návyky?

Veľa rodičov sa pýta, ako presne vychovať šťastné a úspešné deti v dnešnom svete. Existuje veľa ciest. Pozrime sa na niektoré z nich.

Ako si nastaviť osobné hranice?

Mať jasné a vyvážené osobné hranice je základný predpoklad pre zdravé vzťahy. Vedieť kto sme, čo chceme či nechceme a schopnosť komunikovať aj na túto tému, nám umožňuje dosiahnuť uspokojenie potrieb. Vedieť vnímať a rešpektovať aj potreby iných ľudí nám zase dovoľuje fungovať vo vzťahoch a zažívať pocit blízkosti.

5 signálov, ktoré vám naznačujú, že ignorujete svoje skutočné túžby

Ako má človek včas spoznať, že existuje niečo, čo by mu urobilo život ešte krajší? Ako má pochopiť, že uteká pred svojimi vlastnými túžbami a potrebami? Psychológovia radia, že existuje niekoľko signálov, ktoré na to dokážu upozorniť. Ktoré to sú?

Prečo sa v živote nedokážete posunúť ďalej? Tieto prejavy správania vám v tom bránia

Možno pociťujete pocit nespokojnosti a prázdnoty, ktorý vám bráni užiť si každú chvíľu. A možno máte pocit, že sa nemôžete v živote posunúť ďalej. Existuje niekoľko signálov, ktoré vám to jednoznačne naznačujú.

V čom je ukrytá podstata detského šťastia?

Keď rodičia snívajú o budúcnosti svojich detí, všetci si želajú, aby ich deti boli šťastné. Ale dá sa šťastiu naučiť? Alebo sa človek musí šťastným narodiť? Čo je to vlastne detské šťastie?

Ako obnoviť v sebe novú nádej a pocit šťastia?

Všetci dokážeme svietiť, keď je život zaliaty slnkom. Horšie je to vtedy, keď po dobrých dňoch sa objavia tie horšie a my máme pocit, že už trvajú dlho. Čo robiť, aby sa dobré a šťastné dni vrátili do nášho života späť? Čo robiť, keď cítime maximálnu únavu, vyhorenie a zdá sa nám, že už nič nedáva zmysel?