Šťastie

Pravdy, ktoré vám pomôžu prežívať šťastnejší a plnohodnotný život

Každý človek má iné predstavy o plnohodnotnom živote a každý človek aj dobre vie, čo mu bráni žiť podľa svojej vysnívanej predstavy. Existuje však množstvo všeobecne známych faktorov, ktoré keď ľudia začnú realizovať v praxi, dovedú ich k tomu, aby žili spokojne, šťastne a plnohodnotne.

Ako začať pociťovať viac nádeje v beznádejnom svete?

Obdobie pandémie bolo nesmierne vyčerpávajúce. Vyskytol sa vysoký nárast depresií a úzkostných porúch, zhoršená ekonomická situácia rodín, ale aj narušené vzťahy. Ako zvládnuť ďalšiu, tentokrát vojnovú krízu? Kde hľadať silu a nádej?

10 zvykov spokojných ľudí

Spokojnosť so svojím vlastným životom je faktor, ktorý má v živote vplyv na mnohé oblasti. Väčšinou ľudia, ktorí sú spokojní, sú aj šťastní. Pozrime sa na niekoľko spoločných znakov spokojných ľudí.

Ako za pár sekúnd vniesť do života viac pokoja a radosti?

Možno sa chcete viac usmievať, cítiť viac pokoja alebo pociťovať radosť. Uvedomujete si, že to všetko chcete, ale zároveň nemáte možnosť zobrať si voľno a poriadne si oddýchnuť. Našťastie existujú jednoduché techniky, ktoré vám aspoň trochu môžu pomôcť. A dokonca aj za pár sekúnd. Čo teda môžete robiť?

Ako sa každý deň stávať lepšou verziou svojho ja?

Každý človek túži byť šťastný, a preto sníva o tom, aby sa mu čo najviac snov zmenilo na realitu. Ideálne je, keď vie nielen to, po čom najviac túži, ale aj to, z čoho si netreba robiť ťažkú hlavu alebo čo nemôže vôbec ovplyvniť. Poznávanie reálnych princípov života nám pomáha každý deň napredovať a stávať sa lepším a optimistickejším človekom.

Komplimenty nás robia šťastnými. Viete ich dávať či prijímať?

Správny kompliment dokáže človeku zlepšiť deň, rozveseliť ho a pomôcť mu cítiť sa ocenený. Zároveň vzbudzuje dobrý pocit aj v človeku, ktorý kompliment povedal. Dávanie a prijímanie je prospešné pre obe strany.

Zvyky a vlastnosti, ktoré nás brzdia v prežívaní radosti

Aj napriek všetkým výdobytkom civilizácie, moderným technológiám, vedeckým poznatkom, možnostiam cestovať a mať takmer všetko, mnohí ľudia majú pocit, že žijú nenaplnený život a neprežívajú dostatočnú radosť a šťastie. Niekedy im v tom bránia určité zvyky. Ktoré to sú?

Ako vytrénovať mozog tak, aby ste aj v náročných obdobiach pociťovali radosť?

Každý z nás by chcel mať čo najčastejšie dobrú náladu a pozitívne nastavenú myseľ, udržať si pocit šťastia a vyrovnanosti dlhšiu dobu. Ako vytrénovať mozog tak, aby aj v ťažších chvíľach sme sa cítili šťastne? Odpoveď sa pokúsime nájsť v dnešnom článku.