Šťastie

7 znakov, ktoré naznačujú, že z vás práca vysáva energiu

Keď musíte ísť do práce, máte pochmúrnu náladu, žiadnu energiu ani motiváciu? Ste frustrovaní a neustále sa cítite vyčerpaní? Možno nadišiel čas, aby ste si uvedomili, že práve vaša práca vás oberá o radosť zo života a ničí vám psychické aj fyzické zdravie.

10 najmilších komplimentov, ktorými môžete potešiť iných

Dostať kompliment je niečo ako prijať dar. Je to určité množstvo pozitívnej energie, ktorá je vám odovzdávaná vo forme uznania. Na komplimenty netreba čakať. Treba ich hlavne rozdávať a nečakať, že sa k vám vrátia. Väčšinou je to však tak, že aj keď nič nečakáte a len dobro rozdávate, kúsok dobra sa k vám určite vráti.

Páry, ktoré sa spolu smejú, vydržia spolu dlhšie

V posledných rokoch sa zdá, že dlhodobým zväzkom šťastie nepraje. Existujú však páry, ktoré spolu vydržia aj celý život. Aké je ich tajomstvo? Niektorým pomáha hlavne to, že sa vedia spolu smiať.

Ako vytrvať vo svojom úsilí a napokon robiť prácu svojich snov?

Keď človek pozná sám seba, vie lepšie zistiť, ktorá práca by ho najviac zaujala. A keď to už vie, mal by si vedieť naplánovať svoj život tak, aby sa ku svojmu snu čo najviac priblížil. Ako to urobiť?

6 životných lekcií, ktoré je dobré si uvedomiť čo najskôr

Tí, ktorí prešli mnohými ťažkými životnými skúškami, hovoria, že o niektorých veciach je lepšie vedieť skôr, lebo človek sa môže vyhnúť sklamaniam a nepríjemnostiam. Čo by sme si mali uvedomiť v živote čo najskôr, aby sme sa vyhli problémom a pociťovali viac šťastia?

Chcete byť obľúbeným človekom? 12 tipov, ako budete ľudí priťahovať oveľa viac

Niektorým ľuďom veľmi záleží na tom, aby ich okolie vnímalo ako obľúbených ľudí. Každý človek disponuje inou úrovňou sociálnych zručností. Niektorí ľudia sú prirodzene charizmatickí, a tak aj prirodzene obľúbení, iní s tým môžu mať určitý problém. Dobrá správa však spočíva v tom, že existujú určité veci, ktoré keď budete robiť, stanete sa pre okolie sympatickými ľuďmi.

7 cností, vďaka ktorým sa môže svet stať lepším miestom

Existuje množstvo návodov na to, ako zmeniť svet k lepšiemu. Každý si môže vybrať cestu, ktorá mu najviac vyhovuje. Dôležité je však si uvedomiť, že začať musíme u seba. Nikto sa nikdy nezmení, ak to on sám nechce. Pozrime sa na 7 cností, vďaka ktorým sa dá postupne budovať lepší svet, po ktorom tak všetci veľmi túžime.

6 krokov, ktoré vám pomôžu nájsť vlastné ja

Odhaliť svoje pravé predstavuje jednu z najdôležitejších vecí v živote človeka. Keď viete, kto ste, viete, čo máte urobiť, namiesto toho, aby ste neustále hľadali, čo by vás mohlo obdariť radosťou. Zároveň sa vyhýbate aj frustrácie z toho, že vložíte obrovské množstvo energie, času či peňazí do vecí, ktoré pre vás v konečnom dôsledku nemajú zmysel. V článku sa dozviete, ako čo najlepšie postupovať pri spoznávaní seba samého.