Šťastie

Workoholizmus ovplyvňuje vzťahy i osobný život. Ako nájsť v živote rovnováhu?

Keď sa človek vo veľkej miere venuje práci, môže to mať škodlivý vplyv na formovanie vzťahov, ale aj osobný život, pretože môže dôjsť k vyhoreniu. Z tohto dôvodu je potrebné sledovať sprievodné znaky, ktoré charakterizujú workoholizmus a ak sa dá, situáciu riešiť čo najskôr.

10 vecí, ktoré by ste nemali vo svojom živote tolerovať, ak chcete byť šťastní

V živote musí človek znášať všeličo. Niečoho sa zbaviť nemôže (daní, poplatkov za elektriku, vodu, plyn, určitých rodinných vzťahov, dôležitých povinností, zlého počasia, preplnených ciest...). Často ale znáša aj také veci, ktoré by v skutočnosti trpieť nemusel. Ktoré to sú?

Ako udržať sebe i ľuďom v okolí pozitívne naladenie?

Každý deň máte možnosť urobiť rozhodnutie a sami seba sa opýtať, či chcete prežiť deň v dobrom alebo zlom naladení. Ako budete deň prežívať, závisí od vášho postoja. Ak sa hneď ráno naladíte pozitívne, život vám bude prinášať viac energie a šťastia. A ak budete pozitívne naladení vy aj ľudia vo vašej blízkosti budú šťastnejší.

10 signálov, ktoré potvrdzujú, že žijete zmysluplný život

Každý človek túži žiť šťastný a zmysluplný život. Niekomu k tomu stačí málo, iní k takémuto pocitu potrebujú veľa. Našťastie existujú signály, ktoré naznačujú, že človek žije zmysluplný život a možno si to ani neuvedomuje.

12 presvedčení, ktorými sa riadia optimistickí ľudia

Optimisti majú tendenciu nielen prežívať menej stresu, ale dokážu sa sa s ním aj efektívnejšie vyrovnávať. Výskumy ukazujú, že ľudia, ktorí sa zaoberajú pozitívnym myslením, majú dlhší, šťastnejší a plnohodnotný život. Ako sa teda stať optimistom?

15 znakov toxického pracoviska, na ktorom by ste nemali zostávať

V dnešnej dobe je takmer nemožné nájsť dokonalé pracovisko. Všade sa nájdu nejaké problémy. Z tohto dôvodu by ľudia mali vedieť identifikovať toxické pracovisko. Z tohto prostredia by mal človek čo najskôr odísť. Ak tak neurobí, môžu sa u neho vyskytnúť zdravotné problému rôzneho charakteru.

Ako zistíte, že máte málo dopamínu a ako si ho môžete doplniť?

Náladu človeka ovplyvňuje množstvo faktorov, ale jedným z najvýznamnejších sú neurotransmitery. Z nich sú dopamín a serotonín jedny z najdôležitejších. Spolupracujú na podpore množstva funkcií vrátane pamäti, nálady, ba dokonca majú vplyv aj na schopnosť sústrediť sa a dávať pozor. Preto je dôležitá zdravá rovnováha oboch. Ako môžete zistiť, že máte málo dopamínu?

Myšlienky, ktoré charakterizujú najšťastnejších ľudí

Šťastní ľudia neveria, že šťastie príde až vtedy, keď sa niečo zmení. Šťastní ľudia nečakajú na zázrak, ktorý sa raz stane a oni začnú konečne byť šťastnými. Oni sa jednoducho rozhodnú pre šťastný život. Motivuje ich k tomu 5 základných myšlienok, ktoré si môžete osvojiť aj vy.