Učíme sa

Nakupovanie ako vážna závislosť? Aj takým problémom dnes ľudia čelia

Nakupovanie nemusí byť len neškodná činnosť, ktorá nasýti naše potreby. V pretlaku reklamy a influencerov na sociálnych sieťach sa čoraz častejšie ľuďom do nákupných košíkov dostávajú zbytočnosti. U niektorých to môže končiť aj deštrukčnou závislosťou s vážnymi dopadmi na ďalší život.

Stravovať sa v lete zdravo a chutne je jednoduché. Čo odporúčajú odborníci?

Sezónne ovocie a zelenina, bez sladených nápojov a ťažkých jedál. Toto je ideálne stravovanie počas leta.

10 spôsobov, ako čo najlepšie realizovať samoštúdium

Učiť s samostatne prostredníctvom samoštúdia nepredstavuje jednoduchú úlohu. Vyžaduje to veľa trpezlivosti, vytrvalosti, motivácie a schopnosti využívať také metódy, ktoré prinášajú reálne výsledky. V súčasnosti samoštúdium využíva čoraz viac ľudí. A nie sú to len študenti. Čoraz viac sa samoštúdiu venujú pracujúci ľudia, ktorí si potrebujú doplniť svoje poznatky alebo sa rekvalifikovať.

Ako sa naštartovať, keď sa vám nechce učiť?

Ľudia majú v sebe zabudovanú túžbu učiť sa a rozširovať si svoje vedomosti. Len vďaka nim sa môžu rozvíjať. V dnešnej dobe už neplatí, že učia sa len tí, ktorí chodia do školy. Čoraz viac ľudí využíva rôzne formy celoživotného vzdelávania.

Emoji stále pribúda. Aké sú ich výhody a nevýhody v našom živote?

Digitálne symboly v našej komunikácii neustále pribúdajú. Majú svoje výhody i nevýhody.

Pozor na podvodné e-maily. Ľudia dostávajú falošné správy o doručení balíkov kuriérom

Podvodné e-maily prichádzajú ľuďom v tieto dni aj v mene Slovenskej pošty.

Bohemizmy (čechizmy) v slovenčine. Poznáte ich?

Blízkosť slovenčiny a češtiny sa prejavuje hlavne v oblasti slovnej zásoby, ale aj pri výslovnosti alebo používaní prípon a predpôn. Ktoré slová sa z češtiny dostali do slovenského jazyka? Na ktoré si dávať pozor?

Nespisovné a spisovné slovné spojenia – 1. časť

Občas sa stretneme so slovami, ktoré sú zvlášť problematické pre mnohých z nás. Niektoré problémové slová si nevieme zapamätať alebo ich nevieme správne použiť vo vete.