Učíme sa

Maslowova hierarchia potrieb - čo všetko by sme mali vedieť?

Hierarchia potrieb Abrahama Maslowa je jednou z najznámejších  teórií motivácie. Maslowova teória tvrdí, že naše činy sú motivované určitými fyziologickými a psychologickými potrebami, ktoré postupujú od základných ku komplexným.

Marketing v praxi - nová kniha, ktorá vás naučí o marketingu všetko, čo potrebujete vedieť

Podcasty „Levosphere – Marketing v praxi“ vznikli pred viac ako dvomi rokmi, aby sa venovali témam, ktoré v tej dobe neboli úplne „in“. Neskôr na ich základe vznikla kniha.

Nakupovanie ako vážna závislosť? Aj takým problémom dnes ľudia čelia

Nakupovanie nemusí byť len neškodná činnosť, ktorá nasýti naše potreby. V pretlaku reklamy a influencerov na sociálnych sieťach sa čoraz častejšie ľuďom do nákupných košíkov dostávajú zbytočnosti. U niektorých to môže končiť aj deštrukčnou závislosťou s vážnymi dopadmi na ďalší život.

Stravovať sa v lete zdravo a chutne je jednoduché. Čo odporúčajú odborníci?

Sezónne ovocie a zelenina, bez sladených nápojov a ťažkých jedál. Toto je ideálne stravovanie počas leta.

10 spôsobov, ako čo najlepšie realizovať samoštúdium

Učiť s samostatne prostredníctvom samoštúdia nepredstavuje jednoduchú úlohu. Vyžaduje to veľa trpezlivosti, vytrvalosti, motivácie a schopnosti využívať také metódy, ktoré prinášajú reálne výsledky. V súčasnosti samoštúdium využíva čoraz viac ľudí. A nie sú to len študenti. Čoraz viac sa samoštúdiu venujú pracujúci ľudia, ktorí si potrebujú doplniť svoje poznatky alebo sa rekvalifikovať.

Ako sa naštartovať, keď sa vám nechce učiť?

Ľudia majú v sebe zabudovanú túžbu učiť sa a rozširovať si svoje vedomosti. Len vďaka nim sa môžu rozvíjať. V dnešnej dobe už neplatí, že učia sa len tí, ktorí chodia do školy. Čoraz viac ľudí využíva rôzne formy celoživotného vzdelávania.

Emoji stále pribúda. Aké sú ich výhody a nevýhody v našom živote?

Digitálne symboly v našej komunikácii neustále pribúdajú. Majú svoje výhody i nevýhody.

Pozor na podvodné e-maily. Ľudia dostávajú falošné správy o doručení balíkov kuriérom

Podvodné e-maily prichádzajú ľuďom v tieto dni aj v mene Slovenskej pošty.