Partnerské vzťahy

Ako začať znovu dôverovať ľuďom, keď vás zradili

Keď vás zradil niekto, koho milujete alebo vám na ňom záleží, naučiť sa mu znova dôverovať, ak ste sa tak rozhodli, vyžaduje čas a úsilie. Odpustiť a budovať vzťah nanovo, môže byť, pochopiteľne, ťažké. Existuje však niekoľko spôsobov, ako sa môžete naučiť znovu dôverovať ľuďom, ktorí vás zradili.

Závislosť na láske: Ako sa s ňou vyrovnať?

Závislosť na láske vytvára fixácie a nutkanie v milostných záujmoch a môže sa prejaviť v nezdravom správaní voči milovaným.

7 malých trikov, vďaka ktorým sa budete vo vzťahu cítiť spokojnejšie a šťastnejšie

Vzťah je živý mechanizmus. Je dôležité, aby sme vzťah dokázali vnímať ako niečo, čo nie je nemenné, ale naopak ako niečo, na čom treba neustále pracovať, pozorovať a rozvíjať tak, aby obom bolo v ňom dobre. Niekedy stačí pár maličkostí, ktoré dokážu oživovať vzťah každý deň a partneri tak dokážu šťastie prežívať dlhé roky.

8 dôvodov, prečo je ťažké opustiť nezdravý vzťah

Človek je na začiatku vzťahu oddaný tomu druhému, milujúci a často prehliadajúci nevhodné formy správania. V tomto počiatočnom stave nie je možné tak ľahko zistiť, či je človek, ktorého milujeme, toxický. To vieme zistiť až po určitej dobe. A najhoršie je, ak to aj zistíme a nevieme sa tohto nezdravého vzťahu vzdať. Čo nás v tom brzdí?

Výskum ukázal, že online zoznamovanie zmenilo niektoré pravidlá vo vzťahoch

Zoznamovanie sa v priebehu rokov zmenilo a slobodní ľudia sa museli naučiť využívať nové metódy. V súčasnosti sa veľa ľudí zoznamuje vďaka online zoznamkám. Čo prináša so sebou tento typ zoznamovania?

Ako sa dá zistiť, že to partner s vami nemyslí vážne?

Ako môžete vedieť, či to s vami muž, s ktorým randíte, myslí vážne alebo je to len dočasný vzťah? Niekedy je ťažké to zistiť, ale aj napriek tomu existujú určité signály, ktoré vám pomôžu odhaliť pravdu.

Hádky s partnerom nie sú jednoznačne zlé, tvrdia odborníci. Prečo by ste sa mali pravidelne pohádať, aby váš vzťah prežil?

Výskumy ukazujú, že hádky nie sú jednoznačne to, čo do dobrých a trvalých partnerských vzťahov nepatrí. Prečo sú vo vzťahu dôležité?