Partnerské vzťahy

Workoholizmus ovplyvňuje vzťahy i osobný život. Ako nájsť v živote rovnováhu?

Keď sa človek vo veľkej miere venuje práci, môže to mať škodlivý vplyv na formovanie vzťahov, ale aj osobný život, pretože môže dôjsť k vyhoreniu. Z tohto dôvodu je potrebné sledovať sprievodné znaky, ktoré charakterizujú workoholizmus a ak sa dá, situáciu riešiť čo najskôr.

Partneri sa vo vzťahoch menia. Ako prijať tieto zmeny?

Ľudia sa s pribúdajúcimi rokmi a skúsenosťami menia, a tak aj ich vzťahy. Riešenie zmien začína pochopením vášho partnera a učením sa spôsobov, ako zvládať rozdiely.

Spánok po boku partnera vám zlepšuje život, hoci sa vám môže zdať, že spanie oddelene môže byť lepšou voľbou

Dokonca ani počas spánku nie sme úplne odpojení od ľudí okolo nás. A výskumy ukazujú, že s dlhodobými partnermi je to lepšie ako bez nich.

Problémy vo vzťahoch - ktoré sú tie najčastejšie a ako ich prekonať?

Každý dlhodobý vzťah sa skôr či neskôr stretne s výzvami, ktoré musí riešiť.

10 lekcií, ktoré vás dokáže naučiť nefunkčný vzťah

Nefunkčné vzťahy sa vyskytujú v každej oblasti nášho života. V partnerstve, v rodine, na pracovisku, v rôznych sociálnych skupinách. Čo nás môžu nefunkčné vzťahy naučiť?

12 signálov, ktoré vám prezradia, že začínate budovať vzťah so správnym človekom

Voľba partnera/partnerky je veľmi dôležitá a zodpovedná, preto je potrebné snažiť sa čo najúprimnejšie hľadať odpovede, či je správna. Aj keď je to naozaj náročné zistiť, predsa len existuje niekoľko znakov, ktoré naznačujú, že by to mohlo dopadnúť dobre. Na začiatku vzťahu vám veľa napovie samotné telo alebo emócie. Po určitej dobe je však potrebné skúmať prepojenosť a mieru zhody na hlbšej úrovni

Kedy je vhodné navštíviť manželskú poradňu?

Nevera, žiarlivosť, rôzne formy závislosti, hnev, nedostatok financií, problémy v komunikácii, odlišná výchova, zasahovanie svokrovcov a rodičov do vzťahu... To všetko je len zlomok toho, čo dokáže v partnerskom vzťahu vyvolávať stres, napätie, hádky, konflikty a dlhodobé problémy. Cieľom manželských poradní je pomôcť vyriešiť konflikty a zmierniť napätie v rodinách.

Ako rozvíjať a udržať si lásku na celý život?

Láska je veľký dar. Pokiaľ je vzájomná a obojstranná, tak dvojnásobný. Napriek tomu sa mnohým párom nedarí pocity zamilovanosti a lásku udržať. Čo robiť, aby ste krásne pocity súvisiace s láskou cítili čo najdlhšie?