Partnerské vzťahy

Ako citlivo ukončiť vzťah? Vyskúšajte týchto 5 krokov vedomého rozchodu

Vedomý rozchod je citlivý proces, ktorý vám pomôže premeniť bolesť z rozchodu a pripraví vás na nový začiatok. Vďaka vedomému rozchodu môžete prežiť stresujúcu životnú etapu bez hlbokých psychických rán či nenávisti a prebudiť v sebe to najlepšie, čo vo vás je. Cieľom vedomého rozchodu je oslobodiť sa od minulosti a začať budovať nový a šťastný život.

Žiarlite na partnerku či partnera? Zbavte sa žiarlivosti skôr, ako vám zničí vzťah

Jemná žiarlivosť vo vzťahu môže dávať partnerovi pocit, že vám na ňom záleží, že je pre vás výnimočný. Pokiaľ ale prekročí určité hranice, stane sa peklom pre oboch partnerov. Ako sa jej zbaviť?

Niektorí ľudia úmyselne ničia svoje partnerské vzťahy, hoci im na nich záleží

Žiť v uspokojujúcom trvalom vzťahu je majstrovstvo, ktoré túži dosiahnuť mnoho ľudí. A hoci niektorí po takejto láske úprimne túžia, ich správanie vo vzťahu hovorí o presnom opaku. Prečo niektorí ľudia sabotujú lásku?

Čo je nevyhnutné na udržanie trvalého vzťahu? Toto sú základné hodnoty, v ktorých by ste mali mať zhodu

Uspokojivý vzťah je vo veľkej miere založený na rovnakých hodnotách partnerov. Ktoré hodnoty sú tie rozhodujúce?

Pasívno-agresívne správanie vo vzťahu s partnerom vás môže priviesť na pokraj šialenstva

Pasívno-agresívne správanie ničí partnerský vzťah. Pokiaľ ho agresor, ktorý navonok pôsobí pokojným dojmom nezmení a neprestane pravidelne používať, vzťah je zväčša odsúdený na zánik.

12 vecí, ktoré môžu zachrániť vzťah

Udržať si celý život krásny a láskavý partnerský vzťah je niekedy veľmi náročné. Vyžaduje si to mnoho úsilia z oboch strán. Našťastie existuje niekoľko známych skutočností, ktoré dokážu neustále vzťah oživovať a zachovávať v ňom pozitívnu energiu. Na čo je potrebné myslieť najviac?

Ako rozvíjať vzťah, keď je váš partner veľmi zaneprázdnený?

Možno ste práve spoznali fantastického muža, ktorého veľmi milujete. Je tu však jeden problém. Má veľmi náročnú prácu, bez ktorej nedokáže existovať a málo času na vás. Milujete ho a nechcete vzťah ukončiť. Čo by ste mali robiť, aby ste boli vo vzťahu šťastná a netrápili sa?

Čo je to vedomý vzťah?

V poslednom období sa manželstvo a vzťahy výrazne zmenili. Naše očakávania sú oveľa hlbšie a premyslenejšie. Psychológovia dokonca prišli s termínom vedomý vzťah. Jeho základom je veľmi presne vedieť, čo od vzťahu chceme, ale aj čo chceme ponúknuť.