Partnerské vzťahy

Spoluzávislosť vo vzťahu - obetovanie vlastných potrieb pre druhého

Zdravé vzťahy sú vzájomne prospešné, poskytujú lásku a podporu obom stranám. Spoluzávislé vzťahy sú na druhej strane jednostranné a stavajú jednu osobu do úlohy neustáleho opatrovateľa. Obetovanie vlastných potrieb pre druhú osobu v spoluzávislom vzťahu môže viesť k dysfunkčnému alebo dokonca zneužívajúcemu správaniu.

Dva spôsoby, ktoré vám pomôžu znova sa zamilovať do toho istého človeka

Vedci v tom dnes majú jasno. Láska vzniká v mozgu. Áno, ani tá najromantickejšia nemá veľa spoločného s naším srdcom, to sa nám len rozbúcha pri pohľade na milovanú osobu. Láska sa odohráva v hlave a má veľa spoločného s chémiou v našom tele. Niekto sa zamiluje skôr, iným to trvá dlhšie. Niektorí ľudia sa nedokážu zamilovať vôbec a niektorí sa dokážu do jedného človeka zamilovať aj viackrát.

Ako môžu rutiny zlepšiť vaše vzťahy?

Rutina nie je predzvesťou konca vzťahu. Práve naopak, v spokojnom vzťahu je potrebná.

10 znakov, ktoré signalizujú, že ste stretli správneho partnera/partnerku

Keď v živote stretnete toho pravého či pravú, sami pocítite, že sa cítite inak ako predtým. Ktoré signály naznačujú, že ste stretli správneho partnera či partnerku?

4 účinné spôsoby, ako môžete prehĺbiť vo vzťahu lásku a intimitu

Všetci túžime milovať a byť milovaní. Vytvárať naplňujúci vzťah a lásku nie je niečo, čo by sme vedeli automaticky. Často je potrebné aj v tomto smere sa vzdelávať.

10 tipov na lepšiu konverzáciu vo vzťahu

Dobrá konverzácia v partnerskom vzťahu je životne dôležitá. Je to základný nástroj na pestovanie zdravého a plnohodnotného partnerského vzťahu.

8 vecí, ktoré udržiavajú partnerské vzťahy pri živote

Často sa v živote púšťame do rôznych projektov. Venujeme im množstvo času a energie. Ako je to však s partnerskými vzťahmi? Vždy im venujeme toľko pozornosti a energie, ako by si zaslúžili? Čo môžeme robiť preto, aby boli čo najlepšie?

Prečo sú niektorí muži vo vzťahu pasívni?

Prečo je veľa mužov vo vzťahov pasívnych? Prečo sa väčšinou spoliehajú na rozhodnutie partnerky a sami nič nevymyslia? Môžu mať na to viac dôvodov. Pozrime sa na niektoré z nich.