Partnerské vzťahy

Chceme mať rodinu, no zostať aj partnermi. Ako si udržať vzťah popri deťoch?

Rozhovor s terapeutkami Sylviou Navarovou a psychologičkkou Natáliou Vince.

10 znakov, ktoré napovedajú, že žijete vo vzťahu, ktorý vydrží dlho

Voľba celoživotného partnera/partnerky je veľmi dôležitá a zodpovedná, preto je potrebné vedieť, že je naozaj správna. Aj keď je naozaj náročné zistiť, či je to naozaj tá pravá či pravý, existuje niekoľko znamení, ktoré aspoň trochu naznačujú, že by to predsa len mohlo dobre dopadnúť.

Párový terapeut Ján Záskalan: Najhorším možným riešením vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu

Ján Záskalan, psychoterapeut a manželský a párový terapeut, pôsobí v Banskej Bystrici. Vo svojej praxi partnerom radí, ako z krízy von.

Páry, ktoré sa spolu smejú, vydržia spolu dlhšie

V posledných rokoch sa zdá, že dlhodobým zväzkom šťastie nepraje. Existujú však páry, ktoré spolu vydržia aj celý život. Aké je ich tajomstvo? Niektorým pomáha hlavne to, že sa vedia spolu smiať.

Trápi vás žiarlivý partner? Možno trpí Othellovým syndrómom

Žiarlivosť vo vzťahu vidíme neradi. Niekedy sa žiarlivosť prejavuje len občas a nespôsobuje väčšie problémy. Inokedy však aj neškodné žiarlenie dokáže prerásť do extrémnych rozmerov. Niekedy ide až o patologickú poruchu, ktorú voláme Othellov syndróm.

Zdravý vzťah vyžaduje prepojenie na fyzickej, emocionálnej a psychickej úrovni

Zdravý vzťah si vyžaduje neustálu pozornosť a prepojenie na fyzickej, emocionálnej a psychickej úrovni, pričom rešpektuje potreby každého človeka. Čo robiť, aby sme dokázali takéto vzťahy budovať?

Aj nenápadné maličkosti dokážu zničiť vzťah

Ľudia si zvyčajne myslia, že vzťah dokážu zničiť hlavne veľké nedorozumenia, ako je napríklad nevera, žiarlivosť, násilie, alkoholizmus, nedostatok financií či nesúlad pováh a podobne. Mnoho psychológov však upozorňuje na to, že rozpad vzťahov môžu spôsobovať aj nenápadné veci, ktoré sa na prvý pohľad javia ako úplne neškodné.

Prečo sa v manželstve ľudia začínajú cítiť osamelo?

Vzali ste sa, aby ste si boli blízki, no rokmi sa všetko zmenilo? Osamelosť v manželstve ovplyvňuje milióny párov po celom svete.