Zaujímavosti a inšpirácie

3 veci, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev

Aj keď prejavy hnevu majú často svoj dôvod, sú väčšinou prehnané a neprimerané situácii, ktorá ju vyvolala. Najlepšie zo všetkého je, keď dokážeme hnev spracovať. V článku sa dočítate o troch veciach, ktoré môžete urobiť hneď, keď pocítite hnev.

Pravdy, ktoré vám pomôžu prežívať šťastnejší a plnohodnotný život

Každý človek má iné predstavy o plnohodnotnom živote a každý človek aj dobre vie, čo mu bráni žiť podľa svojej vysnívanej predstavy. Existuje však množstvo všeobecne známych faktorov, ktoré keď ľudia začnú realizovať v praxi, dovedú ich k tomu, aby žili spokojne, šťastne a plnohodnotne.

Prečo je ťažké vyhodiť staré veci?

Náš život je spojený aj s hromadením vecí. Čím dlhšie na svete žijeme, tým viac ich nahromadíme. Milé suveníry, oblečenie, obuv, riad a množstvo iných predmetov. Niekedy je toho až toľko, že nevieme, kde by sme tieto veci mali umiestniť. Uvedomujeme si, že by sme sa niektorých mali aj vzdať, ale srdce nám to nedovolí. Prečo často nedokážeme vyhodiť nepotrebné veci?

Ako začať pociťovať viac nádeje v beznádejnom svete?

Obdobie pandémie bolo nesmierne vyčerpávajúce. Vyskytol sa vysoký nárast depresií a úzkostných porúch, zhoršená ekonomická situácia rodín, ale aj narušené vzťahy. Ako zvládnuť ďalšiu, tentokrát vojnovú krízu? Kde hľadať silu a nádej?

Prečo tak veľmi milujeme čokoládu?

Veľa ľudí miluje čokoládu. Niekto jej zje viac, niekto menej. No sú aj takí, ktorí bez čokolády nedokážu prežiť ani jediný deň. Ako udržať túto vášeň pod kontrolou?

7 dôvodov, prečo vymeniť auto za bicykel

Šport slúži ako prevencia pred chorobami, dodáva energiu, eliminuje stres a pomáha udržiavať optimálnu telesnú váhu. Jedným zo spôsobov, ako znížiť riziko zdravotných problémov spojených so sedavým životným štýlom, je aj bicyklovanie. Spoznajte hlavné benefity, ktoré prináša cyklistika.

10 psychologických javov, ktoré výrazne ovplyvňujú životy ľudí

Väčšinou sme presvedčení, že naše konanie je výsledkom ľudského rozhodovania. No nie vždy to takto funguje. Mozog sa nás snaží občas nejakým spôsobom oklamať a ilúziu pretvára na skutočnosť. Pozrime sa na niekoľko javov, ktoré to spôsobujú.

Potrebujete sa rýchlo uvoľniť? Tieto metódy vám pomôžu do 5 minút

Sú dni, keď musíte urobiť obrovské množstvo vecí. Ako sa v takejto situácii uvoľniť, oddýchnuť si, nazbierať nové sily? Pozrime sa spoločne na 20 spôsobov, ktoré vám aj v takýchto náročných chvíľach dokážu pomôcť.