Zaujímavosti a inšpirácie

S pribúdajúcim vekom čas ubieha rýchlejšie. Ako ho spomaliť?

Hoci nikto nemôže zastaviť čas, rôzne stratégie môžu spomaliť jeho vnímanie.

Život osamote predstavuje vysoké riziko depresie a ďalších ochorení, tvrdí výskum

Život osamote je jedným z najsilnejších faktorov, ktoré môžu mať dopad na životný štýl a zdravie ľudí.

Ako ušetriť a aj napriek tomu si vykúzliť krásne Vianoce?

Vianoce sú sviatky pokoja a pohody, ale to neplatí pre každého. So sviatkami sa totiž často spájajú aj zvýšené výdavky, ktoré môžu byť pre niektorých ľudí zdrojom stresu a napätia. Ako v tomto období ušetriť a zároveň sa neochudobniť o kúzelný advent a Vianoce?

Probiotiká pomáhajú aj pri liečbe depresie, tvrdia vedci

Pri liečbe depresie zohráva významnú úlohu aj náš tráviaci systém a jeho zdravé prostredie. Teraz sa vedci zameriavajú na prínos probiotík a zisťujú, že môžu zohrávať významnú úlohu pri zlepšení stavu depresie.

Ako kancelárska práca za stolom mení náš mozog a prečo je taká únavná?

Dlhý deň v kancelárii z vás môže úplne vysať energiu a na jeho konci sa zmôžete akurát tak na televíziu a jedlo z donášky. Ale celý deň ste iba sedeli. Prečo sa teda cítite unavení rovnako ako vaši priatelia, ktorí majú fyzickú prácu?

Ako sa správať k seniorom? 10 jednoduchých pravidiel

Október je už niekoľko rokov venovaný starším ľuďom. Možno to bolo takto vymyslené práve preto, aby sme viac mysleli na naše mamy, otcov, babky, dedkov, tety, ujov. A nielen mysleli. Možno práve v októbri by sme mohli popremýšľať nad tým, ako im urobiť radosť a ako im viac venovať pozornosť.

Máte v dospelosti problém nájsť si priateľov medzi rovesníkmi? Obohacujúcim spojením môže byť aj priateľstvo s vekovo staršími ľuďmi

Pri nadväzovaní priateľstiev zvyčajne hľadáme ľudí podobného veku, za predpokladu, že budú zdieľať náš svetonázor a životné skúsenosti. Ale to nie je vždy spoľahlivý ukazovateľ pre vytváranie priateľstiev.

Workoholizmus ovplyvňuje vzťahy i osobný život. Ako nájsť v živote rovnováhu?

Keď sa človek vo veľkej miere venuje práci, môže to mať škodlivý vplyv na formovanie vzťahov, ale aj osobný život, pretože môže dôjsť k vyhoreniu. Z tohto dôvodu je potrebné sledovať sprievodné znaky, ktoré charakterizujú workoholizmus a ak sa dá, situáciu riešiť čo najskôr.