Šťastie

5 tipov, vďaka ktorým budete šťastnejším učiteľom

Práca učiteľa je náročná, a tak je niekedy veľmi ťažké udržať si dobrú náladu a pracovnú pohodu čo najdlhšie pod kontrolou. Našťastie existuje niekoľko vecí, ktoré môžu učitelia urobiť, aby sa cítili v pohode a menej stresovaní.

Aktivity, ktoré žiakom pomáhajú vnímať pocity šťastia

Podľa výskumu pozitívnej psychológie má šťastie veľa výhod. Napríklad zvyšuje motiváciu a učebný výkon, šťastní ľudia žijú dlhšie, majú lepšiu schopnosť riešiť problémy, vedia sa lepšie koncentrovať na svoju prácu, sú kreatívnejší, viac nápomocní a v živote úspešnejší. Pocitom šťastia by sa mala väčšia pozornosť venovať už v materských a základných školách.

Ako učiť žiakov prežívať radosť, spokojnosť a naplnenie?

Každý človek túži po šťastí a naplnení. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité už v škole hovoriť o tom, kde hľadať korene ľudskej radosti, pocity uspokojenia a zmysel života.

Tajomstvo šťastia Dánov odhalené: hygge, hodiny empatie a spolupráca

Dáni sú už dlhé obdobie považovaní za najšťastnejších ľudí na svete. V čom spočíva tajomstvo ich šťastia?

Ubíja vás už práca učiteľa? Tieto návyky podľa vedcov pomôžu byť šťastnými aj vám

Podľa vedcov ani veľa peňazí neprináša ľuďom dlhodobý pocit spokojnosti. Sú to podľa nich úplne iné veci, ktoré v nás vyvolávajú pocity šťastia.

Šťastie v školách: Prečo nie sú tínedžeri v škole šťastní ?

Prečo študenti odpovedia v medzinárodnom testovaní, že v škole nie sú šťastní? Zisťovali sme, čo im na škole vadí najviac.

Šťastie v školách: Nezabúdajme na vďačnosť

Akú rolu zohráva na pôde školy či v rodine vďačnosť? Môže vytvárať šťastie? Prečítajte si ďalší z našich článkov na tému "Ako rozvíjať na školách šťastie."