Čítame s deťmi
Učíme deti čítať pomocou metódy Ireny Majchrzak
Veľkým pozitívom metódy Ireny Majchrzak je to, že nenásilnou formou učí deti čítať jednoduché slová a dá sa používať od najmladšieho veku. V Poľsku sa s touto metódou zoznamujú deti už vo veku 2,5 roka.
Marec - mesiac knihy (aktivity pre žiakov)
Máme tu marec – mesiac knihy. Pri tejto príležitosti učitelia pre žiakov pripravujú množstvo aktivít alebo projektov. Ich cieľom je vzbudiť u nich záujem o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu.
Ministerstvo školstva odporúča túto knihu o Veľkomoravskej ríši
Pútavá kniha, ktorá mapuje život významných osobností z obdobia Veľkej Moravy a predstavuje Svätopluka, Gorazda, Cyrila, Metoda, Koceľa aj Rastislava.
Aké poslanie budú mať knižnice v budúcnosti?
Súčasné knižnice už dávno nie sú iba miestom vypožičiavania kníh. A predpokladá sa, že v budúcnosti budú mať veľmi dôležité poslanie a oveľa širší okruh pôsobnosti.
Diagnostika čítania na konci prvého ročníka
Ako sa naučili vaši prváčikovia čítať? Dostať odpoveď na túto otázku pomáha diagnostika čítania na konci prvého ročníka. Ako ju realizovať?
Čítanie v škole: 9 tipov, ako deti priviesť k láske ku knihám
Nezávislá britská organizácia Centrum pro čitateľskú gramotnosť v primárnom vzdelávaní od roku 2004 uskutočňuje projekt pod názvom Moc a sila čítania. V rámci tohto projektu odborníci do roku 2014 pracovali s viac než 4000 učiteľmi približne z 2500 škôl. Vďaka projektu získali veľké množstvo informácií o tom, ako úspešne vyučovať čítanie.
Čitateľské aktivity, ktoré môžete robiť s deťmi v knižnici
V súčasnosti knižnice už nie sú len miestom, kde si deti chodia požičiavať knihy. Ochotné pracovníčky knižnice vymýšľajú pre deti množstvo zaujímavých podujatí počas celého roka.
Aktivity, ktoré pomáhajú učiteľom podporovať u detí domáce čítanie
Dnes sa veľa ľudí pozastavuje nad tým, že deti málo čítajú. Často im však chýba motivácia a predovšetkým dospelí ľudia, ktorí by boli pre ne vzorom. Nič lepšie nefunguje, ako mama a otec, ktorí tiež čítajú.