Zahraničné školské systémy

Slovenské študentky študovali pedagogiku na fínskej univerzite: Je to iný svet, hovoria

Ako vyzerá vo Fínsku vzdelávanie budúcich učiteľov? Dve študentky pedagogiky nám porozprávali o svojej skúsenosti.

Tri slovenské študentky pedagogiky zažili, ako vzdelávajú vo Fínsku budúcich učiteľov

Tri slovenské študentky pedagogiky navštívili Fínsko, aby videli na vlastné oči, ako učia budúcich učiteľov v tejto vychýrenej krajine, kde je vzdelávanie prioritou.

M. Mordavský učí deti v Dánsku: Byť učiteľom je výzva, ale s tým sme do toho predsa šli

Matúš Mordavský seba nikdy nevidel ako učiteľa. Napriek tomu však už 4 roky učí matematiku, angličtinu a telocvik na základnej škole v Dánsku.

Ako japonské školy vychovávajú inovátorov?

Japonsko sa taktiež pred pár rokmi borilo s problémami v školstve. V spoločnosti nastalo mnoho zmien a školstvo sa tomu muselo začať prispôsobovať. Vyzerá, že úspešne.

Fenomenálne fínske školstvo. V čom je také inšpiratívne?

Vedeli ste, že fínske deti chodia do školy menej, majú kratší školský rok, nie sú stresované testami a písomkami, a predsa dosahujú excelentné výsledky? A čo viac, vedeli ste, že fínske deti sa do školy tešia? Je to vôbec možné? Ako to robia?

5 inšpirácií zo zahraničných škôl, ktoré zlepšia vzdelávanie kdekoľvek na svete

Chcete zlepšiť vašu školu? Ak hľadáte inšpiráciu, možno vás nadchne niektorý z týchto vzdelávacích projektov či prístupov.

V čom spočíva úspech holandského školstva?

National Center on Education and the Economy (NCEE) prinieslo bližší pohľad na úspechy holandského školstva. Podľa posledných štatistík je holandské školstvo jedným z najlepších školských systémov na svete.

Slovenka učila v Číne škôlkarov: Učitelia sú tu stále sledovaní kamerami. Každý deň musia podávať 100-percentný výkon a rovnako aj deti

Kristína Čižmárová vycestovala do Číny, aby sa zdokonalila v čínštine a spoznala viac ich kultúru. Cez pracovnú ponuku učiteľky v materskej škôlke zažila čínske vzdelávanie, spoznala ich rodiny a hoci má podľa nej Čína svoje čaro, čínskych detí je jej veľmi ľúto.