Známky

Ako reagovať, keď dieťa dostane zlú známku?

Aj šikovnému žiakovi sa môže stať, že občas dostane horšiu známku. Viete ako v takomto prípade reagovať? Prečítajte si niekoľko jednoduchých odporúčaní.

Komisionálna skúška: Kedy ju môže dieťa robiť a ako o ňu požiadať?

Dostalo vaše dieťa na vysvedčení známku, ktorá nezodpovedá jeho vedomostiam? Alebo priveľa chýbalo? Nárok na absolvovanie komisionálnej skúšky môže mať viacero dôvodov, no požiadať o ňu musíte hneď po vysvedčení.

Prevzatím koncoročných vysvedčení sa začínajú žiakom letné prázdniny

Školské brány sa pre približne 708.000 žiakov v školskom roku 2021/2022, ktorý opäť poznačila pandémia ochorenia COVID-19, otvoria naposledy vo štvrtok.

S detskou psychologičkou M. Šimčákovou-Tóthovou o blížiacom sa konci roka aj o prázdninách s deťmi

S detskou psychologičkou Máriou Šimčákovou-Tóthovou sme sa rozprávali v Klube rodičov o konci školského roka aj o blížiacich sa prázdninách a ako ich s deťmi prežiť čo najlepšie.

Petra Fridrichová: Súčasná situácia nám môže dodať odvahu vzdať sa známkovania

Ako by mohlo takéto hodnotenie vyzerať sme sa rozprávali s Petrou Fridrichovou, analytičkou projektu To dá rozum a pedagogičkou z Pedagogickej fakulty UMB v Banskej Bystrici.

Známky sú hodnotením detského výkonu a nie osobnosti

O chvíľu tu máme ďalší koniec školského roka. Mnohí rodičia netrpezlivo čakajú, aké vysvedčenie dieťa domov prinesie. Ako sa na túto situáciu pripraviť čo najlepšie?

Svojou reakciou na vysvedčenie ovplyvníte motiváciu i sebavedomie dieťaťa

Deti majú za sebou polovicu školského roka, ich snaha sa teraz ohodnotí polročným vysvedčením. Niektorých rodičov potešia, iných prekvapia a mnohých aj sklamú. Dôležitá je však správna reakcia rodiča.

Ako dieťa motivovať, aby malo dobré známky?

Ako deti motivovať, aby túžili mať dobré známky? Ako zariadiť, aby sa na vyučovanie pripravovali samy? A ako zvládnuť i to, že občas prinesú domov horšiu známku? Toto sú asi najčastejšie otázky, ktoré trápia rodičov v súvislosti s učením sa svojich detí.