Mimoškolské aktivity | Krúžky pre deti

Prečo je divadlo dôležité pre rozvoj dieťaťa?

Aj divadlo je dôležité pre rozvoj detí. Viete, v čom ich môže obohatiť?

Prieskum: Krúžky nemá možnosť navštevovať 43 % detí so zdravotným znevýhodnením

Vylúčenie detí so zdravotným znevýhodnením a ich rodinných príslušníkov zo spoločnosti je značné. Vyplýva to z výsledkov zberu dát Platformy rodín detí so zdravotným znevýhodnením.

Aké krúžky vybrať pre dieťa a koľko ich je tak akurát?

Väčšina detí má dva krúžky už od prvého ročníka, najdrahšie sú v Bratislavskom a najlacnejšie v Žilinskom kraji. Medzi ne by sme mali zaradiť aj cudzí jazyk, deti do ôsmich rokov sa ho dokážu naučiť najrýchlejšie. Medzi množstvom krúžkov a voľným časom je však potrebný prirodzený balans.

So záujmom dieťaťa rastie aj jeho inteligencia

So záujmom dieťaťa rastie aj jeho inteligencia Vďaka intenzívnu záujmu o akúkoľvek tému sa dieťaťu môžu zlepšiť mnohé schopnosti vrátane inteligencie.

Na veľký tlak rodičov môžu deti reagovať extrémne

Čo robiť, keď detské predstavy vôbec nezodpovedajú prianiam rodičov? A majú vôbec rodičia ovplyvňovať smerovanie svojich detí?

Deti majú nebezpečne preplánovaný život. Americkí pediatri odporúčajú lekárom, aby deťom v ambulanciách predpisovali viac hry

Menej naháňania, plánovania a viac voľnosti odporúčajú odborníci vložiť do života detí. Inak z nich vychovávame úzkostných a depresívnych ľudí, myslia si.

Za mimoškolské aktivity detí zaplatia rodičia priemerne 120 eur ročne

Žiaci majú od prvého ročníka väčšinou dve mimoškolské aktivity, vyplýva to z prieskumu Poštovej banky.

Lubo Tomko: Pri výbere krúžku pre dieťa by nemal byť najpodstatnejší talent, ale radosť

Lubo Tomko, zakladateľ OZ Krúžky v škole hovorí, že krúžky majú pre deti obrovský potenciál. Vníma ich ako dvere do sveta dospelých.