Čítame s deťmi

Ako môžu rodičia čítať s deťmi? Vyskúšajte týchto 7 tipov

Čítanie kníh je pre deti z mnohých dôvodov nenahraditeľné. Okrem toho, že im pomáha rozvíjať slovnú zásobu, prehlbovať pamäť, ľahšie sa vyjadrovať aj učiť sa gramatiku, čítanie má veľký význam aj pre rozvoj ich fantázie.

Dobrý tip
Denník odvážneho bojka milujú deti na celom svete. Teraz ho nájdete v novom boxe aj s darčekom

Denník odvážneho bojka milujú deti na celom svete. Teraz ho nájdete v novom boxe aj s darčekom

Detský hrdina Bojko, alias Greg Heffley oslavuje 10. narodeniny. Večný smoliar, ktorému sa stávajú rôzne vtipné trapasy rozosmieva deti už naozaj dosť dlho a jeho popularita ešte stúpa. Celkovo vyšlo už 14 dielov.

Ako v deťoch prebudiť celoživotnú čitateľskú vášeň

Prečo deti nečítajú? Ako im pomôcť, aby sa z nich stali celoživotní čitatelia? Aj o tom pútavo rozprával vo svojom vystúpení na TEDx v Bratislave Tibor Hujdič alias pán Mrkvička - dlhoročný zapálený propagátor čítania s deťmi.

Kniha Víťaz je v každom z nás je receptom na splnené sny

Koncom novembra prišla na trh knižná novinka od vydavateľstva TAKTIK pod názvom Víťaz je v každom z nás. Motivačné čítanie pre malých i veľkých športových fanúšikov predstavuje vrcholových športovcov ako obyčajných ľudí, ktorí tiež bývali deťmi so svojimi snami a túžbami.

Najväčší detský čitateľský maratón chce pritiahnuť deti a mládež ku knihám

Kniha má veľký význam pre rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. "Pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby," tvrdia zástupcovia neziskovej organizácie Linka detskej istoty.

Čítať dobrú knihu je ako jesť u babičky obľúbené jedlo

Čítať som sa naučila ako ostatní spolužiaci v prvej triede. Od spojenia prvých slabík som mala pocit, že je mojou povinnosťou, vyčítať všetky písmenká, ktoré sa objavia v mojej blízkosti.

Vesmírnym prachom deti pokrstili zábavno-vzdelávací časopis KOZMIX

V Bratislave v pondelok slávnostne pokrstili detský časopis pre zvedavé deti KOZMIX. Ide o nový zábavno-vzdelávací časopis určený pre deti na prvom stupni základných škôl.