Čítame s deťmi

Komiksy majú výhody pre deti aj dospelých

Komiksy sú mnohými zatracované, ale majú svoje čaro a dokonca aj viacero benefitov pre deti i dospelých.

Ako podporiť dieťa, aby si zamilovalo knihy a čítanie?

Mnohé výskumy hovoria o tom, že vďaka knihám nerozvíjame u našich detí len poznanie, ale aj city, empatiu a prežívanie reálneho sveta. Z tohto dôvodu je vhodné, keď si deti knihy obľúbia a tešia sa na ich čítanie.

Tipy, ako naučiť deti čítať s porozumením

Čítanie s porozumením je v živote nesmierne dôležitá zručnosť pre každého z nás. Ako ju u detí rozvíjať?

Ako môžu rodičia čítať s deťmi? Vyskúšajte týchto 7 tipov

Čítanie kníh je pre deti z mnohých dôvodov nenahraditeľné. Okrem toho, že im pomáha rozvíjať slovnú zásobu, prehlbovať pamäť, ľahšie sa vyjadrovať aj učiť sa gramatiku, čítanie má veľký význam aj pre rozvoj ich fantázie.

Dobrý tip
Denník odvážneho bojka milujú deti na celom svete. Teraz ho nájdete v novom boxe aj s darčekom

Denník odvážneho bojka milujú deti na celom svete. Teraz ho nájdete v novom boxe aj s darčekom

Detský hrdina Bojko, alias Greg Heffley oslavuje 10. narodeniny. Večný smoliar, ktorému sa stávajú rôzne vtipné trapasy rozosmieva deti už naozaj dosť dlho a jeho popularita ešte stúpa. Celkovo vyšlo už 14 dielov.

Ako v deťoch prebudiť celoživotnú čitateľskú vášeň

Prečo deti nečítajú? Ako im pomôcť, aby sa z nich stali celoživotní čitatelia? Aj o tom pútavo rozprával vo svojom vystúpení na TEDx v Bratislave Tibor Hujdič alias pán Mrkvička - dlhoročný zapálený propagátor čítania s deťmi.

Kniha Víťaz je v každom z nás je receptom na splnené sny

Koncom novembra prišla na trh knižná novinka od vydavateľstva TAKTIK pod názvom Víťaz je v každom z nás. Motivačné čítanie pre malých i veľkých športových fanúšikov predstavuje vrcholových športovcov ako obyčajných ľudí, ktorí tiež bývali deťmi so svojimi snami a túžbami.