Finančná gramotnosť

Digitvor TABI učí deti o peniazoch unikátnym spôsobom

Medzinárodné testovania opakovane ukazujú, že slovenské deti sa so svojimi vedomosťami o financiách nachádzajú pod priemerom európskych krajín. Inovatívna banková aplikácia Tabi deti vzdeláva o peniazoch spôsobom, ktorý je im blízky.

Míňajú vaše deti priveľa peňazí? Takto ich naučíte, ako byť zodpovednými

Peniaze sa rozkotúľajú ľahko. Ušetriť ich je oveľa náročnejšie. A práve s touto schopnosťou bojuje množstvo ľudí v dospelom veku. Ak chcete svojim deťom uľahčiť život, naučte ich myslieť na budúcnosť a odkladať si peniaze pravidelne.

Aj vaše deti sa môžu učiť o financiách inovatívnym spôsobom

Program Fenomény sveta Peniaze rozvíja žiakov aj učiteľov. Interaktívne a atraktívne.

Nedávajte deťom vreckové v hotovosti! Takto ich naučíte oveľa viac

Mnohí dospelí si už zvykli na platobné karty tak, že bežne majú v peňaženke len minimálnu hotovosť a takmer všade platia kartou. Ale čo deti? Je vhodné viesť touto cestou aj ich alebo im radšej dávať do rúk hotovosť?

Vreckové pre deti: Od akého veku začať a koľko peňazí im dávať?

Rozmýšľate, kedy začať dávať deťom prvé peniaze a či ich vôbec pravidelne potrebujú? Vreckové plní viac funkcií ako len tú, že si môžu bez vás kúpiť to, čo chcú.

Téma peňazí je v rodinách tabu, finančnej gramotnosti detí pritom môže pomôcť jednoduchá detská banková aplikácia

Tému peňazí a tak aj zlepšenie finančnej gramotnosti detí môže rodičom pomôcť otvoriť prvá banková aplikácia pre deti SMARTIE od 365.bank. Hravým spôsobom rozvíja debatu o financiách, čím búra zábrany, ale aj nedôveru vo vlastné vedomosti detí v tejto oblasti.

5 tipov, ako naučiť deti sporiť hravou formou

Ľudia, ktorí majú vlastné peniaze pod kontrolou, sú omnoho šťastnejší. Ak tento pocit spokojnosti chcete dopriať aj vašim deťom, naučte ich čo najskôr, že odkladať peniaze na budúcnosť je dôležité.

Čo učiť deti, aby sa v dospelosti neutopili vo finančných problémoch?

Finančné záležitosti sa netýkajú iba dospelých. S eurami prichádzajú do kontaktu aj deti – niektoré peniazom rozumejú viac, iné menej a všetky sa potrebujú naučiť, ako hospodáriť. Pozvanie do KLUBU RODIČOV prijal Michal Orlovský – zodpovedný za správu majetku klientov Slovenskej sporiteľne.