Finančná gramotnosť

Téma peňazí je v rodinách tabu, finančnej gramotnosti detí pritom môže pomôcť jednoduchá detská banková aplikácia

Tému peňazí a tak aj zlepšenie finančnej gramotnosti detí môže rodičom pomôcť otvoriť prvá banková aplikácia pre deti SMARTIE od 365.bank. Hravým spôsobom rozvíja debatu o financiách, čím búra zábrany, ale aj nedôveru vo vlastné vedomosti detí v tejto oblasti.

5 tipov, ako naučiť deti sporiť hravou formou

Ľudia, ktorí majú vlastné peniaze pod kontrolou, sú omnoho šťastnejší. Ak tento pocit spokojnosti chcete dopriať aj vašim deťom, naučte ich čo najskôr, že odkladať peniaze na budúcnosť je dôležité.

Čo učiť deti, aby sa v dospelosti neutopili vo finančných problémoch?

Finančné záležitosti sa netýkajú iba dospelých. S eurami prichádzajú do kontaktu aj deti – niektoré peniazom rozumejú viac, iné menej a všetky sa potrebujú naučiť, ako hospodáriť. Pozvanie do KLUBU RODIČOV prijal Michal Orlovský – zodpovedný za správu majetku klientov Slovenskej sporiteľne.

Čo by mali vaše deti vedieť o peniazoch skôr, ako vyrastú?

Na naše otázky v KLUBE RODIČOV odpovedal Michal Orlovský – zodpovedný za správu majetku klientov Slovenskej sporiteľne.

Michal Orlovský: Deti budú s veľkou pravdepodobnosťou zo začiatku robiť chyby a nesprávne rozhodnutia, ale bude nás to stáť relatívne malé peniaze

O tom, čo by sme mali učiť deti o peniazoch, sme sa rozprávali s finančným expertom Michalom Orlovským, zodpovedným za správu majetku klientov Slovenskej sporiteľne.

5 lekcií o peniazoch, ktoré by ste mali dať svojím tínedžerom skôr, ako odídu z domu

Ak patríte k rodičom, ktorí sa vytrvalo snažia plniť vysoké nároky svojich detí, vedzte, že na väčšinu vecí, ktoré bez námahy dostali, si v dospelosti ani nespomenú. Na jeden dar, ktorý od vás (ne)dostanú, si ale spomenú každý deň – schopnosť narábať s peniazmi.

Chcete vychovať úspešné a finančne nezávislé deti? Týmto 7 chybám by ste sa mali vyhnúť!

Rodičia sa snažia pre deti robiť prirodzene to najlepšie. Vo finančnej oblasti sa to mnohým ale nedarí. Experti preto pomenovali 7 najčastejších chýb, ktoré rodičia robia pri výchove detí a sťažujú tak ich cestu k budúcemu úspechu.

Vianočné darčeky, ktoré deti inšpirujú k sporeniu a vzdelávaniu

Vianoce sa blížia, a tak premýšľame aj nad vhodným darčekom pre deti. Možností v dnešnej dobe je veľmi veľa. V tomto roku sa môžete zamerať aj na také darčeky, ktoré vaše deti budú motivovať k sporeniu a vzdelávaniu.