Deti a technológie: ESET Parental Control

Stránský: Za posledné roky sa IQ ľudí nezvyšuje, stúpa i počet ľudí s depresiou

Stránský je presvedčený, že robíme aktivity, ktoré len stimulujú náš mozog do určitej úrovne, ale nenabáda nás to skutočne premýšľať, diskutovať a riešiť veci.

Ako limitovať deťom čas s mobilmi a tabletmi? Tri mamy hovoria, ako to úspešne funguje v ich rodinách

Technológie sa za posledné roky stali pre deti obrovským lákadlom. Trávia s nimi väčšinu voľného času. Mnohí rodičia ale vnímajú, že to nefunguje ideálne. Ovplyvňuje to náladu detí, plnenie povinností i vzťahy v rodine. Hľadajú preto riešenie, ako lepšie nastaviť deťom čas pred obrazovkami. My sme nazreli do 3 rodín a zisťovali, aké pravidlá u nich fungujú. Možno sa inšpirujete v niektorej z nich aj vy.

Pozitíva mobilov a iných technológií: 5 spôsobov, ako uľahčujú život deťom aj rodičom

Dnešné deti nebudú mať úplne rovnaké detstvo ako my, mobily však nemusia byť hrozbou. Viete, aké sú pozitíva mobilov, tabletov a iných osobných technológií?

Poznáte pozitíva počítačových hier? Vaše deti si môžu zlepšiť zrak aj pozornosť

Čo môže vaše dieťa získať hraním videohier?Pozreli sme sa na svetové výskumy aj vyjadrenia odborníkov.

Negatívny vplyv mobilov a tabletov na deti

Mobily a tablety môžu byť pre deti i dospelých pri nadmernom používaní škodlivé. Aké sú podľa vedcov riziká, ktoré poznajú už dnes?

Negatívne vplyvy videohier: Viete, ako deťom môžu škodiť?

Videohry sú pre deti ako magnet. Mnohí rodičia sa však obávajú negatívnych dôsledkov prehnaného hrania, a majú na to plné právo. Aké sú riziká počítačových a mobilných hier?

Opatrovateľky detí v Sillicon Valley nesmú používať smartfóny. Technologické elity kladú čoraz väčší dôraz na život v rovnováhe

Technolgogické elity v Sillicon Valley striktne odmietajú, aby ich deti v skorom veku mali skúsenosť s technológiami. Nútia k tomu aj opatrovateľky.

Hranice, pravidlá a disciplína? 7 zvykov, ktoré by mal mať pri výchove každý rodič

Ak chcete vychovať spokojné a úspešné dieťa, potrebujete si osvojiť pri výchove si tie správne zvyky. A ktoré zvyky by vo vašej rodine nemali chýbať?