Peniaze

Podplácanie dieťaťa nie je vhodný výchovný nástroj

Podplácanie dieťaťa sa zdá ako najrýchlejší spôsob na prinútenie k poslušnosti, spolupráci alebo pokoju, ale je to len dočasné riešenie, ktoré môže navyše spôsobiť trvalý problém s pocitom nároku.

Na akých princípoch funguje súčasná konzumná rodina?

Sú rodičia, ktorí sa snažia napĺňať princípy konzumného života na maximum. Niekedy to robia cielene a niekedy si vôbec neuvedomujú, že ich život môže vyzerať aj úplne inak. Čo dnes možno pozorovať v typickej konzumnej rodine?

Čo učíme deti honosnými narodeninovými oslavami?

Je na mieste, aby malé deti dostávali extravagantné dary? Čo motivuje rodičov, ktorí dávajú peniaze na okázalé detské oslavy? Ako sa majú zachovať rodičia, ktorých finančné možnosti nie sú podobné?

Ako začať deťom dávať vreckové?

Ak majú vaše deti vyťažiť z vreckového čo najviac, je dobré dodržiavať niekoľko užitočných pravidiel.

Možno deti atraktívne učiť o peniazoch? Malá finančná akadémia je dôkazom, že áno!

Aká je skutočná hodnota peňazí? Čo všetko si za ne môžeme kúpiť? Prečo sa dokážu peniaze jednoducho minúť? Aj na tieto otázky hľadalo 6505 žiakov z 260 základných škôl z celého Slovenska mesiac odpovede v inovatívnom projekte Malá finančná akadémia.

Začiatok školského roka je pre rodiny finančne náročný

Celkovo 46 percent slovenských rodičov priznáva, že si na zabezpečenie všetkých potrieb pre školákov už niekedy požičalo, prípadne si chcú požičať peniaze.

European Money Week: Na slovenských školách sa žiaci učili o peniazoch

Do tohtoročného týždňa finančného vzdelávania a gramotnosti European Money Week sa pod vedením európskych bankových asociácií zapojili tisíce žiakov a stovky škôl v Európe.

Všetky mimoriadne nadané deti dostanú v Česku finančnú podporu

Od nového školského roka sa budú mať v Českej republike nadané deti lepšie. Podľa najnovších zmien budú mať všetky nárok na finančný príspevok zameraný na rozvoj ich talentu.