Dizajn | Moderné školy

Psychologička: Lepšie prostredie sa pozitívne odráža aj na prospechu detí

Žiaci a učitelia strávia v škole až 200 dní ročne, preto je dôležité, aby školské prostredie bolo dostatočne podnetné, príjemné a estetické. Zlepšenie prostredia sa pozitívne odráža aj na prospechu detí.

Prvú Lesnú školu na Slovensku otvoria v Leviciach na Deň detí

Cieľom projektu je podporiť záujem obyvateľov regiónu Levice a maďarského Salgótarjánu o jedinečné prírodné hodnoty spoločného prihraničného územia prostredníctvom vybudovania a rozvoja originálnych náučno-poznávacích objektov v predmetnom prihraničnom regióne.

Modelová škola má slúžiť aj ako inšpirácia pre inovácie vo vzdelávaní (VIDEO)

Modelová škola má slúžiť ako inšpirácia nielen pre priestorové riešenia, ale aj pre inovatívne prístupy k výučbe pre všetky školy na Slovensku a ako vzdelávacie centrum pre učiteľov.

V centre Levíc vznikne unikátna lesná škola

V centre Levíc má vzniknúť jedinečná lesná škola. Bude mať vlastné arborétum, zvieratá, halu stromov či zelenú terasu na streche budovy.

Kreatívna lepiaca páska Nimuno Loops vám umožní stavať Lego na strope i po stenách

Chcete si skrášliť detskú izbu? Alebo triedu v škole či škôlke? Obľúbené Lego kocky a postavičky teraz môžu zdobiť nielen vaše police, ale aj steny či stropy.

ALT škola: Jedinečné spojenie Montessori prístupu a technológií pri vzdelávaní

Max Ventilla, bývalý inžinier spoločnosti Google, nechcel, aby jeho dcéra prežila roky v škole, ktorá jej nič nedá. Vytvoril školu, ktorá podľa neho spája to najdôležitejšie, čo by moderné vzdelávanie malo mať.

Škola bez tried a lavíc? Švédska škola Vittra Telefonplan je dôkazom, že učiť sa dá aj inak!

Namiesto klasických tried s lavicami a stoličkami prebieha vzdelávanie detí v netradičných priestoroch obklopených veľkým ľadovcom, stromami alebo v relaxačnej a rekreačnej miestnosti. Švédska organizácia verejných škôl Vittra navrhla dizajn novej školy v Štokholme. Tento projekt s názvom Telefonplan je v súlade s edukačnými metódami a princípmi organizácie.

Unikátna moderná newyorská škola si vyrába energiu úplne sama

Základná škola Kathleen Grimmovej môže byť inšpiráciou pre všetky nové projekty budovania škôl. Na procesy, pri ktorých je energia nevyhnutá, si produkuje energiu sama zo solárnych panelov a fotoelektrických článkov.