Prváčikovia

Bratislavské Staré Mesto prispeje na nákup školských potrieb pre prváčikov

Bratislavské Staré Mesto prispeje na nákup školských potrieb pre prváčikov v budúcom školskom roku 2021/2022.

Chcete, aby bolo vaše dieťa v prvej triede samostatné? Vyskúšajte tieto tipy

Ako môžu rodičia svojich prváčikov čo najlepšie pripraviť na školu? Čo by mal budúci prvák zvládnuť, aby bol dostatočne samostatný? Inšpiráciu možno nájdete v tomto článku.

Ako motivovať prvákov, ktorí už vedia čítať, písať alebo počítať?

Prváci, ktorí už vedia čítať, písať alebo počítať, sa môžu v škole občas aj nudiť? Čo urobiť preto, aby do školy chodili radi a s nadšením sa venovali veciam, ktoré ich zaujímajú?

Budete mať prváka? Pripravte si na školu stovky eur!

Nástup do školy znamená pre rodičov aj nemalé finančné výdavky.

Budete mať prváka? Na nástup do školy sa spolu pripravte

Nástup do školy je veľká udalosť. Dovolím si tvrdiť, že nie len pre deti. Čo by sme o tejto udalosti mali vedieť? Podľa mňa niečo o jej prežívaní a o tom, ako prispieť k jej pohodovému priebehu.

Čo by mal vedieť prvák pred nástupom do školy?

„Deti by sa mali do školy hlavne tešiť, ale mali by tiež vedieť, že v škole budú mať viac povinností, ako mali v materskej škole,“ upozorňuje rodičov psychoterapeutka Ivana Dlouhá.

MŠVVaŠ SR: Žiaci prvého ročníka si majú osvojiť techniku písania písaného písma

Viaceré mediálne výstupy a vyjadrenia týkajúce sa spojitého písaného písma, ktoré je obsiahnuté v dodatku k inovovanému štátnemu vzdelávaciemu programu, sú zavádzajúce a neodrážajú aktuálny stav v školách.

Ako prebieha vyšetrenie školskej zrelosti?

Kedykoľvek, keď cítite neistotu, že vaše dieťa nie je do školy zrelé, môžete uvažovať o vyšetrení školskej zrelosti. Čo takéto vyšetrenie obnáša a čo sa na ňom dozviete?